315 کتابخانه در مساجد کردستان وجود دارد

مسئول کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کردستان با اشاره به اهمیت فرهنگ مطالعه در تمامی نقاط اظهار کرد: در حال حاضر در 315 مسجد استان به منظور تامین منابع کتاب مورد نیاز، کتابخانه وجود دارد.

کامل گلباغی افزود: به مناسبت هفته کتاب و کتابخوانی در 22 مسجد استان به دلیل فضای مناسب کانون‌های فرهنگی هنری راه‌اندازی می‌شود که برای هر کانون 600 هزار تومان اعتبار اختصاص یافته است.

وی اضافه کرد: در حال حاضر در کتابخانه‌های مساجد استان کردستان از سال گذشته تاکنون 78 هزار جلد کتاب تزریق شده که هم‌اکنون 50 هزار عنوان کتاب در این مساجد موجود است.

مسئول کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کردستان به برگزاری کارگاه آموزشی کتابداران این کانون‌ها به مناسبت هفته کتاب و کتابخوانی اشاره کرد و افزود: این کارگاه آموزشی با حضور 35 کتابدار یکشنبه آینده در سنندج برگزار خواهد شد.

گلباغی اظهار کرد: به مناسبت هفته کتاب و کتابخوانی و ترغیب افراد به مطالعه در 35 کانون فرهنگی مساجد مسابقه کتابخوانی برگزار می‌شود و از فعالان این عرصه نیز تجلیل خواهد شد.

وی بیان کرد: در همین راستا از برندگان و فعالان کتابخوانی کانون فرهنگی مساجد نگل، برودره، مسجد امام خمینی محله کانی کوزله سنندج تجلیل شده است.

مسئول کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کردستان در پایان به وجود 2 هزار و 96 مسجد در استان کردستان اشاره کرد و افزود: باید تا پایان سال 94 تعداد کانون‌های فرهنگی هنری مساجد به 524 کانون ارتقاء یابد.

امیدواریم با ایجاد زیرساخت‌های لازم در استان کردستان از جمله ساخت کتابخانه مرکزی سنندج به عنوان یک نیاز بزرگ در استان، تامین منابع کتاب در کتابخانه‌ها و افزایش فضای کتابخانه سرانه مطالعه در استان کردستان به میانگین کشوری نزدیک شود.


هيچ نظري ثبت نشده است
تا این لحظه تعداد ۶۶۰۱ کتابدار از ۷۳۴۲ کتابخانه مسجد به ثبت رسیده است. در کل تعداد ۱۸۹۳۴۵۲۵ جلد کتاب در کتابخانه‌های فوق موجود است. همچنین تعداد ۲۰۵ کتابخانه درجه یک و ۳۱۶ کتابخانه درجه دو و ۸۵۵ کتابخانه درجه سه و ۱۹۸۵ کتابخانه درجه چهار و ۳۹۸۱ کتابخانه درجه پنج از سراسر کشور در این سامانه به ثبت رسیده است. از آمار فوق تعداد ۴۴۹۲ کتابخانه شهری و ۲۸۵۰ کتابخانه روستایی است و ۷۳۶۸۹۷ متر مربع مساحت را شامل می‌شود و نیز تعداد ۱۳۱۴۴۳۸ عضو ثابت از خدمات کتابخانه‌های مساجد بهره می‌گیرند.
تا این لحظه ۶۶۳۳ کتابخانه باز مساجد در این سامانه به ثبت رسیده است که از این تعداد ۳۵۱۷ کتابخانه شهری و ۳۱۱۶ کتابخانه روستایی است. در کل تعداد ۲۳۶۰۲۵۴ جلد کتاب در کتابخانه‌های فوق موجود است.

نظرسنجی

هیچ نظرسنجی ای ثبت نشده است

مسابقات کتابخوانی

- -