راه اندازی 70 کتابخانه تخصصی در کانون های مساجد دشتستان

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی دشتستان از راه اندازی 70 کتابخانه تخصصی در کانون های مساجد دشتستان خبر داد.

کرم باقری امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در دشتستان اظهار داشت: توجه به فرهنگ عمومی و گسترش فرهنگ اصیل اسلامی باید مورد توجه و عنایت مسئولان قرار گیرد.

وی افزود: اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی دشتستان در تمام ایام سال فعال و پویاست و برنامه‌های متنوعی به منظور گرامیداشت مناسبت‌های مختلف برگزار می‌کند.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی دشتستان خاطرنشان کرد: در دهه فجر امسال شاهد برنامه‌های متنوع فرهنگی و هنری توسط کانون‌های مساجد شهری و روستایی خواهیم بود.

باقری تاکید کرد: برنامه‌های امسال با کیفیت بسیار بالاتری نسبت به قبل برگزار می‌شود و تلاش می‌کنیم بیشتر از کمیت به کیفیت برنامه‌ها توجه کنیم.

وی اضافه کرد: تقویت کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد و تجهیز آنها به امکانات نرم‌افزاری و سخت‌افزاری نیز از جمله برنامه‌های اداره ارشاد دشتستان است و در این مسیر نهایت توان و ظرفیت موجود را به کار گرفته‌ایم.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی دشتستان از راه‌اندازی 70 کتابخانه تخصصی در کانون‌های مساجد دشتستان خبر داد و افزود: با تلاش و فعالیت‌های صورت گرفته تاکنون 70 کتابخانه تخصصی در مساجد شهرستان راه‌اندازی شده که تعداد 25 کتابخانه به صورت رسمی ثبت شده‌اند و شناسنامه‌دار هستند و 45 کتابخانه نیز به زودی ثبت می‌شوند.

باقری یادآور شد: برای جذب جوانان به سمت فعالیت‌های فرهنگی و هنری نیز برنامه‌ریزی خوبی صورت گرفته و به نتایج بسیار خوبی نیز رسیده‌ایم.


هيچ نظري ثبت نشده است
تا این لحظه تعداد ۶۶۰۱ کتابدار از ۷۳۴۲ کتابخانه مسجد به ثبت رسیده است. در کل تعداد ۱۸۹۳۴۵۲۵ جلد کتاب در کتابخانه‌های فوق موجود است. همچنین تعداد ۲۰۵ کتابخانه درجه یک و ۳۱۶ کتابخانه درجه دو و ۸۵۵ کتابخانه درجه سه و ۱۹۸۵ کتابخانه درجه چهار و ۳۹۸۱ کتابخانه درجه پنج از سراسر کشور در این سامانه به ثبت رسیده است. از آمار فوق تعداد ۴۴۹۲ کتابخانه شهری و ۲۸۵۰ کتابخانه روستایی است و ۷۳۶۸۹۷ متر مربع مساحت را شامل می‌شود و نیز تعداد ۱۳۱۴۴۳۸ عضو ثابت از خدمات کتابخانه‌های مساجد بهره می‌گیرند.
تا این لحظه ۶۶۳۳ کتابخانه باز مساجد در این سامانه به ثبت رسیده است که از این تعداد ۳۵۱۷ کتابخانه شهری و ۳۱۱۶ کتابخانه روستایی است. در کل تعداد ۲۳۶۰۲۵۴ جلد کتاب در کتابخانه‌های فوق موجود است.

نظرسنجی

هیچ نظرسنجی ای ثبت نشده است

مسابقات کتابخوانی

- -