کارگاه آموزشی ویژه کتابداران کانون های مساجد کردستان برگزار شد

سنندج - ایرنا - کارگاه آموزش کتابداران کانون های فرهنگی و هنری مساجد کردستان روز سه شنبه با حضور بیش از 50 مدیر مسوول و کتابدار در مجتمع فرهنگی و هنری فجر سنندج برگزارشد.
به گزارش ایرنا، مسوول هیات نظارت بر کانون های فرهنگی هنری مساجد کردستان در این کارگاه آموزشی گفت: امسال برای نخستین بار 22 کانون استان که مکان مناسب برای کتابخانه را در اختیار داشتند مجوز فعالیت کتابخانه ای مجزا را دریافت و به صورت رسمی فعالیت خود را آغاز کرد.

کامل گلباغی با بیان اینکه فضای مناسب، نیروی انسانی ماهر و متخصص و وجود کتب مناسب و غنی از جمله اولویت های تاسیس کتابخانه های کانونی است افزود: از سوی ستاد عالی کانون های مساجد اعتبار جداگانه برای این کانون ها اختصاص می یابد.

وی خواستار تلاش بیشتر کتابداران در زمینه آموزش و ارتقای سطح دانش آنان شد و اظهار کرد: کتاب و کتابخوانی به واسطه تاثیرات مفیدی که بر آگاهی و بصیرت فرد دارد بهترین راهکار برای مقابله با جنگ نرم دشمنان است.

وی صدور مجوز کتاب، بکارگیری نیروهای خلاق، راه اندازی کتابخانه های دیجیتال، تجهیز کتابخانه های مساجد به تجهیزات، به روز رسانی آموزش و دستیابی به آخرین یافته های علمی را از اولویت های کاری دبیرخانه مساجد استان عنوان کرد.

گلباغی با بیان اینکه نقش کتابخوانی در زندگی بشر مهم است افزود: کتاب می‏تواند شکوفایی استعدادهای افراد را به ارمغان آورد و در رشد فرهنگ مطالعاتی جامعه تأثیر بسزایی داشته باشد.

هيچ نظري ثبت نشده است
تا این لحظه تعداد ۶۶۰۱ کتابدار از ۷۳۴۲ کتابخانه مسجد به ثبت رسیده است. در کل تعداد ۱۸۹۳۴۵۲۵ جلد کتاب در کتابخانه‌های فوق موجود است. همچنین تعداد ۲۰۵ کتابخانه درجه یک و ۳۱۶ کتابخانه درجه دو و ۸۵۵ کتابخانه درجه سه و ۱۹۸۵ کتابخانه درجه چهار و ۳۹۸۱ کتابخانه درجه پنج از سراسر کشور در این سامانه به ثبت رسیده است. از آمار فوق تعداد ۴۴۹۲ کتابخانه شهری و ۲۸۵۰ کتابخانه روستایی است و ۷۳۶۸۹۷ متر مربع مساحت را شامل می‌شود و نیز تعداد ۱۳۱۴۴۳۸ عضو ثابت از خدمات کتابخانه‌های مساجد بهره می‌گیرند.
تا این لحظه ۶۶۳۳ کتابخانه باز مساجد در این سامانه به ثبت رسیده است که از این تعداد ۳۵۱۷ کتابخانه شهری و ۳۱۱۶ کتابخانه روستایی است. در کل تعداد ۲۳۶۰۲۵۴ جلد کتاب در کتابخانه‌های فوق موجود است.

نظرسنجی

هیچ نظرسنجی ای ثبت نشده است

مسابقات کتابخوانی

- -