چهل سال حضور نوجوانان و جوانان در کتابخانه مسجد جامع سامان

کتابخانه شهید سیامک کبیری مسجد جامع شهر سامان با قدمتی چهل ساله نوجوانان و جوانان مسجدی تربیت می کند.

به گزارش خبرگزاری شبستان از شهرکرد، «رضا صفاری سامانی» در کتابخانه شهید سیامک کبیری مسجد جامع شهر سامان گفت: این کتابخانه سال ۱۳۵۹ توسط شهید سیامک کبیری تاسیس شده و تاکنون چهل سال است که مردم به ویژه نوجوانان و جوانان خدمت رسانی می کند.

 مسئول کتابخانه شهید سیامک کبیری مسجد جامع شهر سامان در ادامه افزود: در کتابخانه شهید سیامک کبیری مسجد جامع شهر سامان سه هزار جلد کتاب در موضوعات تاریخی، سیاسی، مذهبی، فرهنگی، هنری و آموزشی وجود دارد.

 وی ابراز کرد: نوجوانان و جوانان با حضور در کتابخانه شهید سیامک کبیری مسجد جامع شهر سامان حلقه های مطالعاتی، مسابقات کتابخوانی برگزار می کنند.

 صفاری سامانی گفت: تعداد ۵۰۰ نفر از نوجوانان و جوانان با عضویت در کتابخانه شهید سیامک کبیری مسجد جامع شهر سامان از خدمات این کتابخانه استفاده می کنند.

 مسئول کتابخانه شهید سیامک کبیری مسجد جامع شهر سامان تصریح کرد: ارائه محصولات فرهنگی، شنبه های کتاب و نذر کتاب از دیگر فعالیت های کتابخانه شهید سیامک کبیری مسجد جامع شهر سامان است.

 وی یادآور شد: کتابخانه شهید سیامک کبیری مسجد جامع شهر سامان با محوریت کانون فرهنگی هنری نور فعالیت می کند.


هيچ نظري ثبت نشده است
تا این لحظه تعداد ۶۶۰۳ کتابدار از ۷۱۷۷ کتابخانه مسجد به ثبت رسیده است. در کل تعداد ۱۸۵۶۶۳۸۹ جلد کتاب در کتابخانه‌های فوق موجود است. همچنین تعداد ۲۰۰ کتابخانه درجه یک و ۳۱۱ کتابخانه درجه دو و ۸۳۸ کتابخانه درجه سه و ۱۹۳۷ کتابخانه درجه چهار و ۳۸۹۱ کتابخانه درجه پنج از سراسر کشور در این سامانه به ثبت رسیده است. از آمار فوق تعداد ۴۳۸۴ کتابخانه شهری و ۲۷۹۳ کتابخانه روستایی است و ۷۱۷۴۹۹ متر مربع مساحت را شامل می‌شود و نیز تعداد ۱۲۸۴۳۳۱ عضو ثابت از خدمات کتابخانه‌های مساجد بهره می‌گیرند.
تا این لحظه ۶۴۱۶ کتابخانه باز مساجد در این سامانه به ثبت رسیده است که از این تعداد ۳۴۲۴ کتابخانه شهری و ۲۹۹۲ کتابخانه روستایی است. در کل تعداد ۲۲۶۰۰۷۵ جلد کتاب در کتابخانه‌های فوق موجود است.

نظرسنجی

هیچ نظرسنجی ای ثبت نشده است

مسابقات کتابخوانی- -