315 کتابخانه در مساجد کردستان وجود دارد

مسئول کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کردستان با اشاره به اهمیت فرهنگ مطالعه در تمامی نقاط اظهار کرد: در حال حاضر در 315 مسجد استان به منظور تامین منابع کتاب مورد نیاز، کتابخانه وجود دارد.

کامل گلباغی افزود: به مناسبت هفته کتاب و کتابخوانی در 22 مسجد استان به دلیل فضای مناسب کانون‌های فرهنگی هنری راه‌اندازی می‌شود که برای هر کانون 600 هزار تومان اعتبار اختصاص یافته است.

وی اضافه کرد: در حال حاضر در کتابخانه‌های مساجد استان کردستان از سال گذشته تاکنون 78 هزار جلد کتاب تزریق شده که هم‌اکنون 50 هزار عنوان کتاب در این مساجد موجود است.

مسئول کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کردستان به برگزاری کارگاه آموزشی کتابداران این کانون‌ها به مناسبت هفته کتاب و کتابخوانی اشاره کرد و افزود: این کارگاه آموزشی با حضور 35 کتابدار یکشنبه آینده در سنندج برگزار خواهد شد.

گلباغی اظهار کرد: به مناسبت هفته کتاب و کتابخوانی و ترغیب افراد به مطالعه در 35 کانون فرهنگی مساجد مسابقه کتابخوانی برگزار می‌شود و از فعالان این عرصه نیز تجلیل خواهد شد.

وی بیان کرد: در همین راستا از برندگان و فعالان کتابخوانی کانون فرهنگی مساجد نگل، برودره، مسجد امام خمینی محله کانی کوزله سنندج تجلیل شده است.

مسئول کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کردستان در پایان به وجود 2 هزار و 96 مسجد در استان کردستان اشاره کرد و افزود: باید تا پایان سال 94 تعداد کانون‌های فرهنگی هنری مساجد به 524 کانون ارتقاء یابد.

امیدواریم با ایجاد زیرساخت‌های لازم در استان کردستان از جمله ساخت کتابخانه مرکزی سنندج به عنوان یک نیاز بزرگ در استان، تامین منابع کتاب در کتابخانه‌ها و افزایش فضای کتابخانه سرانه مطالعه در استان کردستان به میانگین کشوری نزدیک شود.


هيچ نظري ثبت نشده است
تا این لحظه تعداد ۶۵۹۹ کتابدار از ۷۳۲۵ کتابخانه مسجد به ثبت رسیده است. در کل تعداد ۱۸۸۹۲۰۲۵ جلد کتاب در کتابخانه‌های فوق موجود است. همچنین تعداد ۲۰۵ کتابخانه درجه یک و ۳۱۶ کتابخانه درجه دو و ۸۵۴ کتابخانه درجه سه و ۱۹۷۷ کتابخانه درجه چهار و ۳۹۷۳ کتابخانه درجه پنج از سراسر کشور در این سامانه به ثبت رسیده است. از آمار فوق تعداد ۴۴۷۹ کتابخانه شهری و ۲۸۴۶ کتابخانه روستایی است و ۷۳۴۳۹۶ متر مربع مساحت را شامل می‌شود و نیز تعداد ۱۳۱۱۸۰۸ عضو ثابت از خدمات کتابخانه‌های مساجد بهره می‌گیرند.
تا این لحظه ۶۶۳۷ کتابخانه باز مساجد در این سامانه به ثبت رسیده است که از این تعداد ۳۵۱۶ کتابخانه شهری و ۳۱۲۱ کتابخانه روستایی است. در کل تعداد ۲۳۶۳۵۱۴ جلد کتاب در کتابخانه‌های فوق موجود است.

نظرسنجی

هیچ نظرسنجی ای ثبت نشده است

مسابقات کتابخوانی

- -