۱۴هزار کتابخانه در کانون‌های مساجد کشور فعال هستند .

براتی گفت: ۱۴ هزار کتابخانه درکانون‌های مساجد کشور فعال است که نظام‌نامه جامع و هدفمندی برای این عرصه در حال تدوین است.
«حسین براتی» در نشست شورای هماهنگی کانونهای آذربایجان شرقی اظهارداشت: تمامی برنامه‌ها و فعالیت‌های کانون‌های فرهنگی هنری مساجد با اشراف و نظارت امام جماعت مساجد صورت می‌گیرد.

 مدیرکل امور استان‌های ستاد هماهنگی‌کانون‌های فرهنگی هنری مساجدکشور با بیان این‌که طبق اساسنامه شورای هماهنگی کانون‌های مساجد کشور، امام جماعت، فرمانده پایگاه مقاومت و رئیس هیأت امنای مسجد جزو عضو هیأت امنای کانون نیز شناخته می شوند، افزود: هدف اصلی ستاد ایجاد همگرایی و انسجام در فعالیت‌ها و پرهیز از موازی‌کاری است.

 وی با بیان این‌که بیش از نیمی از کانون‌های فرهنگی هنری کشور در روستاها فعالیت می‌کنند و اغلب در نقاط دورافتاده و محروم از امکانات فرهنگی راه‌اندازی شده اند، گفت: آذربایجان شرقی در حوزه کتابخانه های مسجدی، جزو استان‌های برتر به لحاظ کمی و کیفی است.

 براتی با بیان این‌که ۱۴ هزار کتابخانه در کانون‌های مساجد کشور فعال است که نظام‌نامه جامع و هدفمندی نیز برای این عرصه در حال تدوین است، خاطرنشان کرد: سند تحول ستاد هماهنگی‌کانون‌های فرهنگی هنری کشور به همت اساتید برجسته حوزوی و دانشگاهی تدوین شده که چشم انداز خوبی برای کانون های مساجد محسوب می شود.

 مدیرکل امور استان‌ها و حقوقی ستاد ادامه داد: یکی از رویکردهای جدید ستاد کشوری؛ اجرای رویداد ملی پایتخت فرهنگ و هنر مساجد ایران (فهما) است که امیدواریم استان آذربایجان‌شرقی در این عرصه نیز بدرخشد و از هویت کانون‌های مساجد خود دفاع کند.

 وی با بیان این‌که همزمان با سالروز میلاد حضرت زهرا(سلام‌الله‌علیها) شاهد انتخاب و تجلیل از کانون‌های برگزیده در بخش‌های مختلف خواهیم بود، گفت: کانون‌های برگزیده در هر بخش مورد حمایت ویژه قرار می گیرند.


هيچ نظري ثبت نشده است
تا این لحظه تعداد ۶۶۰۳ کتابدار از ۷۱۸۲ کتابخانه مسجد به ثبت رسیده است. در کل تعداد ۱۸۵۷۱۵۸۹ جلد کتاب در کتابخانه‌های فوق موجود است. همچنین تعداد ۲۰۰ کتابخانه درجه یک و ۳۱۱ کتابخانه درجه دو و ۸۳۸ کتابخانه درجه سه و ۱۹۳۷ کتابخانه درجه چهار و ۳۸۹۶ کتابخانه درجه پنج از سراسر کشور در این سامانه به ثبت رسیده است. از آمار فوق تعداد ۴۳۸۸ کتابخانه شهری و ۲۷۹۴ کتابخانه روستایی است و ۷۱۷۶۴۱ متر مربع مساحت را شامل می‌شود و نیز تعداد ۱۲۸۵۱۲۷ عضو ثابت از خدمات کتابخانه‌های مساجد بهره می‌گیرند.
تا این لحظه ۶۴۰۷ کتابخانه باز مساجد در این سامانه به ثبت رسیده است که از این تعداد ۳۴۲۱ کتابخانه شهری و ۲۹۸۶ کتابخانه روستایی است. در کل تعداد ۲۲۵۹۳۹۶ جلد کتاب در کتابخانه‌های فوق موجود است.

نظرسنجی

هیچ نظرسنجی ای ثبت نشده است

مسابقات کتابخوانی- -