ارسال 30 كاروان كتاب برای كتابخانه های مساجد كشور

به گزارش شبکه خبر، روابط عمومی ستاد عالی كانون های فرهنگی و هنری مساجدكشور اعلام كرد، این 30 كاروان حامل 1500 عنوان كتاب برای 30 استان كشور است كه همزمان با روزكتاب نماز و مسجد به سراسركشو ارسال می شود.
تجهیز 400 كتابخانه مساجد، به نرم افزارهای ویژه كتابخانه ای و افتتاح نزدیك به 300 باب كتابخانه، برگزاری سه دوره مسابقه كتابخوانی ویژه كتابداران مساجد، مدیران كانون های فرهنگی و هنری و ائمه جماعات در كشوركه با انتخاب 20 نفردر هر دوره همراه خواهد بود، از برنامه های ستاد عالی كانون های مساجد كشور در این هفته است.
همچنین با حمایت معاونت فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در هفته كتاب جمهوری اسلامی ایران ضمن قدردانی از 3 هزاركتابدار مساجد، مبلغ 600 میلیون ریال بن خریدكتاب به كتابداران كتابخانه های مساجد اهدا می شود.
عضو پذیری رایگان و تجلیل از 100 كتابدار برتركتابخانه های مساجدكشور در 30 آبان از دیگر برنامه های كانون های مساجددرهفته كتاب جمهوری اسلامی ایران است .

هيچ نظري ثبت نشده است
تا این لحظه تعداد ۶۶۰۰ کتابدار از ۷۳۴۰ کتابخانه مسجد به ثبت رسیده است. در کل تعداد ۱۸۹۲۷۵۲۵ جلد کتاب در کتابخانه‌های فوق موجود است. همچنین تعداد ۲۰۵ کتابخانه درجه یک و ۳۱۶ کتابخانه درجه دو و ۸۵۴ کتابخانه درجه سه و ۱۹۸۵ کتابخانه درجه چهار و ۳۹۸۰ کتابخانه درجه پنج از سراسر کشور در این سامانه به ثبت رسیده است. از آمار فوق تعداد ۴۴۹۰ کتابخانه شهری و ۲۸۵۰ کتابخانه روستایی است و ۷۳۶۶۸۷ متر مربع مساحت را شامل می‌شود و نیز تعداد ۱۳۱۴۱۸۸ عضو ثابت از خدمات کتابخانه‌های مساجد بهره می‌گیرند.
تا این لحظه ۶۶۳۱ کتابخانه باز مساجد در این سامانه به ثبت رسیده است که از این تعداد ۳۵۱۵ کتابخانه شهری و ۳۱۱۶ کتابخانه روستایی است. در کل تعداد ۲۳۶۰۲۵۴ جلد کتاب در کتابخانه‌های فوق موجود است.

نظرسنجی

هیچ نظرسنجی ای ثبت نشده است

مسابقات کتابخوانی

- -