از سوی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان ؛ ۱۵۰۰جلد کتاب به کتابخانه کانون های مساجد استان گلستان اهدا شد

عادله کشمیری مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان، گفت : ۱۵۰۰ جلد و در حدود ۲۰۰ عنوان کتاب به کتابخانه کانون های مساجد استان گلستان اهدا شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی، عادله کشمیری افزود: هدف از اهدای ۱۵۰۰ جلد کتاب در آخرین روزهای سال و پیش از آغاز نوروز باستانی به  کتابخانه کانون های مساجد استان گلستان، توجه به کانون های مساجد به عنوان یک پایگاه ارزشمند مردمی با هدف ترویج فرهنگ کتاب خوانی به خصوص در بین نسل نوجوان و جوان است.

وی با اشاره به اینکه کتاب های اهدایی در زمینه های فرهنگی،  هنری, دینی، اجتماعی، تاریخی و ... بود، افزود: استان گلستان دارای حدود ۸۵۰ کانون فعال است که حدود ۱۴۰ کانون آن در گرگان در راستای رویدادهای  فرهنگی و هنری مسجد محور فعال است.

کشمیری با تاکید بر نقش کتاب و کتاب خوانی در توسعه و بلوغ و بروز خلاقیت بخصوص در نسل جوان، ادامه داد: ۱۴۶ کتابخانه در سطح استان و ۵۹ کتابخانه در گرگان  در کانون های مساجد گلستان برپا است.


هيچ نظري ثبت نشده است
تا این لحظه تعداد ۶۶۰۳ کتابدار از ۷۱۸۲ کتابخانه مسجد به ثبت رسیده است. در کل تعداد ۱۸۵۷۱۵۸۹ جلد کتاب در کتابخانه‌های فوق موجود است. همچنین تعداد ۲۰۰ کتابخانه درجه یک و ۳۱۱ کتابخانه درجه دو و ۸۳۸ کتابخانه درجه سه و ۱۹۳۷ کتابخانه درجه چهار و ۳۸۹۶ کتابخانه درجه پنج از سراسر کشور در این سامانه به ثبت رسیده است. از آمار فوق تعداد ۴۳۸۸ کتابخانه شهری و ۲۷۹۴ کتابخانه روستایی است و ۷۱۷۶۴۱ متر مربع مساحت را شامل می‌شود و نیز تعداد ۱۲۸۵۱۲۷ عضو ثابت از خدمات کتابخانه‌های مساجد بهره می‌گیرند.
تا این لحظه ۶۴۰۷ کتابخانه باز مساجد در این سامانه به ثبت رسیده است که از این تعداد ۳۴۲۱ کتابخانه شهری و ۲۹۸۶ کتابخانه روستایی است. در کل تعداد ۲۲۵۹۳۹۶ جلد کتاب در کتابخانه‌های فوق موجود است.

نظرسنجی

هیچ نظرسنجی ای ثبت نشده است

مسابقات کتابخوانی- -