اعلام برنامه های متنوع ستاد عالی کانون‌های مساجد کشور به مناسبت هفته کتاب

همزمان با هفته کتاب برنامه های متنوعی از سوی ستاد عالی کانون‌های مساجد کشور وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در سراسر کشور برپا می‌شود. به گزارش ستاد اطلاع‌رسانی شانزدهمین دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران، ستاد ستاد عالی کانون‌های مساجد کشور به مناسبت هفته کتاب به برگزاری شب شعر کتاب، تقدیر از کتابداران و اعضای نمونه کتابخانه‌های مساجد را در برنامه خود دارد. همچنین برپایی 400 نمایشگاه کتاب در کانون‌های مساجد، ارسال بسته‌های نرم‌افزاری کتابخانه‌ای به مساجد، چاپ 30 عنوان کتاب در حوزه کتابخانه‌های مساجد و ایجاد بانک اطلاعاتی کتابداران از دیگر برنامه‌های این ستاد است.

30 كتابخانه ويژه در موضوع علوم قرآنی در هفته كتاب افتتاح می‌شود

گروه ادب: هم‌زمان با شانزدهمين دوره هفته كتاب‌ و كتابخوانی 30 كتابخانه ويژه در موضوع علوم قرآنی، مهدويت و كودكان از سوی ستاد عالی كانون‌های مساجد افتتاح می‌شود.   به گزارش خبرگزاری قرآنی ايران (ايكنا)، «ابوالفضل هاشمی»، مدير كل امور كتابخانه‌های ستاد عالی كانون‌های فرهنگی و هنری مساجد در گفت‌وگو با ستاد اطلاع‌رسانی شانزدهمين دوره هفته كتاب جمهوری اسلامی ايران، بيان كرد: اين ستاد به‌مناسبت هفته كتاب، برگزاری شب شعر كتاب، تقدير از كتابداران و اعضای نمونه كتابخانه‌های مساجد را در برنامه خود دارد.

برگزاری جشنواره «كتاب سال نماز» به اسفندماه سال جاری موكول شد

گروه ادب: برگزاری جشنواره «كتاب سال نماز» كه پيش از اين قرار بود از سوی اين ستاد در هفته كتاب برگزار شود، به اسفندماه سال جاری موكول شد. به گزارش خبرگزاری قرآنی ايران (ايكنا) به نقل از ستاد اطلاع‌رسانی هفته كتاب، «ابوالفضل هاشمی» مدير كل كتابخانه‌های ستاد عالی مساجد كشور، با بيان اين مطلب افزود: جشنواره كتاب سال نماز كه پيش از اين قرار بود 24 آبان هم‌زمان با روز «كتاب، مساجد و نماز» برگزار شود به‌دليل كمبود وقت در اجرای برنامه‌های اين جشنواره، به‌صورت جشنواره «كتاب سال نماز و مساجد» در اسفندماه سال جاری برگزار خواهد شد.

2 هزار كتابخانه باز در مساجد كشور افتتاح می‌شود

گروه ادب: 2 هزار كتابخانه باز به‌مناسبت شانزدهمين دوره هفته كتاب در مساجد روستايی كشور از سوی ستاد عالی كانون‌های فرهنگی مساجد افتتاح می‌‌شود.   به گزارش خبرگزاری قرآنی ايران (ايكنا)، به نقل از ستاد اطلاع‌رسانی شانزدهمين دوره هفته كتاب، «ابوالفضل هاشمی» مدير كل كتابخانه‌های مساجد كشور با اعلام اين خبر گفت: اين برنامه با هدف آشتی اقشار مختلف مردم با كتاب و كتاب‌خوانی طراحی شده است. او افزود: در اين طرح كه اولويت آن با مساجد روستايی است، به هر مسجد 300 عنوان كتاب با موضوعات مختلف اهدا می‌شود. به گفته هاشمی تاكنون هزينه اجرای اين طرح بدون احتساب قيمت كتاب‌ها حدود پنج ميليارد ريال شده است. شانزدهمين دوره هفته كتاب جمهوری اسلامی ايران 21 تا 29 آبان در تهران و سراسر كشور برگزار می‌شود.
۱
تا این لحظه تعداد ۶۶۰۳ کتابدار از ۷۱۸۲ کتابخانه مسجد به ثبت رسیده است. در کل تعداد ۱۸۵۷۱۵۸۹ جلد کتاب در کتابخانه‌های فوق موجود است. همچنین تعداد ۲۰۰ کتابخانه درجه یک و ۳۱۱ کتابخانه درجه دو و ۸۳۸ کتابخانه درجه سه و ۱۹۳۷ کتابخانه درجه چهار و ۳۸۹۶ کتابخانه درجه پنج از سراسر کشور در این سامانه به ثبت رسیده است. از آمار فوق تعداد ۴۳۸۸ کتابخانه شهری و ۲۷۹۴ کتابخانه روستایی است و ۷۱۷۶۴۱ متر مربع مساحت را شامل می‌شود و نیز تعداد ۱۲۸۵۱۲۷ عضو ثابت از خدمات کتابخانه‌های مساجد بهره می‌گیرند.
تا این لحظه ۶۴۰۷ کتابخانه باز مساجد در این سامانه به ثبت رسیده است که از این تعداد ۳۴۲۱ کتابخانه شهری و ۲۹۸۶ کتابخانه روستایی است. در کل تعداد ۲۲۵۹۳۹۶ جلد کتاب در کتابخانه‌های فوق موجود است.

نظرسنجی

هیچ نظرسنجی ای ثبت نشده است

مسابقات کتابخوانی- -