تجهیز 19 کانون فرهنگی، هنری مساجد خراسان شمالی

مسئول دبیرخانه کانون‌های فرهنگی، هنری مساجد خراسان شمالی گفت: همزمان با سالروز ورود رهبر معظم انقلاب به استان، 19 کانون فرهنگی، هنری مساجد خراسان شمالی به اقلام کتابخانه‌ای تجهیز شدند.
به گزارش خبرگزاری فارس از بجنورد به نقل از روابط عمومی دبیرخانه کانون‌های فرهنگی، هنری مساجد خراسان شمالی، هاشم شیرازیان گفت: اقلام کتابخانه‌ای 19 کانون فرهنگی، هنری مساجد در قالب "کاروان مهر" با حضور جمعی از مسئولان به شهرستان‌های هدف ارسال شد.

شیرازیان، اعتبارات در نظر گرفته شده برای اجرای این طرح را 950 میلیون ریال ذکر کرد و افزود: به هر یک از این کانون‌ها 50 میلیون ریال تجهیزات کتابخانه‌ای اختصاص یافت.

مسئول دبیرخانه کانون‌های فرهنگی، هنری مساجد خراسان شمالی اظهار داشت: این تجهیزات برای هشت کانون شهرستان بجنورد، پنج کانون شهرستان اسفراین و سه کانون شهرستان شیروان ارسال شده است.

به گفته وی دو کانون شهرستان جاجرم و همچنین یک کانون شهرستان گرمه نیز از این تجهیزات برخوردار شدند.

شیرازیان با بیان اینکه اعتبار این تجهیزات از محل اعتبارات سفر رهبری تأمین شده است، یادآور شد: این تجهیزات شامل میز، صندلی و قفسه کتاب و کتاب‌های اختصاص یافته شامل کمک درسی، آموزشی، دینی، قرآنی و علمی است.


هيچ نظري ثبت نشده است
تا این لحظه تعداد ۶۶۰۳ کتابدار از ۷۱۷۷ کتابخانه مسجد به ثبت رسیده است. در کل تعداد ۱۸۵۶۶۳۸۹ جلد کتاب در کتابخانه‌های فوق موجود است. همچنین تعداد ۲۰۰ کتابخانه درجه یک و ۳۱۱ کتابخانه درجه دو و ۸۳۸ کتابخانه درجه سه و ۱۹۳۷ کتابخانه درجه چهار و ۳۸۹۱ کتابخانه درجه پنج از سراسر کشور در این سامانه به ثبت رسیده است. از آمار فوق تعداد ۴۳۸۴ کتابخانه شهری و ۲۷۹۳ کتابخانه روستایی است و ۷۱۷۴۹۹ متر مربع مساحت را شامل می‌شود و نیز تعداد ۱۲۸۴۳۳۱ عضو ثابت از خدمات کتابخانه‌های مساجد بهره می‌گیرند.
تا این لحظه ۶۴۰۷ کتابخانه باز مساجد در این سامانه به ثبت رسیده است که از این تعداد ۳۴۲۰ کتابخانه شهری و ۲۹۸۷ کتابخانه روستایی است. در کل تعداد ۲۲۵۸۷۴۶ جلد کتاب در کتابخانه‌های فوق موجود است.

نظرسنجی

هیچ نظرسنجی ای ثبت نشده است

مسابقات کتابخوانی- -