همزمان با دهه مبارک فجر صورت می‌گیرد : اهدای تجهیزات کتابخانه‌ای به کانون های فرهنگی و هنری مساجد استان همدان

ناهیدی فرد، از توزیع تجهیزات کتابخانه ای در بین کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد استان همدان خبر دادو گفت: توزیع تجهیزات به کانونهای فرهنگی هنری مساجد استان همزمان با دهه مبارک فجر انجام می شود.

«حمیدرضا ناهیدی فرد» در گفت و گو با خبرنگار شبستان در همدان گفت: همزمان با چهل و یکمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی اهدایی تجهیزات کتابخانه ای و دیجیتال به کانونهای فرهنگی هنری مساجد استان همدان با حضور برخی مسئولین استان و مدیران کانونهای مساجد  انجام می شود.

 مدیر ستاد هماهنگی کانونهای فرهنگی هنری مساجد استان همدان افزود: این تجهیزات شامل،  تجهیزات دیجیتال به تعداد  36 عدد کیس و مانیتور، دوربین عکاسی 25 عدد، قففسه  کتاب 80 عدد، میز مطالعه 35 عدد ، صندلی 157 عدد است که  از محل اعتبارات عمرانی اداره کل ارشاد ، سهمیه تجهیزات کانونهایی فرهنگی هنری مساجد با اعتبار بالغ بر 310 میلیون تومان اختصاص یافته است.

  وی با اشاره به اینکه به روز شدن تجهیزات کتابخانه ای از اهداف تجهیز کتابخانه های کانون های فرهنگی و هنری مساجد استان همدان است، تأکید کرد: طرح اهدای تجهیزات کتابخانه ای به کانون های فرهنگی و هنری مساجد استان همدان باعث حمایت از کتابخانه ها  در جهت رشد و بالندگی فکری اعضای کانون های فرهنگی و هنری مساجد تاثیر گذار است.

 مدیر ستاد هماهنگی کانونهای فرهنگی و هنری مساجد استان همدان به شرایط اهدایی تجهیزات به کانونهای مساجد اشاره کرد و گفت: ثبت کانون فرهنگی و هنری در سامانه بچه های مسجد، داشتن امتیاز در سامانه بچه های مسجد و دارا بودن کتابخانه از شرایط اهدایی تجهیزات به کانونهای مساجد است.

 ناهیدی  با بیان اینکه هر گونه هزینه‌کرد در حوزه مربوط به کتاب و کتابخوانی، سرمایه‌گذاری اثربخش است، افزود: می‌توان با برنامه‌ریزی‌های مناسب و اقدامات فرهنگی، فرهنگ کتابخوانی را در جامعه و به ویژه در میان جوانان تقویت کرد.

 وی اظهار داشت: جامعه‌ای پویا و موفق است که فرهنگ کتابخوانی در آن رواج داشته باشد، چرا که توسعه فرهنگ مطالعه و کتابخوانی دروازه‌ای برای پیشرفت جامعه می شود.


هيچ نظري ثبت نشده است
تا این لحظه تعداد ۶۶۰۳ کتابدار از ۷۱۸۲ کتابخانه مسجد به ثبت رسیده است. در کل تعداد ۱۸۵۷۱۵۸۹ جلد کتاب در کتابخانه‌های فوق موجود است. همچنین تعداد ۲۰۰ کتابخانه درجه یک و ۳۱۱ کتابخانه درجه دو و ۸۳۸ کتابخانه درجه سه و ۱۹۳۷ کتابخانه درجه چهار و ۳۸۹۶ کتابخانه درجه پنج از سراسر کشور در این سامانه به ثبت رسیده است. از آمار فوق تعداد ۴۳۸۸ کتابخانه شهری و ۲۷۹۴ کتابخانه روستایی است و ۷۱۷۶۴۱ متر مربع مساحت را شامل می‌شود و نیز تعداد ۱۲۸۵۱۲۷ عضو ثابت از خدمات کتابخانه‌های مساجد بهره می‌گیرند.
تا این لحظه ۶۴۰۸ کتابخانه باز مساجد در این سامانه به ثبت رسیده است که از این تعداد ۳۴۲۱ کتابخانه شهری و ۲۹۸۷ کتابخانه روستایی است. در کل تعداد ۲۲۵۹۵۴۶ جلد کتاب در کتابخانه‌های فوق موجود است.

نظرسنجی

هیچ نظرسنجی ای ثبت نشده است

مسابقات کتابخوانی- -