114 کتابخانه تخصصی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد در استان بوشهر فعال هستند

بوشهر- خبرگزاری مهر: مسئول کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان بوشهر گفت: تعداد 114 کتابخانه تخصصی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد در استان بوشهر فعال هستند.
به گزارش خبرنگار مهر، علی اکبر مزارعی عصر دوشنبه در نشست شورای فرهنگ عمومی استان بوشهر با تبریک عید قربان و آغاز دهه ولایت اظهار داشت: افزایش سطح کیفی فعالیت‌های کانون‌های مساجد استان از اولویت‌های این مدیریت است.

وی افزود: هم‌اکنون 330 کانون فرهنگی هنری در مساجد استان بوشهر فعال است که فعالیت‌های تخصصی و بسیار ارزشمندی انجام می‌دهند.

مسئول کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان بوشهر خاطرنشان کرد: تعداد 114 کتابخانه تخصصی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد در استان بوشهر فعال هستند و بیش از 10 خانه دیجیتال نیز با کیفیت مطلوب خدمات‌رسانی می‌کنند.

مزارعی تصریح کرد: فعالیت 17 کانون فرهنگی اهل سنت در استان از مسایل قابل توجه است که نشان دهنده وحدت و همدلی در مجموعه کانون‌های فرهنگی و هنری است.

وی در ادامه گفت: در کشور تعداد 17 هزار کانون فرهنگی هنری و 10 هزار کتابخانه مساجد داریم و تا قبل از دولت نهم و دهم حدود یک‌هزار کانون در کل کشور وجود داشته است.

مسئول کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان بوشهر بیان کرد: هم‌اکنون با مشکل مکان مواجه هستیم و تا چند روز آینده قرارداد این دبیرخانه به پایان می‌رسد و امیدوار هستیم با تدابیر مسئولان یک مکان جدید برای ادامه فعالیت این کانون‌ها تهیه شود تا شاهد تعطیلی کانون‌ها نباشیم.


هيچ نظري ثبت نشده است
تا این لحظه تعداد ۶۶۰۳ کتابدار از ۷۱۸۲ کتابخانه مسجد به ثبت رسیده است. در کل تعداد ۱۸۵۷۱۵۸۹ جلد کتاب در کتابخانه‌های فوق موجود است. همچنین تعداد ۲۰۰ کتابخانه درجه یک و ۳۱۱ کتابخانه درجه دو و ۸۳۸ کتابخانه درجه سه و ۱۹۳۷ کتابخانه درجه چهار و ۳۸۹۶ کتابخانه درجه پنج از سراسر کشور در این سامانه به ثبت رسیده است. از آمار فوق تعداد ۴۳۸۸ کتابخانه شهری و ۲۷۹۴ کتابخانه روستایی است و ۷۱۷۶۴۱ متر مربع مساحت را شامل می‌شود و نیز تعداد ۱۲۸۵۱۲۷ عضو ثابت از خدمات کتابخانه‌های مساجد بهره می‌گیرند.
تا این لحظه ۶۴۰۸ کتابخانه باز مساجد در این سامانه به ثبت رسیده است که از این تعداد ۳۴۲۱ کتابخانه شهری و ۲۹۸۷ کتابخانه روستایی است. در کل تعداد ۲۲۵۹۵۴۶ جلد کتاب در کتابخانه‌های فوق موجود است.

نظرسنجی

هیچ نظرسنجی ای ثبت نشده است

مسابقات کتابخوانی

- -