تلاش کانون فرهنگی هنری سراج برای کتابخوان کردن مردم

اسدی از اجرای برنامه شنبه های با کتاب و استفاده از فضای مجازی برای معرفی کتاب به منظور افزایش سطح مطالعه و کتابخوانی در بین مردم روستای باورس خبر داد.

«اکرم اسدی» در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری شبستان در قزوین گفت: یکی از برنامه هایی که در کانون فرهنگی هنری سراج در روستای باورس به منظور افزایش مطالعه و دانش عموم مردم صورت می گیرد، شنبه های با کتاب است.

 مدیر کانون فرهنگی هنری سراج مسجد صاحب الزمان روستای باورس قزوین ادامه داد: در گذشته برنامه شنبه های با کتاب به صورت پراکنده و نامرتب برگزار می شد و در این برنامه کتاب های مختلفی را معرفی می کردیم ولی با آغاز اجرای طرح ملی فهما این برنامه به صورت مرتب برگزار می شود.

 وی عنوان کرد: با توجه به اینکه بیشتر مردم از فضای مجازی استفاده می کنند و آنگونه که باید و شاید مراجعه به کتابخانه ندارند ما هم از فضای مجازی استفاده کردیم تا معرفی کتاب را در این فضا داشته باشیم به طوری که روش معرفی کتاب ما از طریق فضای مجازی و کانال کانون سراج هست.

 اسدی اعلام کرد: ما در فضای مجازی سعی می کنیم تا کتاب های متعدد و به روزی را معرفی کنیم که بر این اساس در فضای مجازی کتاب مورد نظر معرفی می شود و از افراد می خواهیم برای مطالعه آن به کانون سراج مراجعه کنند که خوشبختانه بیشتر افراد مراجعه کرده و کتاب به امانت می گیرند.

 وی خاطر نشان کرد: خوشبختانه این برنامه موجب شده تا علاوه بر گرایش بیشتر مردم به امر مطالعه، حتی خود مردم به ما سفارش دهند که چه کتابی را برای مطالعه آنها تهیه کنیم.

 مدیر کانون فرهنگی هنری سراج مسجد صاحب الزمان روستای باورس قزوین تصریح کرد: کتاب «سربلند»، «بابا نظر»، «دا»، «لهوف»، «ما فرز ندان ایرانیم»، «شهید ابراهیم هادی»، «فاطمه زهرا بانوی نمونه اسلام»، «خاک های نرم کوشک»، «رفاقت به سبک تانک»، «منتهی الامال»، «نورالدین پسر ایران»، «یادت باشد»، «آن بیست وسه نفر» و غیره از جمله کتاب هایی است که معرفی و مطالعه شده است.

 وی خاطر نشان کرد: تنها کتابخانه روستای باورس متعلق به کانون فرهنگی هنر سراج است و خوشبختانه برنامه شنبه های با کتاب سبب شده تا افراد به سمت مطالعه ترغیب و تشویق شوند و حتی برخی از افراد از ما می خواهند که برخی کتاب ها نظیر «یادت باشد» و «شهید ابراهیم هادی» را برای آنها خریداری کنیم.


هيچ نظري ثبت نشده است
تا این لحظه تعداد ۶۶۰۳ کتابدار از ۷۱۸۲ کتابخانه مسجد به ثبت رسیده است. در کل تعداد ۱۸۵۷۱۵۸۹ جلد کتاب در کتابخانه‌های فوق موجود است. همچنین تعداد ۲۰۰ کتابخانه درجه یک و ۳۱۱ کتابخانه درجه دو و ۸۳۸ کتابخانه درجه سه و ۱۹۳۷ کتابخانه درجه چهار و ۳۸۹۶ کتابخانه درجه پنج از سراسر کشور در این سامانه به ثبت رسیده است. از آمار فوق تعداد ۴۳۸۸ کتابخانه شهری و ۲۷۹۴ کتابخانه روستایی است و ۷۱۷۶۴۱ متر مربع مساحت را شامل می‌شود و نیز تعداد ۱۲۸۵۱۲۷ عضو ثابت از خدمات کتابخانه‌های مساجد بهره می‌گیرند.
تا این لحظه ۶۴۰۷ کتابخانه باز مساجد در این سامانه به ثبت رسیده است که از این تعداد ۳۴۲۱ کتابخانه شهری و ۲۹۸۶ کتابخانه روستایی است. در کل تعداد ۲۲۵۹۳۹۶ جلد کتاب در کتابخانه‌های فوق موجود است.

نظرسنجی

هیچ نظرسنجی ای ثبت نشده است

مسابقات کتابخوانی- -