معرفی کتابخانه مسجد جامع غدیر خم (ضرابخانه تهران)

اين واحد به پيشنهاد امام جماعت محترم مسجد و همت نمازگزاران در سال 1355طي مراسم جشن نيمه شعبان افتتاح گرديد و فعاليت خود را آغاز نمود . در سال1370 با تعيين مديريت جديد، تغيير و تحول بنيادي در اداره كتابخانه مسجد پديد آمد . كتابخانه داراي دو سالن قرائت برادران و خواهران و مخزن عمومي و مخزن نوجوانان و جوانان و دفتر مي باشد كه بوسيله سيستم امانت رايانه اي و براساس فهرست نويسي ديويي و موضوعي اداره و كتاب ها امانت داده مي شود .

كتابخانه تا كنون 2420 عضو فعال از ميان نوجوانان و جوانان و پژوهشگران دانشگاهي و حوزوي پذيرفته ودر طول سال بجز روزهاي تعطيل از ساعت 8 صبح تا اذان ظهر وبعد از ظهر از ساعت 14 تا اذان مغرب به ارائه سرويس به اعضاء مي پردازد .
كتب موجود در كتابخانه در حال حاضر 21 هزار جلد مي باشدكه دو هزار جلد آن كتابهاي مكرر است . كتابخانه همچنين هزار جلد مجله و نشريه در موضوعات مختلف دارد .
غرفه ويژه امام مهدي (عج) با 450 عنوان كتاب به زبان هاي فارسي، عربي و انگليسي و اردو در كتابخانه از سال1382 راه اندازي شده است .
كتابخانه در قالب طرح مبادله پاياپاي كتاب تا كنون با 38 كتابخانه مراكزي چون مدارس ، مساجد ، ندامتگاه ها كتاب مبادله كرده و به هر مركز 300 جلد كتاب اهداء نموده است.
تلفن تماس كتابخانه :22851616

هيچ نظري ثبت نشده است
تا این لحظه تعداد ۶۶۰۱ کتابدار از ۷۳۴۲ کتابخانه مسجد به ثبت رسیده است. در کل تعداد ۱۸۹۳۴۵۲۵ جلد کتاب در کتابخانه‌های فوق موجود است. همچنین تعداد ۲۰۵ کتابخانه درجه یک و ۳۱۶ کتابخانه درجه دو و ۸۵۵ کتابخانه درجه سه و ۱۹۸۵ کتابخانه درجه چهار و ۳۹۸۱ کتابخانه درجه پنج از سراسر کشور در این سامانه به ثبت رسیده است. از آمار فوق تعداد ۴۴۹۲ کتابخانه شهری و ۲۸۵۰ کتابخانه روستایی است و ۷۳۶۸۹۷ متر مربع مساحت را شامل می‌شود و نیز تعداد ۱۳۱۴۴۳۸ عضو ثابت از خدمات کتابخانه‌های مساجد بهره می‌گیرند.
تا این لحظه ۶۶۳۳ کتابخانه باز مساجد در این سامانه به ثبت رسیده است که از این تعداد ۳۵۱۷ کتابخانه شهری و ۳۱۱۶ کتابخانه روستایی است. در کل تعداد ۲۳۶۰۲۵۴ جلد کتاب در کتابخانه‌های فوق موجود است.

نظرسنجی

هیچ نظرسنجی ای ثبت نشده است

مسابقات کتابخوانی

- -