معرفی كتابخانه مسجد جوادالائمه (ع)

كتابخانه مسجد جوادالائمه (ع) يكي از كتابخانه هاي وابسته به كتابخانه مركزي آستان قدس رضوي مي باشد كه در سال 1378 با درخواست و پيشنهاد هيات امناي محترم مسجد جوادالائمه (ع) در طبقه پايين مسجد افتتاح گرديد.اين كتابخانه از ابتداي تاسيس تا كنون به مجموعه سازي منابع مورد نياز مراجعان خود مبادرت نموده است و همواره تلاش نموده است تا محيط ومنابع مناسبي را در اختيار مراجعان قرار دهد بطوريكه كه هر سال شاهد قبولي تعداد زيادي از مراجعان در دانشگاه ها و موسسات دولتي و غير دولتي بوده ايم.
معرفی ساختمان و فضای کتابخانه:
كتابخانه با مساحت 200 متر مربع داراي يك سالن مطالعه مشترك جهت استفاده برادران و خواهران در دوشيفت صبح و عصر مي باشد .اتاق مطالعه مطبوعات و نشريات و اتاق آماده سازي كتب و منابع كتابخانه دو بخش ديگر كتابخانه مي باشند كه در انتهاي تالار مطالعه قرار دارند.حداكثر ظرفيت كتابخانه 100 نفر مراجعه كننده مي باشد. بخش امانت كتابخانه در تالار مطالعه واقع شده است. همچنين جهت استفاده مراجعان تالار اينترنت كتابخانه با 2 سيستم رايانه آماده ارائه خدمات مي باشد.
تعداد كتاب و اعضاي كابخانه:
تعداد كتب موجود در اين كتابخانه 15736 نسخه مي باشد كه تعداد 6959 نفراعضاي كتابخانه از اين منابع استفاده مي كنند.
كتابخانه داراي 85 عدد قفسه فلزي بوده كه تعداد 14740 نسخه كتاب را در رده هاي موضوعي مختلف در خود جاي داده اند.60% اعضا ي كتابخانه شامل خواهران مي باشد.
خدمات جانبي:
- تمديد تلفني كتاب
- اطلاع رساني تلفني
- معرفي تازه هاي كتاب رسيده به كتابخانه در هر ماه
- ارائه 380 حلقه سي دي درسي وآموزشي جهت استفاده به اعضا


عضويت :

- يك برگ كپي شناسنامه
- دو قطعه عكس
- ضامن كارمند يا كاسب
- تكميل فرم درخواست عضويت
- پرداخت حق عضويت


ساعت كار كتابخانه:

همه روزه بجز ايام تعطيل
7:15 الي 15/13 مخصوص خواهران
13:30 الي 19:45 مخصوص برادران

هيچ نظري ثبت نشده است
تا این لحظه تعداد ۶۶۰۳ کتابدار از ۷۱۸۲ کتابخانه مسجد به ثبت رسیده است. در کل تعداد ۱۸۵۷۱۵۸۹ جلد کتاب در کتابخانه‌های فوق موجود است. همچنین تعداد ۲۰۰ کتابخانه درجه یک و ۳۱۱ کتابخانه درجه دو و ۸۳۸ کتابخانه درجه سه و ۱۹۳۷ کتابخانه درجه چهار و ۳۸۹۶ کتابخانه درجه پنج از سراسر کشور در این سامانه به ثبت رسیده است. از آمار فوق تعداد ۴۳۸۸ کتابخانه شهری و ۲۷۹۴ کتابخانه روستایی است و ۷۱۷۶۴۱ متر مربع مساحت را شامل می‌شود و نیز تعداد ۱۲۸۵۱۲۷ عضو ثابت از خدمات کتابخانه‌های مساجد بهره می‌گیرند.
تا این لحظه ۶۴۰۷ کتابخانه باز مساجد در این سامانه به ثبت رسیده است که از این تعداد ۳۴۲۱ کتابخانه شهری و ۲۹۸۶ کتابخانه روستایی است. در کل تعداد ۲۲۵۹۳۹۶ جلد کتاب در کتابخانه‌های فوق موجود است.

نظرسنجی

هیچ نظرسنجی ای ثبت نشده است

مسابقات کتابخوانی- -