مدیرستاد هماهنگی کانون های فرهنگی مساجد البرز خبر داد : راه اندازی ۲ کتابخانه کانون فرهنگی هنری مسجد در سطح استان البرز

حجت الاسلام شکری با اشاره به جایگاه ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی با اهتمام کانون های فرهنگی هنری مساجد گفت: ۲ کتابخانه در کانون فرهنگی هنری مساجد البرز راه اندازی می شود.

« حجت الاسلام کاظم شکری» در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری شبستان از البرز با اشاره به اهمیت جایگاه فرهنگ کتاب و کتابخوانی گفت: با همت ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد البرز ۲ کتابخانه در سطح استان البرز با محوریت مسجد افتتاح می شود.

 مدیرستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد البرز افزود: این دو کتابخانه با مشارکت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی البرز در لشکرآباد و در هشتگرد با محوریت کانون فرهنگی مسجد افتتاح و راه اندازی می شود.

 وی با بیان اهمیت ایجاد بسترهای مناسب با هدف ایجاد شرائط بهینه جهت مطالعه و افزایش فرهنگ کتابخوانی مطرح کرد: در سطح استان البرز ۵۱ کتابخانه مسجد با محوریت کانون های فرهنگی هنری مساجد وجود دارد که بعضی از آن ها شاخص های کتابخانه های برتر را دارند.

 حجت الاسلام شکری تصریح کرد: کتابخانه های مساجد در سطح استان البرز در جذب و فراهم آوردن شرائط مناسب حضور افراد کتابخوان سهم موثری دارند که در این زمینه کتابخانه مسجد جامع حصارک کرج، کتابخانه فاطمیه کرج، کتابخانه مسجد امام حسن مجتبی(ع) در دهقان ویلای کرج از جمله این کتابخانه های شاخص است.


هيچ نظري ثبت نشده است
تا این لحظه تعداد ۶۶۰۳ کتابدار از ۷۱۷۷ کتابخانه مسجد به ثبت رسیده است. در کل تعداد ۱۸۵۶۶۳۸۹ جلد کتاب در کتابخانه‌های فوق موجود است. همچنین تعداد ۲۰۰ کتابخانه درجه یک و ۳۱۱ کتابخانه درجه دو و ۸۳۸ کتابخانه درجه سه و ۱۹۳۷ کتابخانه درجه چهار و ۳۸۹۱ کتابخانه درجه پنج از سراسر کشور در این سامانه به ثبت رسیده است. از آمار فوق تعداد ۴۳۸۴ کتابخانه شهری و ۲۷۹۳ کتابخانه روستایی است و ۷۱۷۴۹۹ متر مربع مساحت را شامل می‌شود و نیز تعداد ۱۲۸۴۳۳۱ عضو ثابت از خدمات کتابخانه‌های مساجد بهره می‌گیرند.
تا این لحظه ۶۴۱۶ کتابخانه باز مساجد در این سامانه به ثبت رسیده است که از این تعداد ۳۴۲۴ کتابخانه شهری و ۲۹۹۲ کتابخانه روستایی است. در کل تعداد ۲۲۶۰۰۷۵ جلد کتاب در کتابخانه‌های فوق موجود است.

نظرسنجی

هیچ نظرسنجی ای ثبت نشده است

مسابقات کتابخوانی- -