همزمان با هفته کتاب و کتابخوانی : ۴ هزار جلد کتاب در بین کتابخانه کانون های مساجد استان توزیع شد

مدیر ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد استان اردبیل از توزیع ۴ هزار جلد کتاب در بین کتابخانه کانون های مساجد استان همزمان با هفته کتاب و کتابخوانی خبر داد.

«نادر سقاء» به خبرنگار خبرگزاری شبستان در اردبیل گفت: بیش از 4 هزار جلد کتاب در بین کتابخانه کانون های مساجد استان به مناسبت هفته کتاب و کتابخوانی توزیع شد.

 مدیر ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد استان اردبیل تصریح کرد: 148 مخزن کتابخانه در کانون های مساجد استان موجود است که فعالان کانون های مساجد از این امکانات بهره مند هستند.

 این مقام مسئول خاطر نشان کرد: ترویج کتاب و کتابخوانی در مساجد از مهمترین اهداف برنامه های کانون های در جوار برنامه های فرهنگی، اجتماعی، هنری و دینی است.

 سقاء با اعلام این مطلب که بیش از 20 عنوان برنامه کتاب و کتابخوانی به مناسبت هفته کتاب و کتابخوانی در کانون های فرهنگی هنری مساجد استان اردبیل پیش بینی شده است، ادامه داد: بازدید و نظارت از کتابخانه های مساجد و ارائه تسهیلات و خدمات ویژه به کتابداران و فعالان کانون های مساجد از دیگر برنامه های هفته کتاب است.

 مدیر ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد استان افزود: 25 کتابخانه مساجد منتخب همزمان با هفته کتاب و کتابخوانی به قفسه کتاب و فایل تجهیز خواهند شد.

 وی یادآور شد: برگزاری مسابقه های کتابخوانی به صورت خودجوش در بین کانون ها، بازدید مسئولان فرهنگی از کتابخانه های مساجد، برگزاری طرح جمع آوری کتاب از منازل به کتابخانه های مساجد و ثبت نام رایگان و افزایش ساعات فعالیت کتابخانه های مساجد نیز در هفته کتاب و کتابخوانی اجرایی می شود.

 سقاء اظهار داشت: تجلیل از کتابداران و فعالان منتخب کتابخانه های مساجد نیز در مساجد از دیگر برنامه های هفته کتاب و کتابخوانی است


هيچ نظري ثبت نشده است
تا این لحظه تعداد ۶۶۰۳ کتابدار از ۷۱۸۲ کتابخانه مسجد به ثبت رسیده است. در کل تعداد ۱۸۵۷۱۵۸۹ جلد کتاب در کتابخانه‌های فوق موجود است. همچنین تعداد ۲۰۰ کتابخانه درجه یک و ۳۱۱ کتابخانه درجه دو و ۸۳۸ کتابخانه درجه سه و ۱۹۳۷ کتابخانه درجه چهار و ۳۸۹۶ کتابخانه درجه پنج از سراسر کشور در این سامانه به ثبت رسیده است. از آمار فوق تعداد ۴۳۸۸ کتابخانه شهری و ۲۷۹۴ کتابخانه روستایی است و ۷۱۷۶۴۱ متر مربع مساحت را شامل می‌شود و نیز تعداد ۱۲۸۵۱۲۷ عضو ثابت از خدمات کتابخانه‌های مساجد بهره می‌گیرند.
تا این لحظه ۶۴۰۸ کتابخانه باز مساجد در این سامانه به ثبت رسیده است که از این تعداد ۳۴۲۱ کتابخانه شهری و ۲۹۸۷ کتابخانه روستایی است. در کل تعداد ۲۲۵۹۵۴۶ جلد کتاب در کتابخانه‌های فوق موجود است.

نظرسنجی

هیچ نظرسنجی ای ثبت نشده است

مسابقات کتابخوانی

- -