مدیرکل امور مجلس کانون‌های مساجد: ۱۴ هزار کتابخانه در مساجد کشور فعال است.

مدیرکل امور مجلس و استان‌های ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی مساجد کشور از فعالیت ۱۴ هزار کتابخانه مساجد در کل کشور خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر، حسین براتی در نشست با استاندار بوشهر اظهار داشت: شورای نظارت و هماهنگی کانون‌های فرهنگی مساجد کشور تشکیل شده است که کارکرد بالایی خواهد داشت.

وی اضافه کرد: این شورا ۹ عضو دارد که شامل امام جمعه به عنوان رئیس شورا، استاندار نایب رئیس شورا، اداره کل فرهنگ وارشاد اسلامی دبیر شورا و ادارات کل اوقاف، تبلیغات اسلامی، کانون فرهنگی مساجد، حوزه علمیه، سپاه امام صادق و شهرداری بوشهر به عنوان اعضا شورا منصوب می شوند.

براتی با قدردانی از تلاش‌های کانون فرهنگی مساجد استان بوشهر گفت: مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر نگاه ویژه ای به حوزه مساجد داشتند که از ایشان تشکر می کنیم.

وی بیان داشت: تلاش همه ما جذب جوانان به مساجد است تا سهم خود را ادا کنیم و هدف از تشکیل شورای مذکور هم رونق بیش از پیش مساجد است.

مدیرکل امور مجلس و استان‌های ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی مساجد کشور به اجرای پروژه کاهش آسیب های اجتماعی با همکاری کانون فرهنگی مساجد در ۵ استان کشور خبر داد و گفت: این طرح در استان‌های سیستان و بلوچستان، سمنان، گیلان، کردستان و خراسان جنوبی در حال اجراست و تلاش ما هم کاهش آسیب های اجتماعی با همکاری کانون های فرهنگی مساجد در کشور است.

براتی با اشاره به فعالیت ۱۴ هزار کتابخانه مساجد در کل کشور گفت: در استان بوشهر هم ۱۷۵ کتابخانه کانون های فرهنگی مساجد مشغول فعالیت هستند.


هيچ نظري ثبت نشده است
تا این لحظه تعداد ۶۶۰۳ کتابدار از ۷۱۷۷ کتابخانه مسجد به ثبت رسیده است. در کل تعداد ۱۸۵۶۶۳۸۹ جلد کتاب در کتابخانه‌های فوق موجود است. همچنین تعداد ۲۰۰ کتابخانه درجه یک و ۳۱۱ کتابخانه درجه دو و ۸۳۸ کتابخانه درجه سه و ۱۹۳۷ کتابخانه درجه چهار و ۳۸۹۱ کتابخانه درجه پنج از سراسر کشور در این سامانه به ثبت رسیده است. از آمار فوق تعداد ۴۳۸۴ کتابخانه شهری و ۲۷۹۳ کتابخانه روستایی است و ۷۱۷۴۹۹ متر مربع مساحت را شامل می‌شود و نیز تعداد ۱۲۸۴۳۳۱ عضو ثابت از خدمات کتابخانه‌های مساجد بهره می‌گیرند.
تا این لحظه ۶۴۱۶ کتابخانه باز مساجد در این سامانه به ثبت رسیده است که از این تعداد ۳۴۲۴ کتابخانه شهری و ۲۹۹۲ کتابخانه روستایی است. در کل تعداد ۲۲۶۰۰۷۵ جلد کتاب در کتابخانه‌های فوق موجود است.

نظرسنجی

هیچ نظرسنجی ای ثبت نشده است

مسابقات کتابخوانی- -