اعلام فراخوان نخستين كتاب سال مساجد

گروه ادب: فراخوان نخستين كتاب سال مساجد، امسال همزمان با پانزدهمين دوره هفته كتاب و كتابخوانی سال جمهوری اسلامی ايران اعلام ميپشود.   به گزارش خبرگزاری قرآنی ايران (ايكنا) به نقل از ستاد خبری پانزدهمين دوره هفته كتاب و كتابخوانی جمهوری اسلامی ايران، «ابوالفضل هاشمی» مدير كل كتابخانه‌های مساجد كشور با اعلام خبر فوق گفت: امسال برای نخستين‌بار طرحی با عنوان برگزاری كتاب سال مساجد از جانب كانون‌های فرهنگی و هنری مساجد عنوان شده است كه فراخوان اين كتاب همزمان با پانزدهمين دوره هفته كتاب سال جمهوری اسلامی ايران اعلام می‌شود.
او افزود: با توجه به اهميت مسجد و مكتوبات مرتبط با آن، تصميم به برگزاری اين مراسم گرفتيم كه در واقع هم تجليل از نويسندگان اين نوع مكتوبات و هم تشويق ناشران، برای حركت در اين مسير است.

هاشمی در پايان گفت: از برگزيدگان نخستين دوره كتاب سال مساجد در سال 87 و در هفته جهانی مساجد تقدير خواهدشد. در حال حاضر نيز هدف ما برگزاری اين مراسم به صورت سالانه است كه البته در صورت نداشتن استقبال مورد انتظار ممكن است از سال آينده به صورت دوسالانه برگزار شود.

پانزدهمين دوره هفته كتاب سال جمهوری اسلامی ايران از 24 آبان تا يكم آذر سال جاری در تهران و سراسر كشور در حال برگزاری است.


هيچ نظري ثبت نشده است
تا این لحظه تعداد ۶۵۹۹ کتابدار از ۷۳۱۳ کتابخانه مسجد به ثبت رسیده است. در کل تعداد ۱۸۸۹۵۷۷۵ جلد کتاب در کتابخانه‌های فوق موجود است. همچنین تعداد ۲۰۵ کتابخانه درجه یک و ۳۱۷ کتابخانه درجه دو و ۸۵۴ کتابخانه درجه سه و ۱۹۷۹ کتابخانه درجه چهار و ۳۹۵۸ کتابخانه درجه پنج از سراسر کشور در این سامانه به ثبت رسیده است. از آمار فوق تعداد ۴۴۷۱ کتابخانه شهری و ۲۸۴۲ کتابخانه روستایی است و ۷۳۴۵۸۱ متر مربع مساحت را شامل می‌شود و نیز تعداد ۱۳۱۱۲۶۸ عضو ثابت از خدمات کتابخانه‌های مساجد بهره می‌گیرند.
تا این لحظه ۶۶۳۹ کتابخانه باز مساجد در این سامانه به ثبت رسیده است که از این تعداد ۳۵۱۹ کتابخانه شهری و ۳۱۲۰ کتابخانه روستایی است. در کل تعداد ۲۳۶۴۷۸۵ جلد کتاب در کتابخانه‌های فوق موجود است.

نظرسنجی

هیچ نظرسنجی ای ثبت نشده است

مسابقات کتابخوانی

- -