سیصد کتابخانه مساجد در استان مرکزی تجهیز شدند

اراک- مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد استان مرکزی، از تجهیز بیش از سیصد کتابخانه در مساجد این استان خبر داد.
حجت الاسلام ˈمصطفی ذوالفقاریˈ روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: از ابتدای ماه مبارک رمضان تاکنون 20 هزار جلد کتاب با موضوعات کمک درسی، احکام، اعتقادات، عمومی، مهدویت، فرهنگی ـ هنری، عرفان، اجتماعی، تاریخی و دانشگاهی در اختیار کتابخانه مساجد قرار گرفته است.

وی ادامه داد: ترویج فرهنگ کتاب و کتاب‌خوانی در بین اعضای کانون‌های فرهنگی هنری مساجد و نمازگزاران از مهم‌ترین اهداف توزیع این تعداد کتاب‌ بوده است.

ذوالفقاری یادآور شد:تاکنون یکصد و 23 کتابخانه عمومی و 220 کتابخانه باز در مساجد استان مرکزی تجهیز و راه اندازی شده است.

مسوول دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد استان مرکزی اضافه کرد: کتابخانه‌های مساجد به منظور ارتقای سطح علمی و فرهنگی اقشار جامعه به ویژه جوانان و نوجوانان راه اندازی شده اند.

مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد استان مرکزی تصریح کرد: در هر کتابخانه باز 500 جلد کتاب برای بهره مندی افراد قرار دارد.

ذوالفقاری بیان کرد: استفاده و مطالعه نمازگزاران از کتب موجود در کتابخانه های باز مساجد بدون عضویت و در همان مکان انجام می شود.

وی گفت: در حال حاضر 385 کانون در مساجد استان مرکزی با ارایه اینترنت پاک، بازی های رایانه ای و فروشگاه محصولات فرهنگی دایر است.

مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد استان مرکزی خاطر نشان کرد: تا پایان سالجاری نیز 55 کانون فرهنگی و هنری در مساجد استان مرکزی تاسیس و راه اندازی می شود.

هيچ نظري ثبت نشده است
تا این لحظه تعداد ۶۶۰۳ کتابدار از ۷۱۸۲ کتابخانه مسجد به ثبت رسیده است. در کل تعداد ۱۸۵۷۱۵۸۹ جلد کتاب در کتابخانه‌های فوق موجود است. همچنین تعداد ۲۰۰ کتابخانه درجه یک و ۳۱۱ کتابخانه درجه دو و ۸۳۸ کتابخانه درجه سه و ۱۹۳۷ کتابخانه درجه چهار و ۳۸۹۶ کتابخانه درجه پنج از سراسر کشور در این سامانه به ثبت رسیده است. از آمار فوق تعداد ۴۳۸۸ کتابخانه شهری و ۲۷۹۴ کتابخانه روستایی است و ۷۱۷۶۴۱ متر مربع مساحت را شامل می‌شود و نیز تعداد ۱۲۸۵۱۲۷ عضو ثابت از خدمات کتابخانه‌های مساجد بهره می‌گیرند.
تا این لحظه ۶۴۰۸ کتابخانه باز مساجد در این سامانه به ثبت رسیده است که از این تعداد ۳۴۲۱ کتابخانه شهری و ۲۹۸۷ کتابخانه روستایی است. در کل تعداد ۲۲۵۹۵۴۶ جلد کتاب در کتابخانه‌های فوق موجود است.

نظرسنجی

هیچ نظرسنجی ای ثبت نشده است

مسابقات کتابخوانی- -