یک داور بخش کتاب و کتاب‌خوانی نخستین رویداد ملی «فهما»: رویداد ملی «فهما» سبب علاقمندی بیشتر مسجدی‌ها به کتاب و کتاب‌خوانی شده است

باب‌الحوائجی با بیان‌اینکه رویداد ملی «فهما» سبب علاقمندی بیشتر مسجدی‌ها به کتاب و کتاب‌خوانی شده، گفت: اینکه داوری فعالیت‌ها در این رویداد صرفاً به ستاد هماهنگی کانون‌های مساجد منحصر نشده و چشم ناظر دیگری هم وجود دارد، بسیار موثر و مثبت است.

«فهیمه باب الحوائجی» در گفت وگو با خبرنگار گروه مسجد و کانون های مساجد خبرگزاری شبستان با بیان اینکه رویداد ملی «فهما (پایتخت فرهنگ و هنر مساجد ایران)» تلاشی مثبت و سازنده است، اظهار کرد: به ویژه این رویداد از آن جهت که با مسجد سرو کار دارد تاثیر بیشتری بر جای می گذارد، چراکه مساجد در کانون توجه مسلمانان هستند و در قلب مردم جای دارند، بنابراین، این رویداد حرکت سازنده ای است به ویژه آنکه سبب علاقمندی بیشتر فعالان مسجدی به پدیده کتاب و کتابخوانی شده است.

 این عضو هیات علمی گروه علم اطلاعات و دانش شناسی واحد علوم تحقیقات دانشگاه آزاد اسلامی تصریح کرد: همین که داوری ها صرفا در محل ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد انجام نشده و به اصطلاح چشم دوم دیگری هم در نظر گرفته شده که با نظر کارشناسی بیشتری فعالیت ها مورد ارزیابی قرار گیرد، نکته مثبتی است.

  این داور بخش کتاب و کتابخوانی نخستین رویداد ملی «فهما» در پایان خاطرنشان کرد: کتاب و کتابخوانی تاثیر فراوانی بر فرهنگ جامعه دارد، در نتیجه هر فعالیتی در این عرصه آثار مثبتی دارد، اما معتقدم معیارهای ارزیابی در آینده می تواند کمی اصلاح شود تا با عدالت بیشتری آثار مورد بررسی قرار گیرند.


هيچ نظري ثبت نشده است
تا این لحظه تعداد ۶۶۰۳ کتابدار از ۷۱۸۲ کتابخانه مسجد به ثبت رسیده است. در کل تعداد ۱۸۵۷۱۵۸۹ جلد کتاب در کتابخانه‌های فوق موجود است. همچنین تعداد ۲۰۰ کتابخانه درجه یک و ۳۱۱ کتابخانه درجه دو و ۸۳۸ کتابخانه درجه سه و ۱۹۳۷ کتابخانه درجه چهار و ۳۸۹۶ کتابخانه درجه پنج از سراسر کشور در این سامانه به ثبت رسیده است. از آمار فوق تعداد ۴۳۸۸ کتابخانه شهری و ۲۷۹۴ کتابخانه روستایی است و ۷۱۷۶۴۱ متر مربع مساحت را شامل می‌شود و نیز تعداد ۱۲۸۵۱۲۷ عضو ثابت از خدمات کتابخانه‌های مساجد بهره می‌گیرند.
تا این لحظه ۶۴۰۷ کتابخانه باز مساجد در این سامانه به ثبت رسیده است که از این تعداد ۳۴۲۱ کتابخانه شهری و ۲۹۸۶ کتابخانه روستایی است. در کل تعداد ۲۲۵۹۳۹۶ جلد کتاب در کتابخانه‌های فوق موجود است.

نظرسنجی

هیچ نظرسنجی ای ثبت نشده است

مسابقات کتابخوانی- -