ثبت 22 کتابخانه تخصصی در کانون‌های مساجد دشتستان

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی دشتستان از ثبت 22 کتابخانه تخصصی در کانون‌های مساجد دشتستان خبر داد

کرم باقری امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در دشتستان اظهار داشت: اجرای برنامه‌های فرهنگی و هنری باکیفیت نیازمند اعتبارات بیشتر است و مسئولان فرهنگی از نظر اعتبارات با مشکل مواجه هستند.

وی افزود: در شرایطی که دشمنان هزینه‌های سنگینی برای انحراف جوانان صرف می‌کنند، ما وظیفه داریم با هر توان و ظرفیتی که داریم برای هوشیار کردن جوانان و آگاهی‌بخشی به نسل جوان اهتمام ورزیم.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی دشتستان خاطرنشان کرد: افزایش امکانات و تجهیزات فرهنگی و گسترش فضاهای فرهنگی و هنری در دستور کار قرار دارد و در یک سال اخیر در این مسیر کارهای بزرگی صورت گرفته است.

باقری تصریح کرد: ایجاد امکانات جدید و روزآمد کردن مراکز و کانون‌های فرهنگی مساجد مورد تاکید همه مسئولان شهرستان قرار دارد و در سال جاری اقدامات زیربنایی خوبی انجام گرفته که امیدواریم این روند تداوم یابد.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی دشتستان از ثبت 22 کتابخانه تخصصی در کانون‌های مساجد دشتستان خبر داد و افزود: تاکنون 67 کتابخانه در مساجد شهرستان راه‌اندازی شده که تعداد 22 کتابخانه به صورت رسمی ثبت شده‌اند و شناسنامه‌دار هستند و 45 کتابخانه نیز به زودی ثبت می‌شوند.

باقری بیان کرد: هزینه کردن در حوزه فرهنگ دینی نوعی سرمایه‌گذاری است و باید در این مسیر بیشتر تلاش و فعالیت کنیم تا جوانان به این برنامه‌ها جذب شوند.

وی گفت: در تمام روستاهای شهرستان برنامه‌های فرهنگی اجرا می‌کنیم و از مسئولان در شهرها و روستاهای مختلف انتظار داریم همکاری لازم را داشته باشند.


هيچ نظري ثبت نشده است
تا این لحظه تعداد ۶۶۰۳ کتابدار از ۷۱۸۲ کتابخانه مسجد به ثبت رسیده است. در کل تعداد ۱۸۵۷۱۵۸۹ جلد کتاب در کتابخانه‌های فوق موجود است. همچنین تعداد ۲۰۰ کتابخانه درجه یک و ۳۱۱ کتابخانه درجه دو و ۸۳۸ کتابخانه درجه سه و ۱۹۳۷ کتابخانه درجه چهار و ۳۸۹۶ کتابخانه درجه پنج از سراسر کشور در این سامانه به ثبت رسیده است. از آمار فوق تعداد ۴۳۸۸ کتابخانه شهری و ۲۷۹۴ کتابخانه روستایی است و ۷۱۷۶۴۱ متر مربع مساحت را شامل می‌شود و نیز تعداد ۱۲۸۵۱۲۷ عضو ثابت از خدمات کتابخانه‌های مساجد بهره می‌گیرند.
تا این لحظه ۶۴۰۸ کتابخانه باز مساجد در این سامانه به ثبت رسیده است که از این تعداد ۳۴۲۱ کتابخانه شهری و ۲۹۸۷ کتابخانه روستایی است. در کل تعداد ۲۲۵۹۵۴۶ جلد کتاب در کتابخانه‌های فوق موجود است.

نظرسنجی

هیچ نظرسنجی ای ثبت نشده است

مسابقات کتابخوانی

- -