5000 هزار جلد کتاب به کانون هاي مساجد کردستان اهدا شد

سنندج - خبرگزاری مهر: مسئول کانون مساجد استان کردستان از اهدای 5 هزار جلد کتاب به کانون‌های کتابخانه در مساجد خبر داد.

کامل گلباغی در حاشيه افتتاح نمايشگاه استاني كتاب كردستان در گفتگو با خبرنگار مهر، اظهار داشت: در استان کردستان 315 مسجد دارای کانون و کتابخانه است و این در حالی است که برای 22 مسجد دیگر هم مجوز دائر کردن کتابخانه ویژه صادر شده است.

وی بیان کرد: در 315 مسجد دارای کانون و کتابخانه 87 هزار عنوان کتاب وجود دارد و در هفته کتاب پنج هزار جلد نیز به آنها تزریق می ‌شود.

مسئول کانون مساجد استان کردستان ادامه داد: با اضافه شدن 22 کتابخانه در مساجد فضای فیزیکی افزایش می‌ یابد و توجه به این موضوع که مسجد کانون و پایگاه اصلی تجمع مردمی است می تواند در فراهم کردن فضای مطالعه موثر باشد.

گلباغی گفت: تجهیز مساجد به کتاب و دائر کردن کتابخانه در آنها می ‌تواند این پایگاه مردمی را به نفع مقابله با توطئه و تهاجمات فرهنگی تجهیز کند.

وی ادامه داد: مسجد سنگر و پایگاه اصلی مقابله با جبهه جنگ نرم در مقابل تهاجم فرهنگی دشمن است که با تقویت آن به وسیله کتاب و کتابخوانی می ‌توان تهاجمات را قبل از گسترش آن نابود کرد.

مسئول کانون مساجد استان کردستان افزود: به منظور ترویج فرهنگ کتاب ‌خوانی و انسجام فعالیت ‌های کانون‌ ها ترویج کتاب خصوصا در حوزه دین و مذهب که از اهم موارد علاقمندی مردم کردستان است لازم است.

گلباغی بیان کرد: ظرفیت بالقوه کانون‌ های مساجد و پایگاه عظیم فرهنگی آنان در جوار مساجد می ‌تواند زمینه ساز بسیاری از تحولات فرهنگی و اجتماعی باشد لذا با تمام توان در قالب گردهمایی ‌ها و کارگاه‌ های تخصصی که به صورت منظم و منسجم در تمامی شهرستان ‌ها برگزار می ‌شود سعی می‌ کنیم نقاط ضعف و قوت را شناسایی و در راستای تقویت آن اقدام شود.

گلباغی همچنین در پایان یادآور شد: کارگاه آموزشی کتابداران ویژه مساجد یکشنبه آینده در سنندج و نیز در هفته کتاب در 35 کانون مسابقه کتاب ‌خوانی برگزار می شود.


هيچ نظري ثبت نشده است
تا این لحظه تعداد ۶۶۰۱ کتابدار از ۷۳۴۲ کتابخانه مسجد به ثبت رسیده است. در کل تعداد ۱۸۹۳۴۵۲۵ جلد کتاب در کتابخانه‌های فوق موجود است. همچنین تعداد ۲۰۵ کتابخانه درجه یک و ۳۱۶ کتابخانه درجه دو و ۸۵۵ کتابخانه درجه سه و ۱۹۸۵ کتابخانه درجه چهار و ۳۹۸۱ کتابخانه درجه پنج از سراسر کشور در این سامانه به ثبت رسیده است. از آمار فوق تعداد ۴۴۹۲ کتابخانه شهری و ۲۸۵۰ کتابخانه روستایی است و ۷۳۶۸۹۷ متر مربع مساحت را شامل می‌شود و نیز تعداد ۱۳۱۴۴۳۸ عضو ثابت از خدمات کتابخانه‌های مساجد بهره می‌گیرند.
تا این لحظه ۶۶۳۳ کتابخانه باز مساجد در این سامانه به ثبت رسیده است که از این تعداد ۳۵۱۷ کتابخانه شهری و ۳۱۱۶ کتابخانه روستایی است. در کل تعداد ۲۳۶۰۲۵۴ جلد کتاب در کتابخانه‌های فوق موجود است.

نظرسنجی

هیچ نظرسنجی ای ثبت نشده است

مسابقات کتابخوانی

- -