توزیع کتاب و تجهیزات کتابخانه ای در بین ۳۶ کانون مساجد کردستان

خبرگزاری شبستان: مسئول دبیرخانه هیئت نظارت بر کانون های فرهنگی و هنری مساجد کردستان از توزیع کتاب و تجهیزات کتابخانه ای در بین ۳۶ کانون های تازه تاسیس در مساجد استان همزمان با گرامیداشت ۱۸ اسفند خبر داد.

کامل گلباغی، مسئول دبیرخانه هیئت نظارت بر کانون های فرهنگی و هنری مساجد کردستان به خبرنگار شبستان در سنندج گفت: کار توزیع 57 قفسه و تجهیزات کتابخانه ای در راستای گرامیداشت سالروز تاسیس کانون های مساجد در بین 36 فرهنگی هنری که در سال جاری جواز تاسیس گرفتند آغاز شد.

 وی افزود: توزیع بیش از 6 هزار جلد کتاب نیز در راستای گرامیداشت 18 اسفند در بین کانون های مساجد این استان آغاز شده است که امیدواریم با توزیع این کتاب ها در راستای تقویت بار علمی کانون های مساجد استان گام برداریم.
  وی افزود: در کنار ارتقای کمی کانون ها به سوی کیفیت بخشی برنامه ها و حضور هرچه پررنگ تر جوانان در ارائه، اجرا و تحلیل برنامه‌ ها حرکت خواهیم کرد.

 مسئول دبیرخانه نظارت برکانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان کردستان به فعالیت 332 کانون فرهنگی هنری در سطح مساجد استان اشاره کرد و افزود: 230 کانون روستایی و 102 کانون نیز در شهرهای استان مشغول فعالیت هستند که این تعداد مرکز فرهنگی ظرفیت خوبی برای تقویت و گسترش فعالیت های علمی و هنری در سطح استان به شمار می رود.

 گلباغی با بیان اینکه مساجد و کانون های مساجد به‌عنوان بزرگ‌ترین پایگاه آموزش اخلاق و معنویت و اصلی‌ترین مرکز کسب بصیرت و آگاهی برای جوانان هستند، خاطر نشان کرد: کانون های مساجد می توانند در راستای تقویت ایمان، تقوا و ارزش‌های معنوی در میان نسل جوان فعالیت کنند.


هيچ نظري ثبت نشده است
تا این لحظه تعداد ۶۶۰۱ کتابدار از ۷۳۴۲ کتابخانه مسجد به ثبت رسیده است. در کل تعداد ۱۸۹۳۴۵۲۵ جلد کتاب در کتابخانه‌های فوق موجود است. همچنین تعداد ۲۰۵ کتابخانه درجه یک و ۳۱۶ کتابخانه درجه دو و ۸۵۵ کتابخانه درجه سه و ۱۹۸۵ کتابخانه درجه چهار و ۳۹۸۱ کتابخانه درجه پنج از سراسر کشور در این سامانه به ثبت رسیده است. از آمار فوق تعداد ۴۴۹۲ کتابخانه شهری و ۲۸۵۰ کتابخانه روستایی است و ۷۳۶۸۹۷ متر مربع مساحت را شامل می‌شود و نیز تعداد ۱۳۱۴۴۳۸ عضو ثابت از خدمات کتابخانه‌های مساجد بهره می‌گیرند.
تا این لحظه ۶۶۳۳ کتابخانه باز مساجد در این سامانه به ثبت رسیده است که از این تعداد ۳۵۱۷ کتابخانه شهری و ۳۱۱۶ کتابخانه روستایی است. در کل تعداد ۲۳۶۰۲۵۴ جلد کتاب در کتابخانه‌های فوق موجود است.

نظرسنجی

هیچ نظرسنجی ای ثبت نشده است

مسابقات کتابخوانی

- -