50 کتابخانه باز و بسته در مساجد استان اصفهان به بهره‌برداری می‌رسد

اصفهان – خبرگزاری مهر: رئیس کانون های فرهنگی هنری مساجد استان اصفهان گفت: همزمان با هفته کتاب و کتابخوانی، 50 کتابخانه باز و بسته در مساجد استان اصفهان افتتاح و مورد بهره برداری قرار می گیرد.
حجت الاسلام و المسلمین رمضانعلی معتمدی با اشاره به به برنامه های دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد استان به مناسبت هفته کتاب و کتابخوانی اظهار داشت: در این هفته برنامه های مختلفی نیز از سوی کانون های فرهنگی هنری مساجد استان در راستای ترویج فرهنگ کتابخوانی برگزار می شود.

وی ادامه داد: به مناسبت هفته کتاب و کتابخوانی از 66 کتابدار فعال مساجد استان اصفهان از سوی این دبیرخانه تجلیل می شود.

رئیس کانون‌های مساجد استان اصفهان از برگزاری همایش کتاب و کتابخوانی به مناسبت این هفته در استان اصفهان خبرداد و افزود: در این همایش در خصوص اهمیت کتاب و کتابخوانی و ترویج فرهنگ کتابخوانی بحث می شود و از فعالان عرصه کتاب و کتابخوانی مساجد تجلیل می گردد.

وی بیان داشت: دیدار کتابداران فعال استان با نماینده ولی فقیه و امام جمعه اصفهان و برگزاری مسابقه کتابخوانی در 700 باب کتابخانه فعال کانون های مساجد از دیگر برنامه های هفته کتاب و کتابخوانی دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد استان اصفهان است.

معتمدی تصریح کرد: در این هفته 50 کتابخانه باز و بسته در مساجد استان اصفهان افتتاح و مورد بهره برداری قرار می گیرد؛ همچنین جلسات نقد کتاب و برگزاری مسابقه اینترنتی بهترین جمله با موضوع کتاب در کتابخانه‌های مساجد برگزار می‌شود.

وی با اشاره به توزیع نرم افزار کتابخانه در بین کتابخانه های مساجد استان جهت ارائه خدمات بهتر، گفت: به مناسبت هفته کتاب و کتابخوانی 100 عدد نرم افزار کتابخانه بین کتابخانه های فعال مساجد توزیع می شود.

کتابخانه باز در فضای مسجد و کتابخانه بسته دارای محل جداگانه از شبستان مسجد است.


هيچ نظري ثبت نشده است
تا این لحظه تعداد ۶۶۰۳ کتابدار از ۷۱۸۲ کتابخانه مسجد به ثبت رسیده است. در کل تعداد ۱۸۵۷۱۵۸۹ جلد کتاب در کتابخانه‌های فوق موجود است. همچنین تعداد ۲۰۰ کتابخانه درجه یک و ۳۱۱ کتابخانه درجه دو و ۸۳۸ کتابخانه درجه سه و ۱۹۳۷ کتابخانه درجه چهار و ۳۸۹۶ کتابخانه درجه پنج از سراسر کشور در این سامانه به ثبت رسیده است. از آمار فوق تعداد ۴۳۸۸ کتابخانه شهری و ۲۷۹۴ کتابخانه روستایی است و ۷۱۷۶۴۱ متر مربع مساحت را شامل می‌شود و نیز تعداد ۱۲۸۵۱۲۷ عضو ثابت از خدمات کتابخانه‌های مساجد بهره می‌گیرند.
تا این لحظه ۶۴۰۸ کتابخانه باز مساجد در این سامانه به ثبت رسیده است که از این تعداد ۳۴۲۱ کتابخانه شهری و ۲۹۸۷ کتابخانه روستایی است. در کل تعداد ۲۲۵۹۵۴۶ جلد کتاب در کتابخانه‌های فوق موجود است.

نظرسنجی

هیچ نظرسنجی ای ثبت نشده است

مسابقات کتابخوانی- -