۱۵ هزار نفر در مساجد گیلان کتاب می خوانند .

مدیر ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی، هنری مساجد گیلان با بیان اینکه کتابخانه های کانون های فرهنگی، هنری مساجد استان دارای ۱۵ هزار عضو و ۱۱۵ کتابدار است .
مدیر ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی، هنری مساجد گیلان با بیان اینکه کتابخانه های کانون های فرهنگی، هنری مساجد استان دارای ۱۵ هزار عضو و ۱۱۵ کتابدار است، گفت : اجرای طرح شنبه های کتاب (معرفی یک کتاب از سوی امام جماعت مساجد در روز های شنبه) بر رونق کتابخوانی در مساجد استان افزوده است.

حجت‌الاسلام محمدعلی رضوانی‌نژاد روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا ضمن تبریک و تسلیت بمناسبت شهادت سردار حاج قاسم سلیمانی  افزود : برپایی محافل قرائت قرآن کریم به یاد سردار دل‌ها در مساجد استان برپاست.

 وی عنوان کرد : این نهاد با اهداء قرآن به مساجد و افزایش تعداد کتاب‌ها، کتابخانه‌های مساجد را جان بخشید و کارکرد کتابخانه‌ای آن در کنار دیگر کارکردهای آموزشی مساجد مورد توجه قرار گرفت.
وی اظهار داشت : احادیث و روایات بی‌شماری از پیامبر اسلام(ص) و ائمه اطهار(ع) درباره فضایل علم و دانش که از طریق کتاب و کتابخوانی منتقل می‌شوند، وجود دارد و ایفای نقش فرهنگی مساجد در گرو فعالیت‌های کتابخانه‌ای که مظهر دانش، فهم و تمدن والای بشری است، میسر می‌شود.
وی ادامه داد: قداست مسجد موجب می شود تا کتاب‌های مفید و مورد نیاز، منطبق با نیازهای اهالی در کتابخانه‌های مساجد در اختیار اعضاء قرار گیرد.
حجت الاسلام رضوانی با بیان اینکه ۲۵۰ کتابخانه در مساجد استان فعال است،  گفت: از این تعداد ۱۰۳ کتابخانه‌ها در مساجد روستایی و ۱۴۷ کتابخانه در مساجد شهری دایر شده است.
۴۸ کتابخانه بازدر شبستان مساجد و ۱۰۲ کتابخانه مخزن‌دار است، همچنین ۹۱۹ کانون فرهنگی، هنری در مساجد گیلان فعال هستند.


هيچ نظري ثبت نشده است
تا این لحظه تعداد ۶۶۰۳ کتابدار از ۷۱۸۲ کتابخانه مسجد به ثبت رسیده است. در کل تعداد ۱۸۵۷۱۵۸۹ جلد کتاب در کتابخانه‌های فوق موجود است. همچنین تعداد ۲۰۰ کتابخانه درجه یک و ۳۱۱ کتابخانه درجه دو و ۸۳۸ کتابخانه درجه سه و ۱۹۳۷ کتابخانه درجه چهار و ۳۸۹۶ کتابخانه درجه پنج از سراسر کشور در این سامانه به ثبت رسیده است. از آمار فوق تعداد ۴۳۸۸ کتابخانه شهری و ۲۷۹۴ کتابخانه روستایی است و ۷۱۷۶۴۱ متر مربع مساحت را شامل می‌شود و نیز تعداد ۱۲۸۵۱۲۷ عضو ثابت از خدمات کتابخانه‌های مساجد بهره می‌گیرند.
تا این لحظه ۶۴۰۸ کتابخانه باز مساجد در این سامانه به ثبت رسیده است که از این تعداد ۳۴۲۱ کتابخانه شهری و ۲۹۸۷ کتابخانه روستایی است. در کل تعداد ۲۲۵۹۵۴۶ جلد کتاب در کتابخانه‌های فوق موجود است.

نظرسنجی

هیچ نظرسنجی ای ثبت نشده است

مسابقات کتابخوانی

- -