کتابداران کانون هاي مساجد يزد بيمه تکميلي مي شوند

خبرگزاري آريا - مسئول کانون مساجد استان يزد گفت: 51 کتابدار و مدير کانون هاي فرهنگي مساجد اين استان در سال جاري بيمه تکميلي مي شوند. به گزارش خبرنگار خبرگزاري آريا منطقه يزد، محسن رستگاري با اشاره به لزوم توجه جدي به وضعيت مديران مسئول و کتابداران کانون هاي فرهنگي و هنري مساجد گفت: در سال جاري 51 نفر از مديران مسئول و کتابداران کانون هاي مساجد بيمه تکميلي مي شوند.
وي ادامه داد: پيش از اين تعدادي از کتابداران و مديران کانون هاي فرهنگي هنري مساجد استان از طريق صندوق حمايت از هنرمندان، نويسندگان و روزنامه نگاران از مزاياي بيمه تامين اجتماعي برخوردار شده بودند.
وي ادامه داد: اظهارداشت: ميزان فعاليت کانون، تعداد مخاطبان، استمرار فعال در طول سال، داشتن ارتباط و تعامل سازنده با دبيرخانه استاني، مديران کانون‌هاي تخصصي، کتابداران دانش آموخته کتابداري، داشتن گواهي شرکت در جشنواره‌ها و دوره‌هاي آموزشي ستاد عالي، حفاظ قرآن کريم، دارا بودن تحصيلات عاليه کارشناسي و بالاتر، مناطق محروم، افراد متاهل و داراي فرزند و دارا بودن اثر تاليفي و هنري از جمله اولويت‌هايي است، که براي انتخاب فعالان در نظر گرفته شده است.
وي با بيان اينکه اکنون 470 کانون فرهنگي هنري مساجد در استان يزد فعاليت مي کنند، افزود: بيمه کتابداران با هدف حمايت از آنان صورت مي گيرد.

هيچ نظري ثبت نشده است
تا این لحظه تعداد ۶۵۹۹ کتابدار از ۷۳۱۳ کتابخانه مسجد به ثبت رسیده است. در کل تعداد ۱۸۸۹۵۷۷۵ جلد کتاب در کتابخانه‌های فوق موجود است. همچنین تعداد ۲۰۵ کتابخانه درجه یک و ۳۱۷ کتابخانه درجه دو و ۸۵۴ کتابخانه درجه سه و ۱۹۷۹ کتابخانه درجه چهار و ۳۹۵۸ کتابخانه درجه پنج از سراسر کشور در این سامانه به ثبت رسیده است. از آمار فوق تعداد ۴۴۷۱ کتابخانه شهری و ۲۸۴۲ کتابخانه روستایی است و ۷۳۴۵۸۱ متر مربع مساحت را شامل می‌شود و نیز تعداد ۱۳۱۱۲۶۸ عضو ثابت از خدمات کتابخانه‌های مساجد بهره می‌گیرند.
تا این لحظه ۶۶۳۹ کتابخانه باز مساجد در این سامانه به ثبت رسیده است که از این تعداد ۳۵۱۹ کتابخانه شهری و ۳۱۲۰ کتابخانه روستایی است. در کل تعداد ۲۳۶۴۷۸۵ جلد کتاب در کتابخانه‌های فوق موجود است.

نظرسنجی

هیچ نظرسنجی ای ثبت نشده است

مسابقات کتابخوانی

- -