مدیر ستاد هماهنگی کانون های مساجد گلستان خبر داد : اهدای کتاب به کانون‌های برتر گلستان در رویداد ملی «فهما»

بیکی از اهدای کتاب به کانون‌های فرهنگی هنری مساجد برتر گلستان در رویداد ملی «فهما» خبر داد.

«مهدی بیکی» به خبرنگار خبرگزاری شبستان در گرگان گفت: ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد کشور به مناسبت ماه مبارک رمضان و در راستای تأمین منابع کانون ها و کتابخانه های مساجد جهت توسعه فرهنگ کتاب و کتابخوانی به کانون های منتخب نخستین رویداد ملی «فهما» کتاب اهدا کرد.

 مدیر ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد گلستان افزود: در این راستا، 210 جلد قرآن کریم، 50 جلد تفسیر همراه دوجلدی، 20 جلد نهج البلاغه، 80 جلد صحیفه سجادیه، 70 جلد کتاب منتظران و 70 جلد کتاب همراه قرآن از سوی ستاد فهما ارسال شده است.

 وی تصریح کرد: همچنین 97 بسته کارتن برای منتخبین رویداد ملی فهما ارسال شده که شامل 37 کارتن کتاب کمک آموزشی، 30 کارتن کتاب عمومی و 30 کارتن کتاب کودک است.

 بیکی اظهارداشت: 150 کارتن کتاب عمومی نیز جهت استفاده کتابخانه های مخزن دار و کانون هایی که در برنامه شنبه های کتاب و هفته کتاب فعالیت داشتند، ارسال شده است.

 مدیر ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد گلستان ادامه داد: کتاب های اهدایی منتخبین رویداد ملی فهما شامل؛ 5 کارتن کتاب کمک آموزشی، دو کارتن کتاب عمومی و دو کارتن کتاب کودک به ارزش 50 میلیون ریال است.

 وی همچنین گفت: از این تعداد کتاب ها، سه کارتن کتاب کمک آموزشی، دو کارتن کتاب عمومی و دو کارتن کتاب کودک به ارزش 40 میلیون ریال به دو کانون شایسته تقدیر گلستان در رویداد ملی فهما و  یک کارتن کتاب کمک آموزشی، یک کارتن کتاب عمومی و یک کارتن کتاب کودک به ارزش 10 میلیون ریال به ۲۶ کانون فعال در استقرار نظام جامع فهما اهدا می شود.


هيچ نظري ثبت نشده است
تا این لحظه تعداد ۶۶۰۳ کتابدار از ۷۱۸۲ کتابخانه مسجد به ثبت رسیده است. در کل تعداد ۱۸۵۷۱۵۸۹ جلد کتاب در کتابخانه‌های فوق موجود است. همچنین تعداد ۲۰۰ کتابخانه درجه یک و ۳۱۱ کتابخانه درجه دو و ۸۳۸ کتابخانه درجه سه و ۱۹۳۷ کتابخانه درجه چهار و ۳۸۹۶ کتابخانه درجه پنج از سراسر کشور در این سامانه به ثبت رسیده است. از آمار فوق تعداد ۴۳۸۸ کتابخانه شهری و ۲۷۹۴ کتابخانه روستایی است و ۷۱۷۶۴۱ متر مربع مساحت را شامل می‌شود و نیز تعداد ۱۲۸۵۱۲۷ عضو ثابت از خدمات کتابخانه‌های مساجد بهره می‌گیرند.
تا این لحظه ۶۴۰۸ کتابخانه باز مساجد در این سامانه به ثبت رسیده است که از این تعداد ۳۴۲۱ کتابخانه شهری و ۲۹۸۷ کتابخانه روستایی است. در کل تعداد ۲۲۵۹۵۴۶ جلد کتاب در کتابخانه‌های فوق موجود است.

نظرسنجی

هیچ نظرسنجی ای ثبت نشده است

مسابقات کتابخوانی- -