طرح پوشش بیمه کتابداران مساجد اردبیل اجرا شود

اردبیل – خبرگزاری مهر: مسئول آموزش و پژوهش دبیرخانه کانون های مساجد استان اردبیل خواستار اجرای طرح پوشش بیمه کتابداران مساجد استان شد.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام  طاهر عزت خواه بعد از ظهر پنج شنبه در حاشیه بازدید از کتابخانه های مساجد اردبیل تصریح کرد: اجرای این طرح مدتی است پیشنهاد شده و با این وجود نسبت به تحقق آن اقدامی از سوی دستگاه های اجرایی مشاهده نمی شود.

وی با بیان اینکه 110 باب کتابخانه مساجد و 183 باب کتابخانه بازار در سطح استان فعال است، اضافه کرد: به غیر از تعداد محدودی از کتابداران مابقی برخوردار از بیمه نیستند.

عزت خواه تصریح کرد: این در حالی است که کتابداران از صبح تا عصر در محل کتابخانه حاضر شده و بدون دریافت حق الزحمه پاسخگوی ارباب رجوع هستند.

وی معتقد است رونق کتاب خوانی در مساجد یکی از زمینه های رونق فرهنگی استان است و باید متصدیان امر حمایت لازم را از سوی دستگاه ها ببینند.

مسئول آموزش و پژوهش دبیرخانه  کانون های مساجد استان افزود: در صورتی که طرح بیمه کتابداران اجرا شود می توان زمینه افزایش تعداد کتابخانه های مساجد را فراهم کرد.


هيچ نظري ثبت نشده است
تا این لحظه تعداد ۶۶۰۳ کتابدار از ۷۱۸۲ کتابخانه مسجد به ثبت رسیده است. در کل تعداد ۱۸۵۷۱۵۸۹ جلد کتاب در کتابخانه‌های فوق موجود است. همچنین تعداد ۲۰۰ کتابخانه درجه یک و ۳۱۱ کتابخانه درجه دو و ۸۳۸ کتابخانه درجه سه و ۱۹۳۷ کتابخانه درجه چهار و ۳۸۹۶ کتابخانه درجه پنج از سراسر کشور در این سامانه به ثبت رسیده است. از آمار فوق تعداد ۴۳۸۸ کتابخانه شهری و ۲۷۹۴ کتابخانه روستایی است و ۷۱۷۶۴۱ متر مربع مساحت را شامل می‌شود و نیز تعداد ۱۲۸۵۱۲۷ عضو ثابت از خدمات کتابخانه‌های مساجد بهره می‌گیرند.
تا این لحظه ۶۴۰۸ کتابخانه باز مساجد در این سامانه به ثبت رسیده است که از این تعداد ۳۴۲۱ کتابخانه شهری و ۲۹۸۷ کتابخانه روستایی است. در کل تعداد ۲۲۵۹۵۴۶ جلد کتاب در کتابخانه‌های فوق موجود است.

نظرسنجی

هیچ نظرسنجی ای ثبت نشده است

مسابقات کتابخوانی- -