28 کتابخانه شبستان در مساجد استان کرمانشاه فعال است

مسئول روابط عمومی سازمان تبلیغات اسلامی استان کرمانشاه گفت: 28 کتابخانه شبستان تاکنون در مساجد این استان راه اندازی شده است. "کوروش محرابی" روز دوشنبه به مناسب هفته کتاب و کتابخوانی در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: از این تعداد 12 مورد در شهرهای استان و 16 مورد در روستاها فعال است. وی گفت: در شهر کرمانشاه سه کتابخانه شبستان و در روستاهای اطراف این شهر نیز سه کتابخانه شبستان برای علاقمندان وجود دارد. همچنین بیش از 50 هزار جلد کتاب در شبستانهای استان موجود است که بطور میانگین یک هزار و 700 تا دو هزار جلد به هر شبستان اختصاص یافته است.
وی افزود: از سال 85 تاکنون بالغ بر 380 میلیون ریال به شبستانهای مساجد و کتابخانه های تخصصی حوزه دین در ادارات تبلیغات اسلامی شهرستانهای استان تعلق گرفته است که امید است طی یک سال آینده حدود 20 الی 30 درصد شبستانهای استان را تقویت کنیم.
استان کرمانشاه دارای بیش از 800 مسجد و تکایا است.

هيچ نظري ثبت نشده است
تا این لحظه تعداد ۶۵۹۹ کتابدار از ۷۳۱۳ کتابخانه مسجد به ثبت رسیده است. در کل تعداد ۱۸۸۹۵۷۷۵ جلد کتاب در کتابخانه‌های فوق موجود است. همچنین تعداد ۲۰۵ کتابخانه درجه یک و ۳۱۷ کتابخانه درجه دو و ۸۵۴ کتابخانه درجه سه و ۱۹۷۹ کتابخانه درجه چهار و ۳۹۵۸ کتابخانه درجه پنج از سراسر کشور در این سامانه به ثبت رسیده است. از آمار فوق تعداد ۴۴۷۱ کتابخانه شهری و ۲۸۴۲ کتابخانه روستایی است و ۷۳۴۵۸۱ متر مربع مساحت را شامل می‌شود و نیز تعداد ۱۳۱۱۲۶۸ عضو ثابت از خدمات کتابخانه‌های مساجد بهره می‌گیرند.
تا این لحظه ۶۶۳۹ کتابخانه باز مساجد در این سامانه به ثبت رسیده است که از این تعداد ۳۵۱۹ کتابخانه شهری و ۳۱۲۰ کتابخانه روستایی است. در کل تعداد ۲۳۶۴۷۸۵ جلد کتاب در کتابخانه‌های فوق موجود است.

نظرسنجی

هیچ نظرسنجی ای ثبت نشده است

مسابقات کتابخوانی

- -