فعالیت ۲۰۰ کتابخانه در کانون مساجد همدان

مدیر ستاد کانون های فرهنگی امور مساجد استان همدان گفت: ۲۰۰ کتابخانه در کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد استان فعال است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان، حمیدرضا ناهیدی در همایش ترویج فرهنگ کتابخوانی در کتابخانه‌های مساجد که همزمان با دومین روز از نمایشگاه سراسری کتاب برگزار شد، با بیان اینکه یکی از اهداف این ستاد احیای نقش واقعی فرهنگی، هنری، تبلیغی و آموزشی مساجد است، اظهار کرد: کمک به ساماندهی، راه اندازی و تجهیز کتابخانه های مساجد از برنامه های این ستاد به شمار می رود.

وی ادامه داد: توزیع تجهیزات کتابخانه ای و همچنین توزیع تازه های نشر در مساجد استان انجام می شود.

ناهیدی با اشاره به راه اندازی ۵۰۰ کانون فرهنگی و هنری در مساجد استان، یادآور شد: در حال حاضر ۲۰۰ کتابخانه مسجدی به صورت باز و مخزن دار در استان فعالیت می کنند.

وی افزود: در سال های اخیر مهندسی فرهنگی در ساختار ستاد انجام و شبکه سراسری برای ثبت و رصد فعالیت کانون ها تشکیل شد که فعالیت ها را نمایان و فضای رقابتی مطلوبی را برای کانون های فرهنگی مساجد کشور فراهم کرده است.

در این مراسم از کتابداران برتر کانون‌های فرهنگی مساجد استان همدان تقدیر به عمل آمد.

دوازدهمین نمایشگاه سراسری کتاب استان همدان از ۱۸ تا ۲۳ دی ماه ساعت ۹ تا ۱۲ و ۱۵ تا ۲۰ در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی استان در حال برگزاری است.


هيچ نظري ثبت نشده است
تا این لحظه تعداد ۶۶۰۳ کتابدار از ۷۱۸۲ کتابخانه مسجد به ثبت رسیده است. در کل تعداد ۱۸۵۷۱۵۸۹ جلد کتاب در کتابخانه‌های فوق موجود است. همچنین تعداد ۲۰۰ کتابخانه درجه یک و ۳۱۱ کتابخانه درجه دو و ۸۳۸ کتابخانه درجه سه و ۱۹۳۷ کتابخانه درجه چهار و ۳۸۹۶ کتابخانه درجه پنج از سراسر کشور در این سامانه به ثبت رسیده است. از آمار فوق تعداد ۴۳۸۸ کتابخانه شهری و ۲۷۹۴ کتابخانه روستایی است و ۷۱۷۶۴۱ متر مربع مساحت را شامل می‌شود و نیز تعداد ۱۲۸۵۱۲۷ عضو ثابت از خدمات کتابخانه‌های مساجد بهره می‌گیرند.
تا این لحظه ۶۴۰۸ کتابخانه باز مساجد در این سامانه به ثبت رسیده است که از این تعداد ۳۴۲۱ کتابخانه شهری و ۲۹۸۷ کتابخانه روستایی است. در کل تعداد ۲۲۵۹۵۴۶ جلد کتاب در کتابخانه‌های فوق موجود است.

نظرسنجی

هیچ نظرسنجی ای ثبت نشده است

مسابقات کتابخوانی

- -