كتابخانه مساجد شرق تهران تجهيز مي شود

شهردار منطقه 8 از تجهيز كتابخانه هاي مساجد شرق تهران خبر داد.     محمدمهدي شادالوئي با اشاره به اين كه با اين اقدام شهروندان به محلي ترين كتابخانه ها دسترسي پيدا مي كنند، گفت: بر همين اساس با تجهيز 7 كتابخانه فعال در منطقه و بهره برداري از 6 كتابخانه جديد در سراي محله هاي زركش، لشكرشرقي، تهرانپارس، تسليحات، فدك و هفت حوض، ساكنان شرق تهران مي توانند از 13 كتابخانه زيرنظر شهرداري استفاده كنند.
وي با اشاره به فعاليت كتابخانه هاي شبانه روزي شرق تهران گفت: شهرداري منطقه با فعاليت 3 كتابخانه شبانه روزي گلبرگ، تمدن و نسترن در اين زمينه پيشقدم است.
    شهردار منطقه 8 افزود: راه اندازي كتابخانه تخصصي با موضوعات سياسي، تاريخي و نجومي و قرائت خانه هاي روباز در سطح بوستان هاي شرق تهران، از جمله برنامه هاي معاونت فرهنگي و اجتماعي شهرداري اين منطقه است كه در جهت توسعه و ترويج فرهنگ كتاب و كتابخو اني صورت گرفته است.
    وي در ادامه از راه اندازي اولين پايگاه تعويض كتاب با هدف ارتقاي فرهنگ بازيافت در يكي از بوستان هاي سطح منطقه خبر داد و گفت: شهروندان مي توانند با مراجعه به اين پايگاه، كتاب هاي كهنه خود را تعويض كنند.
   

هيچ نظري ثبت نشده است
تا این لحظه تعداد ۶۵۹۴ کتابدار از ۷۳۰۷ کتابخانه مسجد به ثبت رسیده است. در کل تعداد ۱۸۸۹۰۸۳۹ جلد کتاب در کتابخانه‌های فوق موجود است. همچنین تعداد ۲۰۵ کتابخانه درجه یک و ۳۱۶ کتابخانه درجه دو و ۸۵۵ کتابخانه درجه سه و ۱۹۷۹ کتابخانه درجه چهار و ۳۹۵۲ کتابخانه درجه پنج از سراسر کشور در این سامانه به ثبت رسیده است. از آمار فوق تعداد ۴۴۶۹ کتابخانه شهری و ۲۸۳۸ کتابخانه روستایی است و ۷۳۴۲۹۶ متر مربع مساحت را شامل می‌شود و نیز تعداد ۱۳۰۹۶۹۶ عضو ثابت از خدمات کتابخانه‌های مساجد بهره می‌گیرند.
تا این لحظه ۶۶۳۷ کتابخانه باز مساجد در این سامانه به ثبت رسیده است که از این تعداد ۳۵۱۸ کتابخانه شهری و ۳۱۱۹ کتابخانه روستایی است. در کل تعداد ۲۳۶۴۷۸۵ جلد کتاب در کتابخانه‌های فوق موجود است.

نظرسنجی

هیچ نظرسنجی ای ثبت نشده است

مسابقات کتابخوانی

- -