تجدید میثاق کتابداران کتابخانه های مساجد چهارمحال و بختیاری با آرمان های شهدا

کتابداران کتابخانه های مساجد چهارمحال و بختیاری همزمان با هفته کتاب با حضور در یادمان شهدای شهر شهرکرد، با آرمان های شهدا و امام شهدا تجدید میثاق کردند.

به گزارش خبرگزاری شبستان از شهرکرد، «محمدرضا مظاهری» در آیین تجدید میثاق کتابداران کتابخانه های مساجد استان با آرمان های شهدا که به مناسبت هفته در گلزار شهدای شهرکرد برگزار شد، بابیان اینکه شهدا زنده هستند گفت: امروز همه ما باید ادامه دهنده راه شهدا باشیم.

 مدیر ستاد کانون های فرهنگی هنری مساجد چهارمحال و بختیاری در ادامه افزود: عزت، آزادی، استقلال جامعه را مدیون خون پاک شهدا هستیم چراکه این خون شهدا بود که باعث ماندگاری نظام اسلامی شده است.

 وی ابراز کرد: کتابداران کتابخانه های مساجد چهارمحال و بختیاری در این آیین با نثار شاخه های گل با شهدای هشت سال دفاع مقدس گمنام تجدید پیمان کردند.

 وی با تشریح برنامه های کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد استان در «هفته کتاب» افزود: اجرای طرح مسجد، مدرسه، کتاب با مشارکت مدارس شاخص مرکز استان و شهرستان ها در راستای پیوند بین مساجد و مدارس با نهضت مطالعه کتاب از مهمترین این برنامه‌ها به شمار می‌رود که برای دومین سال پیاپی در استان اجرا ‌شد.

 مظاهری ابراز کرد: اجرای طرح شنبه‌های با کتاب، آدینه کتاب، برگزاری خوانش کتاب، نمایشگاه کتاب، تهیه مستندهای یک دقیقه‌ای، نقد کتاب و بازدید از کتابخانه‌های کانون‌های مساجد استان از دیگر برنامه‌های اجرا شده در این هفته بود.

 مدیر ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد چهارمحال و بختیاری، بروز رسانی اطلاعات کتابخانه های مساجد در سایت کتابخانه های مساجد، اجرای طرح نذر کتاب شامل جمع آوری، اهدا و کوله پشتی کتاب و نذر کتاب در گردش ویژه کانون های روستایی و عشایری را از دیگر برنامه های «هفته کتاب» ستاد کانون های مساجد استان عنوان کرد.

 وی تصریح کرد: دوره آموزشی کتابداران، بازدید از کتابخانه های مساجد و تجلیل از کتابداران برتر، اجرای طرح تبادل کتاب در کتابخانه های مساجد استان، تجدید میثاق کتابداران با آرمان های شهدا، دیدار کتابداران برتر استان با اهل قلم، مسابقه کتابخوانی قرآن و مهدویت در کتابخانه های مساجد استان، اهدای تجهیزات کتابخانه ای با همکاری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و مشارکت در برگزاری جشنواره روستاهای دوستدار کتاب از دیگر برنامه های اجرا شده «هفته کتاب» ستاد کانون های مساجد استان است.


هيچ نظري ثبت نشده است
تا این لحظه تعداد ۶۶۰۳ کتابدار از ۷۱۷۷ کتابخانه مسجد به ثبت رسیده است. در کل تعداد ۱۸۵۶۶۳۸۹ جلد کتاب در کتابخانه‌های فوق موجود است. همچنین تعداد ۲۰۰ کتابخانه درجه یک و ۳۱۱ کتابخانه درجه دو و ۸۳۸ کتابخانه درجه سه و ۱۹۳۷ کتابخانه درجه چهار و ۳۸۹۱ کتابخانه درجه پنج از سراسر کشور در این سامانه به ثبت رسیده است. از آمار فوق تعداد ۴۳۸۴ کتابخانه شهری و ۲۷۹۳ کتابخانه روستایی است و ۷۱۷۴۹۹ متر مربع مساحت را شامل می‌شود و نیز تعداد ۱۲۸۴۳۳۱ عضو ثابت از خدمات کتابخانه‌های مساجد بهره می‌گیرند.
تا این لحظه ۶۴۱۶ کتابخانه باز مساجد در این سامانه به ثبت رسیده است که از این تعداد ۳۴۲۴ کتابخانه شهری و ۲۹۹۲ کتابخانه روستایی است. در کل تعداد ۲۲۶۰۰۷۵ جلد کتاب در کتابخانه‌های فوق موجود است.

نظرسنجی

هیچ نظرسنجی ای ثبت نشده است

مسابقات کتابخوانی- -