راه‌اندازی 67 کتابخانه تخصصی در کانون‌های مساجد دشتستان

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی دشتستان از راه‌اندازی 67 کتابخانه تخصصی در کانون‌های مساجد دشتستان خبر داد.

کرم باقری امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در دشتستان اظهار داشت: گسترش فعالیت‌های فرهنگی و هنری از اولویت‌های مسئولان شهرستان است و در این مسیر اهتمام ویژه‌ای داریم.

وی افزود: تقویت مراکز و اماکن فرهنگی و کانون‌های مساجد و تجهیز این اماکن در دستور کار قرار دارد و در این مسیر گام‌های عملی خوبی برداشته‌ایم.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی دشتستان خاطرنشان کرد: کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد از ساختارهای مهم فرهنگی هستند که اداره ارشاد در گسترده شهرستان دشتستان در اختیار دارد و در بحث غنی‌سازی اوقات فراغت با مشارکت این کانون‌ها شاهد اقدامات گسترده‌ای هستیم.

باقری ابراز داشت: بر اساس آمار و ارقام موجود تعداد 70 کانون فرهنگی و هنری در بخش‌های شش‌گانه دشتستان فعالیت دارند که نیمی از آنها در مناطق شهری و نیمی از آنها در مناطق روستایی بخش‌های شش‌گانه مشغول فعالیت هستند.

وی یادآور شد: ایجاد امکانات جدید و روزآمد کردن مراکز و کانون‌های فرهنگی مساجد مورد تاکید همه مسئولان شهرستان قرار دارد و در سال جاری اقدامات زیربنایی خوبی انجام گرفته است.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی دشتستان از راه‌اندازی 67 کتابخانه تخصصی در کانون‌های مساجد دشتستان خبر داد و گفت: تاکنون 67 کتابخانه در مساجد شهرستان راه‌اندازی شده که تعداد 22 کتابخانه به صورت رسمی ثبت شده‌اند و شناسنامه‌دار هستند و 45 کتابخانه نیز به زودی ثبت می‌شوند.

باقری افزود: افزایش کیفیت برنامه‌های فرهنگی مورد توجه این مجموعه قرار دارد و امیدواریم با خلاقیت جوانان و هنرمندان شهرستان به این مهم برسیم.


هيچ نظري ثبت نشده است
تا این لحظه تعداد ۶۶۰۳ کتابدار از ۷۱۸۲ کتابخانه مسجد به ثبت رسیده است. در کل تعداد ۱۸۵۷۱۵۸۹ جلد کتاب در کتابخانه‌های فوق موجود است. همچنین تعداد ۲۰۰ کتابخانه درجه یک و ۳۱۱ کتابخانه درجه دو و ۸۳۸ کتابخانه درجه سه و ۱۹۳۷ کتابخانه درجه چهار و ۳۸۹۶ کتابخانه درجه پنج از سراسر کشور در این سامانه به ثبت رسیده است. از آمار فوق تعداد ۴۳۸۸ کتابخانه شهری و ۲۷۹۴ کتابخانه روستایی است و ۷۱۷۶۴۱ متر مربع مساحت را شامل می‌شود و نیز تعداد ۱۲۸۵۱۲۷ عضو ثابت از خدمات کتابخانه‌های مساجد بهره می‌گیرند.
تا این لحظه ۶۴۰۸ کتابخانه باز مساجد در این سامانه به ثبت رسیده است که از این تعداد ۳۴۲۱ کتابخانه شهری و ۲۹۸۷ کتابخانه روستایی است. در کل تعداد ۲۲۵۹۵۴۶ جلد کتاب در کتابخانه‌های فوق موجود است.

نظرسنجی

هیچ نظرسنجی ای ثبت نشده است

مسابقات کتابخوانی

- -