مدیر ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد استان تهران : تقویت کتابخانه های مساجد یکی از رویکردهای این ستاد است .

حجت‌الاسلام قدیریان از ثبت فعالیت ۳۵۰ هزار نفر از فعالان کانون‌های مساجد تهران در سامانه بچه‌های مسجد خبر داد و گفت: ۴۲۷ کتابخانه مخزن‌دار و ۱۱۱۵ کتابخانه باز با مجوز ستاد هماهنگی کانون‌های مساجد تهران در جوار مساجد فعالیت می‌کنند.

حجت الاسلام «غلامعلی قدیریان» در گفت وگو با خبرنگار گروه مسجد و کانون های مساجد خبرگزاری شبستان با اشاره به فعالیت 1306 کانون فرهنگی هنری در استان تهران، اظهار کرد: از میان این کانون های فرهنگی هنری، 250 کانون روستایی است و 25 مورد از کانون های مساجد در مصلاهای نماز جمعه و 5 مورد در دانشگاه های  استان تهران فعالیت می کنند.

 مدیر ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد استان تهران با بیان اینکه تقویت کتابخانه های مساجد یکی از رویکردهای این ستاد است، تصریح کرد: 427 کتابخانه مخزن دار و 1115 کتابخانه باز با مجوز ستاد هماهنگی کانون های مساجد استان تهران در جوار مساجد فعالیت می کنند.

 حجت الاسلام قدیریان با اشاره به اینکه به‌روزرسانی کانون های فرهنگی هنری مساجد به امکانات دیجیتالی را یکی از برنامه های مورد توجه دانست و تصریح کرد: در همین راستا 16 مرکز دیجیتال در جوار کانون های مساجد استان تهران به منظور ارایه خدمات دیجیتالی به نوجوانان و جوانان ایجاد شده است.

 وی با اشاره به اجرای رویداد ملی «فهما(پایتخت فرهنگ و هنر مساجد ایران)» افزود: بیش از 350 هزار نفر از اعضای کانون های مساجد استان تهران در پایگاه «بچه های مسجد» اقدام به ثبت اطلاعات و فعالیت هایشان کرده اند. ضمن اینکه  در کانون های مساجد استان تهران 18 گروه سرود و 18 گروه تئاتر ذیل این رویداد ملی فعالیت می کنند.

 مدیر ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد استان تهران همچنین از تالیف 25 عنوان کتاب توسط فعالان کانون های استان تهران خبر داد و تصریح کرد: 46 نشریه تجربی نیز در کانون های فرهنگی هنری مساجد استان تهران تهیه و منتشر می  شود.

 وی با اشاره به اهتمام ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد استان تهران به انجام و برنامه ریزی فعالیت های قرآنی خاطرنشان کرد: در همین راستا 72 خانه نور برای اجرای برنامه های قرآنی در جوار مساجد راه اندازی شده است.


هيچ نظري ثبت نشده است
تا این لحظه تعداد ۶۶۰۳ کتابدار از ۷۱۸۲ کتابخانه مسجد به ثبت رسیده است. در کل تعداد ۱۸۵۷۱۵۸۹ جلد کتاب در کتابخانه‌های فوق موجود است. همچنین تعداد ۲۰۰ کتابخانه درجه یک و ۳۱۱ کتابخانه درجه دو و ۸۳۸ کتابخانه درجه سه و ۱۹۳۷ کتابخانه درجه چهار و ۳۸۹۶ کتابخانه درجه پنج از سراسر کشور در این سامانه به ثبت رسیده است. از آمار فوق تعداد ۴۳۸۸ کتابخانه شهری و ۲۷۹۴ کتابخانه روستایی است و ۷۱۷۶۴۱ متر مربع مساحت را شامل می‌شود و نیز تعداد ۱۲۸۵۱۲۷ عضو ثابت از خدمات کتابخانه‌های مساجد بهره می‌گیرند.
تا این لحظه ۶۴۰۸ کتابخانه باز مساجد در این سامانه به ثبت رسیده است که از این تعداد ۳۴۲۱ کتابخانه شهری و ۲۹۸۷ کتابخانه روستایی است. در کل تعداد ۲۲۵۹۵۴۶ جلد کتاب در کتابخانه‌های فوق موجود است.

نظرسنجی

هیچ نظرسنجی ای ثبت نشده است

مسابقات کتابخوانی

- -