مدیر کل دفتر مطالعات فرهنگی و کتابخوانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی: مشارکت گسترده کانون‌های مساجد در اهدای کتاب به روستاها/ ظرفیتی که نباید از ‌آن غافل شویم .

حیدری با اشاره به مشارکت گسترده کانون‌های مساجد در اهدای کتاب به روستاها، گفت: کانون‌های فرهنگی هنری از مهمترین نهادها برای گسترش مشارکت مردم در پویش اهدای کتاب به روستاها هستند.

به گزارش خبرنگار گروه مسجد و کانون های مساجد خبرگزاری شبستان، «ابراهیم حیدری» در نشست پویش «اهدای کتاب به روستاها» که در محل ستاد کانون های فرهنگی هنری مساجد کشور برگزار شد با اشاره به اقدامات خوب این ستاد برای رونق کتابخانه ها و ترویج فرهنگ کتابخوانی در روستاهای کشور، گفت: پویش کتابخوانی به منظور استفاده از ظرفیت های مردمی می تواند موجب گسترش فرهنگ کتابخوانی در کشور شود که کانون های فرهنگی هنری مساجد در این زمینه بسیار موثرند.

 مدیر کل دفتر مطالعات فرهنگی و کتابخوانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی افزود: دستگاه های مختلف کشور فعالیت های گسترده ای در حوزه کتابخوانی و جمع آوری و ارسال کتاب ها به روستاها داشتند که در همین راستا پویش مردمی با هدف غنی سازی کتابخانه های روستایی در تهران اجرا شده است.

 وی تاکید کرد: تاکنون استقبال گسترده ای از سوی دستگاه ها و نهادهای مردمی شده که نویدبخش برگزاری این پویش به صورت ملی است.

 حیدری ادامه داد: کانون های فرهنگی هنری مساجد از مهمترین نهادها برای گسترش مشارکت مردم در پویش اهدای کتاب برای روستاها هستند.

 وی اضافه کرد: با توجه به مشکلات اقتصادی که اکنون کشور با آن دست به گریبان است، همراهی و مشارکت مردم و گروه های خودجوش مردمی می تواند موجب غنی تر شدن کتابخانه های روستایی و مشارکت بیشتر مردم از پویش اهدای کتاب به روستاها شود.

 مدیر کل دفتر مطالعات و کتابخوانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی افزود: تلاش داریم کتاب هایی جمع آوری و به روستاها ارسال شود که به تناسب فضا و شرایط محیط های روستایی برای اهالی روستاها قابل استفاده باشد.

 وی در پایان با تاکید بر نقش کانون های فرهنگی هنری مساجد در اجرای گسترده تر پویش اهدای کتاب به روستاها، خاطرنشان کرد: استقبال خوب مردم از این پویش نشان می دهد که باید از ظرفیت سایر نهادهای مردمی نیز در اجرای آن استفاده کنیم.


هيچ نظري ثبت نشده است
تا این لحظه تعداد ۶۶۰۳ کتابدار از ۷۱۸۲ کتابخانه مسجد به ثبت رسیده است. در کل تعداد ۱۸۵۷۱۵۸۹ جلد کتاب در کتابخانه‌های فوق موجود است. همچنین تعداد ۲۰۰ کتابخانه درجه یک و ۳۱۱ کتابخانه درجه دو و ۸۳۸ کتابخانه درجه سه و ۱۹۳۷ کتابخانه درجه چهار و ۳۸۹۶ کتابخانه درجه پنج از سراسر کشور در این سامانه به ثبت رسیده است. از آمار فوق تعداد ۴۳۸۸ کتابخانه شهری و ۲۷۹۴ کتابخانه روستایی است و ۷۱۷۶۴۱ متر مربع مساحت را شامل می‌شود و نیز تعداد ۱۲۸۵۱۲۷ عضو ثابت از خدمات کتابخانه‌های مساجد بهره می‌گیرند.
تا این لحظه ۶۴۰۸ کتابخانه باز مساجد در این سامانه به ثبت رسیده است که از این تعداد ۳۴۲۱ کتابخانه شهری و ۲۹۸۷ کتابخانه روستایی است. در کل تعداد ۲۲۵۹۵۴۶ جلد کتاب در کتابخانه‌های فوق موجود است.

نظرسنجی

هیچ نظرسنجی ای ثبت نشده است

مسابقات کتابخوانی

- -