معرفی کتابخانه مسجد جامع غدیر خم (ضرابخانه تهران)

اين واحد به پيشنهاد امام جماعت محترم مسجد و همت نمازگزاران در سال 1355طي مراسم جشن نيمه شعبان افتتاح گرديد و فعاليت خود را آغاز نمود . در سال1370 با تعيين مديريت جديد، تغيير و تحول بنيادي در اداره كتابخانه مسجد پديد آمد . كتابخانه داراي دو سالن قرائت برادران و خواهران و مخزن عمومي و مخزن نوجوانان و جوانان و دفتر مي باشد كه بوسيله سيستم امانت رايانه اي و براساس فهرست نويسي ديويي و موضوعي اداره و كتاب ها امانت داده مي شود .

كتابخانه تا كنون 2420 عضو فعال از ميان نوجوانان و جوانان و پژوهشگران دانشگاهي و حوزوي پذيرفته ودر طول سال بجز روزهاي تعطيل از ساعت 8 صبح تا اذان ظهر وبعد از ظهر از ساعت 14 تا اذان مغرب به ارائه سرويس به اعضاء مي پردازد .
كتب موجود در كتابخانه در حال حاضر 21 هزار جلد مي باشدكه دو هزار جلد آن كتابهاي مكرر است . كتابخانه همچنين هزار جلد مجله و نشريه در موضوعات مختلف دارد .
غرفه ويژه امام مهدي (عج) با 450 عنوان كتاب به زبان هاي فارسي، عربي و انگليسي و اردو در كتابخانه از سال1382 راه اندازي شده است .
كتابخانه در قالب طرح مبادله پاياپاي كتاب تا كنون با 38 كتابخانه مراكزي چون مدارس ، مساجد ، ندامتگاه ها كتاب مبادله كرده و به هر مركز 300 جلد كتاب اهداء نموده است.
تلفن تماس كتابخانه :22851616

هيچ نظري ثبت نشده است
تا این لحظه تعداد ۶۶۰۳ کتابدار از ۷۱۸۲ کتابخانه مسجد به ثبت رسیده است. در کل تعداد ۱۸۵۷۱۵۸۹ جلد کتاب در کتابخانه‌های فوق موجود است. همچنین تعداد ۲۰۰ کتابخانه درجه یک و ۳۱۱ کتابخانه درجه دو و ۸۳۸ کتابخانه درجه سه و ۱۹۳۷ کتابخانه درجه چهار و ۳۸۹۶ کتابخانه درجه پنج از سراسر کشور در این سامانه به ثبت رسیده است. از آمار فوق تعداد ۴۳۸۸ کتابخانه شهری و ۲۷۹۴ کتابخانه روستایی است و ۷۱۷۶۴۱ متر مربع مساحت را شامل می‌شود و نیز تعداد ۱۲۸۵۱۲۷ عضو ثابت از خدمات کتابخانه‌های مساجد بهره می‌گیرند.
تا این لحظه ۶۴۰۷ کتابخانه باز مساجد در این سامانه به ثبت رسیده است که از این تعداد ۳۴۲۱ کتابخانه شهری و ۲۹۸۶ کتابخانه روستایی است. در کل تعداد ۲۲۵۹۳۹۶ جلد کتاب در کتابخانه‌های فوق موجود است.

نظرسنجی

هیچ نظرسنجی ای ثبت نشده است

مسابقات کتابخوانی- -