به مناسبت دهه فجر صورت گرفت : اهدای ۲ میلیارد ريال تجهیزات کتابخانه ای به کانون های مساجد خوزستان

مدیر ستاد هماهنگی کانون های مساجد خوزستان از اهدای تجهیزات کتابخانه ای به مبلغ ۲ میلیارد ريال به کانون های مساجد فعال در حوزه کتابخوانی خبر داد و گفت: این اقدام با حمایت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان صورت گرفته است.

«حجت الاسلام مرتضی همت پور» در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری شبستان در اهواز، با بیان اینکه پیروزی انقلاب اسلامی در 22 بهمن 57 سبب رشد دینی و معنوی بیشتر در میان ملت ایران شد اظهار کرد: از دیگر دستاوردهای انقلاب، شکوفایی علمی، فناوری و تکنولوژی در همه عرصه ها بوده است.

 مدیر ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد خوزستان با بیان اینکه انقلاب اسلامی اعجاز بزرگ قرن بود و الگویی برای ملت های مستضعف جهان شد افزود: با پیروزی انقلاب فرهنگ ایثار و شهادت، نوع دوستی، ایستادگی در برابر ظلم و ستم و استقلال سیاسی و فرهنگی به سایر کشورها مخابره شد.

 وی با اشاره به اینکه در حقیقت جریان سازی انقلاب اسلامی از سوی علما و روحانیون آگاه از مساجد آغاز شد تصریح کرد: می توان گفت آغاز شکل گیری انقلاب اسلامی از درون مساجد به وجود آمده است.

 حجت الاسلام همت پور اضافه کرد: در چهل و یکمین سالگرد پیروزی انقلاب که با چهلمین روز شهادت سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی مصادف شده، تمامی اصحاب فرهنگ و هنر خوزستان به خصوص کانون های مساجد به صورت خودجوش در فجر سلیمانی (راهپیمایی 22 بهمن) شرکت کرده و بار دیگر مستکبران جهان را وادار به عقب نشینی و احترام به خواست ملت ایران خواهند کرد.

 وی ابراز کرد: در دهه فجر انقلاب اسلامی فعالیت های فرهنگی و هنری فراوانی در سطح استان به همت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد که یکی از این برنامه ها اهدای تجهیزات کتابخانه ای مساجد به میزان 2 میلیارد ريال به کانون های مساجد فعال در عرصه کتابخوانی است.

 مدیر ستاد هماهنگی کانون های مساجد از زحمات مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان در حمایت از کانون های فرهنگی هنری مساجد استان تقدیرکرد و اذعان داشت: امیدواریم با ترویج فرهنگ کتابخوانی بیش از پیش بتوانیم بینش دینی و سیاسی و علمی جوانان و نوجوانان در مساجد را ارتقا دهیم.


هيچ نظري ثبت نشده است
تا این لحظه تعداد ۶۶۰۳ کتابدار از ۷۱۸۲ کتابخانه مسجد به ثبت رسیده است. در کل تعداد ۱۸۵۷۱۵۸۹ جلد کتاب در کتابخانه‌های فوق موجود است. همچنین تعداد ۲۰۰ کتابخانه درجه یک و ۳۱۱ کتابخانه درجه دو و ۸۳۸ کتابخانه درجه سه و ۱۹۳۷ کتابخانه درجه چهار و ۳۸۹۶ کتابخانه درجه پنج از سراسر کشور در این سامانه به ثبت رسیده است. از آمار فوق تعداد ۴۳۸۸ کتابخانه شهری و ۲۷۹۴ کتابخانه روستایی است و ۷۱۷۶۴۱ متر مربع مساحت را شامل می‌شود و نیز تعداد ۱۲۸۵۱۲۷ عضو ثابت از خدمات کتابخانه‌های مساجد بهره می‌گیرند.
تا این لحظه ۶۴۰۸ کتابخانه باز مساجد در این سامانه به ثبت رسیده است که از این تعداد ۳۴۲۱ کتابخانه شهری و ۲۹۸۷ کتابخانه روستایی است. در کل تعداد ۲۲۵۹۵۴۶ جلد کتاب در کتابخانه‌های فوق موجود است.

نظرسنجی

هیچ نظرسنجی ای ثبت نشده است

مسابقات کتابخوانی- -