بهره برداری از کتابخانه های مساجد چند برابر گذشته است

خبرگزاری شبستان: مسئول دبیرخانه کانون‎های فرهنگی هنری مساجد استان کرمان با ارزیابی مثبت عملکرد این کتابخانه ها، اذعان داشت: امروز بهره برداری از کتابخانه های مساجد چندین برابر شده است.

به گزارش خبرگزاری شبستان از کرمان، مسئول دبیرخانه کانون‎های فرهنگی هنری مساجد استان کرمان دقایقی پیش در جمع خبرنگاران اظهار کرد: 110 کتابخانه در شمال استان و قریب 30 کتابخانه تحت پوشش مساجد در جنوب استان کرمان وجود دارد.


حجت‌الاسلام مهدی رضایی با اشاره به اینکه کتابخانه‎های باز با کمک و حمایت مردم مدیریت می‎شوند، افزود: 250 کتابخانه باز در شمال استان و 100 کتابخانه باز در جنوب وجود دارد.


وی با اشاره به اینکه بخشی از این کتابخانه‎ها در مناطق عشایری راه‎اندازی شده است، بیان کرد: با مساعدتی که در چند سال اخیر از سوی ستاد عالی صورت گرفت، این کتابخانه‎ها در حوزه مناطق محروم رشد چشمگیری داشته‎اند.


حجت‌الاسلام‌ رضایی تصریح کرد: بیش از 280 هزار جلد کتاب در کتابخانه‌های مساجد استان کرمان وجود دارد.


وی با اشاره به اینکه 31 کتابخانه در استان امروز مجوزدار می‌شود، گفت: این کتابخانه‎ها مجوز فعالیت مستقل خود را به عنوان یک نهاد فرهنگی دریافت می کنند.


مسئول دبیرخانه کانون‎های مساجد استان کرمان از صدور مجوز فعالیت سایر کتابخانه‎های مساجد استان در دو سال آینده خبر داد.


حجت‎الاسلام رضایی با ارزیابی مثبت عملکرد این کتابخانه ها، اذعان داشت: امروز بهره برداری از کتابخانه های مساجد چندین برابر شده است.

 

هيچ نظري ثبت نشده است
تا این لحظه تعداد ۶۶۰۳ کتابدار از ۷۱۸۲ کتابخانه مسجد به ثبت رسیده است. در کل تعداد ۱۸۵۷۱۵۸۹ جلد کتاب در کتابخانه‌های فوق موجود است. همچنین تعداد ۲۰۰ کتابخانه درجه یک و ۳۱۱ کتابخانه درجه دو و ۸۳۸ کتابخانه درجه سه و ۱۹۳۷ کتابخانه درجه چهار و ۳۸۹۶ کتابخانه درجه پنج از سراسر کشور در این سامانه به ثبت رسیده است. از آمار فوق تعداد ۴۳۸۸ کتابخانه شهری و ۲۷۹۴ کتابخانه روستایی است و ۷۱۷۶۴۱ متر مربع مساحت را شامل می‌شود و نیز تعداد ۱۲۸۵۱۲۷ عضو ثابت از خدمات کتابخانه‌های مساجد بهره می‌گیرند.
تا این لحظه ۶۴۰۷ کتابخانه باز مساجد در این سامانه به ثبت رسیده است که از این تعداد ۳۴۲۱ کتابخانه شهری و ۲۹۸۶ کتابخانه روستایی است. در کل تعداد ۲۲۵۹۳۹۶ جلد کتاب در کتابخانه‌های فوق موجود است.

نظرسنجی

هیچ نظرسنجی ای ثبت نشده است

مسابقات کتابخوانی- -