180 هزار کتاب در کتابخانه های روستائی مساجد خراسان رضوی توزیع شد

مشهد - خبرگزاری مهر: کارشناس آموزش تبلیغات اسلامی خراسان رضوی از توزیع بیش از 180 هزار کتاب در کتابخانه های روستایی و شبستان مساجد استان خبر داد.
عبدالله ابراهیمی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: تاکنون 30 هزار جلد به کتابخانه های روستائی و شبستان مساجد فرستاده شده و 150 هزار جلد آن نیز پس از سهمیه بندی به کتابخانه های ذکر شده فرستاده می شود.

وی با اشاره به مضامین کتاب های توزیع شده بیان کرد: قالب کتاب های ارسالی و توزیع شده دارای محتوای دینی و اجتماعی است و بخشی نیز با موضوع جنگ، جهاد و دفاع مقدس است.

ابراهیمی در خصوص کتابخانه های مرتبط با اداره کل تبلیغات افزود: کتابخانه های مرتبط با این اداره در سراسر استان 280 باب است که با همکاری معاونت پژوهشی و آموزشی سازمان تبلیغات اسلامی مرکز در طول سال تقویت می شود.

وی گفت: در طول سال نیز به منظور فرهنگ سازی مطالعه کتاب های مفیدی در شبکه توزیع و ارسال قرار می گیرد.

کارشناس آموزش تبلیغات اسلامی استان تاکید کرد: بر اساس ضرورت کتاب و کتابخوانی و تاکید مقام معظم رهبری بر گسترش فرهنگ کتابخوانی، این اداره ضمن تفاهم نامه هایی جداگانه با کتابخانه های عمومی استان در نظر دارد دامنه شبکه توزیع کتاب های دینی را در استان گسترش دهد.

وی ادامه داد: به منظور تجهیز و تقویت کتابخانه های روستائی و حوزه دین اداره کل تبلیغات اسلامی در هفته کتاب و کتابخوانی نسبت به توزیع کتاب اقدام شده است.


هيچ نظري ثبت نشده است
تا این لحظه تعداد ۶۶۰۳ کتابدار از ۷۱۸۲ کتابخانه مسجد به ثبت رسیده است. در کل تعداد ۱۸۵۷۱۵۸۹ جلد کتاب در کتابخانه‌های فوق موجود است. همچنین تعداد ۲۰۰ کتابخانه درجه یک و ۳۱۱ کتابخانه درجه دو و ۸۳۸ کتابخانه درجه سه و ۱۹۳۷ کتابخانه درجه چهار و ۳۸۹۶ کتابخانه درجه پنج از سراسر کشور در این سامانه به ثبت رسیده است. از آمار فوق تعداد ۴۳۸۸ کتابخانه شهری و ۲۷۹۴ کتابخانه روستایی است و ۷۱۷۶۴۱ متر مربع مساحت را شامل می‌شود و نیز تعداد ۱۲۸۵۱۲۷ عضو ثابت از خدمات کتابخانه‌های مساجد بهره می‌گیرند.
تا این لحظه ۶۴۰۸ کتابخانه باز مساجد در این سامانه به ثبت رسیده است که از این تعداد ۳۴۲۱ کتابخانه شهری و ۲۹۸۷ کتابخانه روستایی است. در کل تعداد ۲۲۵۹۵۴۶ جلد کتاب در کتابخانه‌های فوق موجود است.

نظرسنجی

هیچ نظرسنجی ای ثبت نشده است

مسابقات کتابخوانی- -