فعالیت 40 کانون فرهنگی هنری شناسنامه‌دار در روستاهای دشتستان

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی دشتستان از فعالیت 40 کانون فرهنگی هنری شناسنامه‌دار در روستاهای دشتستان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری فارس از دشتستان، کرم باقری صبح امروز در نشست شورای فرهنگ عمومی دشتستان اظهار داشت: شورای فرهنگ عمومی دارای اهمیت و جایگاه ویژه‌ای است و اجرای مصوبات این شورا اهمیت زیادی دارد.

وی افزود: شورای فرهنگ عمومی دشتستان یک شورای پویا و پرکار است و در بسیاری از موضوعات شهرستان دشتستان در حوزه فرهنگی و اجتماعی ورود می‌کند.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی دشتستان از فعالیت 40 کانون فرهنگی هنری شناسنامه‌دار در روستاهای دشتستان خبر داد و خاطرنشان کرد: هم‌اکنون 75 کانون فرهنگی و هنری در بخش‌های شش‌گانه دشتستان فعالیت دارند که 35 کانون در مناطق شهری و 40 کانون شناسنامه‌دار نیز در مناطق روستایی بخش‌های شش‌‌گانه مشغول فعالیت هستند.

باقری یادآور شد: ایجاد امکانات جدید و روزآمد کردن مراکز و کانون‌های فرهنگی مساجد مورد تاکید همه مسئولان شهرستان قرار دارد و در سال جاری اقدامات زیربنایی خوبی انجام گرفته است.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی دشتستان از راه‌اندازی 67 کتابخانه تخصصی در کانون‌های مساجد دشتستان خبر داد و گفت: تاکنون 67 کتابخانه در مساجد شهرستان راه‌اندازی شده که تعداد 22 کتابخانه به صورت رسمی ثبت شده‌اند و شناسنامه‌دار هستند و 45 کتابخانه نیز به زودی ثبت می‌شوند.

باقری ابراز داشت: تقویت زیرساخت‌های فرهنگی در شهرستان مورد تاکید مسئولان قرار دارد و تلاش می‌کنیم در این مسیر به اهداف مورد نظر برسیم.


هيچ نظري ثبت نشده است
تا این لحظه تعداد ۶۶۰۳ کتابدار از ۷۱۸۲ کتابخانه مسجد به ثبت رسیده است. در کل تعداد ۱۸۵۷۱۵۸۹ جلد کتاب در کتابخانه‌های فوق موجود است. همچنین تعداد ۲۰۰ کتابخانه درجه یک و ۳۱۱ کتابخانه درجه دو و ۸۳۸ کتابخانه درجه سه و ۱۹۳۷ کتابخانه درجه چهار و ۳۸۹۶ کتابخانه درجه پنج از سراسر کشور در این سامانه به ثبت رسیده است. از آمار فوق تعداد ۴۳۸۸ کتابخانه شهری و ۲۷۹۴ کتابخانه روستایی است و ۷۱۷۶۴۱ متر مربع مساحت را شامل می‌شود و نیز تعداد ۱۲۸۵۱۲۷ عضو ثابت از خدمات کتابخانه‌های مساجد بهره می‌گیرند.
تا این لحظه ۶۴۰۸ کتابخانه باز مساجد در این سامانه به ثبت رسیده است که از این تعداد ۳۴۲۱ کتابخانه شهری و ۲۹۸۷ کتابخانه روستایی است. در کل تعداد ۲۲۵۹۵۴۶ جلد کتاب در کتابخانه‌های فوق موجود است.

نظرسنجی

هیچ نظرسنجی ای ثبت نشده است

مسابقات کتابخوانی

- -