اهدای تجهیزات کتابخانه ای به کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان همدان

در آستانه چهل ویکمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی ایران، ۹۰ کانون فرهنگی هنری مساجد استان همدان تجهیز شدند.

به گزارش خبرگزاری شبستان«احمدرضا احسانی» در مراسم آئین اهداء تجهیزات به کتابخانه‌ها و کانونهای فرهنگی هنری مساجد استان همدان گفت: اهداء تجهیزات کتابخانه‌ای در راستای عدالت فرهنگی و تجهیز سخت افزاری کتابخانه‌ها و کانون‌های مساجد است.

 مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان، تصریح کرد: یکی از محورها و پایگاه‌های مهم در حوزه فرهنگ، کانونهای فرهنگی هنری مساجد هستند که می توانند باعث تحول بزرگی در حوزه فرهنگ شوند و سطح فعالیت‌های فرهنگی هنری را در روستاها، محلات و حاشیه شهر گسترش دهند و توجه به اعتبارات عمرانی، تجهیز کانونها و هماهنگی با فرماندار همدان جهت بازدید از فعالیت و ظرفیت‌های کانون‌ها جزء برنامه‌های اصلی این اداره است.

 وی با بیان اینکه این امر نیازمند مشارکت حداکثری کانونهای فرهنگی هنری با ادارات ارشاد، مجموعه های فرهنگی از جمله پایگاه بسیج است، افزود: هم‌افزایی و مشارکت در بین همه فعالان فرهنگی و متولیان مسجدی می‌تواند باعث ارتقای فعالیت‌ها در مساجد شود.

 احسانی تصریح کرد: به دنبال آن هستیم که هر سال بخشی از کانون‌های فرهنگی هنری مساجد تجهیز شوند و امروز در آستانه چهل‌ویکمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی ایران، ۹۰ کانون فرهنگی هنری مساجد استان با اعتبار ۳۵۰ میلیون تومان تجهیز شدند.

 وی به تقویت کانونها در دو بخش سخت افزاری و نرم افزاری اشاره کرد و گفت: با توجه به استقرار کانونهای فرهنگی هنری در مساجد این کانونها بایستی در زمینه های خانواده، مسائل فرهنگی، هنری و مشاوره برنامه داشته باشند و بستری را جهت تقویت فرهنگ دینی فراهم کنند.

 مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان با تاکید بر تقویت و فعال‌کردن کانون‌ها افزود: خروجی کیفی فعالیت‌های کانون‌ها بایستی رصد شود که تا چه اندازه در انجام برنامه‌ها موفق عمل کرده‌اند و بتوانیم ارزیابی درستی انجام دهیم و امکانات و تجهیزات با توجه به توانمندی ها و فعالیت کانون‌ها اهداء شود.

 در ادامه «ناهیدی فرد» ضمن اشاره به رویداد ملی "فهما" گفت: بستری به نام "زیست بوم مجازی بچه‌های مسجد" فراهم شده که کانونهای فرهنگی هنری مساجد فعالیت‌های خود را در آن انعکاس می‌دهند.

 مدیر کانونهای مساجد همران شرایط اهدای تجهیزات به کانونهای فرهنگی هنری مساجد را ثبت فعالیت کانونها در سامانه بچه های مسجد، دارا بودن امتیاز در سامانه و فعال بودن کتابخانه کانون عنوان کرد.

 ناهیدی فرد اعلام کرد:  ۳۶ عدد کیس و مانیتور، ۲۵عدد دوربین عکاسی، ۸۰ قفسه کتاب، ۳۵میز مطالعه و ۱۵۷عدد صندلی با اعتبار ۳۵۰ میلیون تومان به کتابخانه ها و کانونهای فرهنگی هنری مساجد استان اهداء شد.


هيچ نظري ثبت نشده است
تا این لحظه تعداد ۶۶۰۳ کتابدار از ۷۱۸۲ کتابخانه مسجد به ثبت رسیده است. در کل تعداد ۱۸۵۷۱۵۸۹ جلد کتاب در کتابخانه‌های فوق موجود است. همچنین تعداد ۲۰۰ کتابخانه درجه یک و ۳۱۱ کتابخانه درجه دو و ۸۳۸ کتابخانه درجه سه و ۱۹۳۷ کتابخانه درجه چهار و ۳۸۹۶ کتابخانه درجه پنج از سراسر کشور در این سامانه به ثبت رسیده است. از آمار فوق تعداد ۴۳۸۸ کتابخانه شهری و ۲۷۹۴ کتابخانه روستایی است و ۷۱۷۶۴۱ متر مربع مساحت را شامل می‌شود و نیز تعداد ۱۲۸۵۱۲۷ عضو ثابت از خدمات کتابخانه‌های مساجد بهره می‌گیرند.
تا این لحظه ۶۴۰۸ کتابخانه باز مساجد در این سامانه به ثبت رسیده است که از این تعداد ۳۴۲۱ کتابخانه شهری و ۲۹۸۷ کتابخانه روستایی است. در کل تعداد ۲۲۵۹۵۴۶ جلد کتاب در کتابخانه‌های فوق موجود است.

نظرسنجی

هیچ نظرسنجی ای ثبت نشده است

مسابقات کتابخوانی- -