نماینده معاونت توسعه روستایی ریاست‌جمهوری در اجرای پویش «با کتاب میشه» : همراهی کانون‌های مسجدی در پویش «با کتاب میشه» الگوی دیگر نهادها باشد .

برزگر با اعلام جمع‌آوری ۵۶ هزار جلد کتاب از طریق پویش «با کتاب میشه»، گفت: فعالیت کانون‌های فرهنگی هنری مساجد در همراهی با این پویش، الگویی برای سازمان‌ها و نهادها است.

به گزارش خبرنگار گروه مسجد و کانون های مساجد خبرگزاری شبستان، برزگر در نشست هم اندیشی دستگاه های مختلف در اجرای پویش «با کتاب میشه (ارسال کتاب به مناطق روستایی)» که در محل ستاد عالی کانون های فرهنگی هنری مساجد برگزار شد، هم افزایی و همکاری دستگاه های مختلف در اجرای این پویش را بسیار قابل توجه دانست و گفت: معاونت توسعه ریاست جمهوری به صورت جدی از اجرای هر طرح و اقدامی در راستای توسعه فرهنگی کتابخوانی در میان روستایی ها استقبال می کند.

 نماینده معاونت توسعه روستایی ریاست جمهوری در اجرای پویش «با کتاب میشه»، افزود: تاکنون 56 هزار کتاب در قالب این پویش جمع آوری شده و پیش بینی می شود تا روزهای آینده به 70 هزار جلد هم برسد که رقم بسیار قابل توجهی است.

 برزگر با بیان اینکه کانون های فرهنگی هنری مساجد تاکنون اقدامات خوب و سازنده ای در اجرای پویش «با کتاب میشه» داشته اند، تصریح کرد: فعالیت کانون های فرهنگی هنری مساجد به اندازه ای خوب بوده است که می توان از آن به عنوان الگویی برای سایر دستگاه ها و همچنین مشارکت حداکثری همه دستگاه ها در اجرای پویش ارسال کتاب به مناطق روستایی نام برد.

 نماینده معاونت توسعه روستایی ریاست جمهوری در اجرای پویش با کتاب میشه ادامه داد: همکاری و همراهی دستگاه های مختلف در اجرای این طرح بسیار خوب بوده است، به طوری که حجم کتاب های واصله بسیار بالا است و ضمنا موجب تقسیم کارها و کاهش بار مالی این اجرای پویش خوب شده است.

 وی در پایان یادآور شد: لازم است، دستگاه ها توجه کنند که باید کتاب های مفید و متنوع را به کتابخانه ملی ارسال کنند تا کتاب های ارسالی به مناطق روستایی برای روستایی نشین ها قابل استفاده و مفید باشد.


هيچ نظري ثبت نشده است
تا این لحظه تعداد ۶۶۰۳ کتابدار از ۷۱۸۲ کتابخانه مسجد به ثبت رسیده است. در کل تعداد ۱۸۵۷۱۵۸۹ جلد کتاب در کتابخانه‌های فوق موجود است. همچنین تعداد ۲۰۰ کتابخانه درجه یک و ۳۱۱ کتابخانه درجه دو و ۸۳۸ کتابخانه درجه سه و ۱۹۳۷ کتابخانه درجه چهار و ۳۸۹۶ کتابخانه درجه پنج از سراسر کشور در این سامانه به ثبت رسیده است. از آمار فوق تعداد ۴۳۸۸ کتابخانه شهری و ۲۷۹۴ کتابخانه روستایی است و ۷۱۷۶۴۱ متر مربع مساحت را شامل می‌شود و نیز تعداد ۱۲۸۵۱۲۷ عضو ثابت از خدمات کتابخانه‌های مساجد بهره می‌گیرند.
تا این لحظه ۶۴۰۸ کتابخانه باز مساجد در این سامانه به ثبت رسیده است که از این تعداد ۳۴۲۱ کتابخانه شهری و ۲۹۸۷ کتابخانه روستایی است. در کل تعداد ۲۲۵۹۵۴۶ جلد کتاب در کتابخانه‌های فوق موجود است.

نظرسنجی

هیچ نظرسنجی ای ثبت نشده است

مسابقات کتابخوانی

- -