کتابخانه مساجد روستاهای حسن آباد، اعلا وخیر آباد سمنان تجهیز شدند

رییس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان سمنان از تجهیز کتابخانه مساجد روستاهای حسن آباد، اعلا و خیر آباد در اسفند سال جاری خبر داد.

همایش کانون های فرهنگی هنری مساجد مرند برگزار و برندگان مسابقه کتابخوانی غدیر و ولایت مشخص شد

همایش کانون های فرهنگی هنری مساجدشهرستان مرند به مناسبت گرامیداشت هفدهمین سالروز تاسیس کانون های فرهنگی هنری مساجد برگزار،و از مدیران فعال و کتابداران نمونه کتابخانه های مساجد مرند تجلیل شد.

45 فعال فرهنگی برتر کانون های مساجد کرمانشاه تجلیل شدند

استان ها: دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد استان کرمانشاه از 45 فعال فرهنگی برتر کانون های مساجد این استان تقدیر کرد. به گزارش خبرگزاری شبستان از کرمانشاه، در آستانه فرارسیدن 18 اسفند ،مصادف با هفدهمین سالروز تأسیس ستاد عالی کانون های فرهنگی هنری مساجد کشور، دبیرخانه کانون های مساجد استان کرمانشاه با همکاری سازمان جوانان و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی از فعالان برتر کانون های مساجد این استان تجلیل کرد.

ارتباط اينترنتي كتابخانه مساجد استان لرستان كامل مي‌شود

سيدعلي موسوي، مسوول دبيرخانه كانون‌هاي فرهنگي و هنري مساجد استان لرستان، در گفت‌وگو با خبرگزاري كتاب ايران(ايبنا)، با بيان اين كه در اين استان 9 شهرستان وجود دارند كه سال جاري 120 كتابخانه باز و 70 كتابخانه دايم مساجد در آنها ايجاد شد، افزود: تمامي اين كتابخانه‌ها امسال در اين استان ايجاد و راه‌اندازي شدند.

افتتاح 64 كتابخانه باز در مساجد مازندران

محمد فوقي، مسوول كانون‌هاي فرهنگي هنري مساجد مازندران، در گفت‌وگو با خبرگزاري كتاب ايران(ايبنا)، اظهار داشت: آموزش كتابداران كتابخانه‌هاي مساجد مازندران شهرستان قائم‌شهر از ديگر ويژه‌ برنامه‌هاي اين روز است كه از سوي كانون تخصصي شهيد شفيعي قائم‌شهر برگزار مي‌شود. وي همچنين تجهيز 100 كتابخانه مساجد اين استان با كتاب‌هاي علمي ـ آموزشي، كتاب‌هاي كمك درسي آزمون‌هاي كنكور و پيش‌دانشگاهي را از ديگر برنامه‌هاي سالروز تأسيس كانون‌هاي فرهنگي ـ هنري مساجد خواند.

طرح‌ مقدماتي ارتباط اينترنتي كتابخانه‌هاي مساجد

سيد ابوالفضل هاشمي در گفت‌وگو با خبرگزاري كتاب ايران(ايبنا)، با بيان اين كه 100 نسخه نرم‌افزار كتابخانه‌اي از سوي اين مركز خريداري شده است كه تا پايان سال به كتابخانه‌ها و كانون‌هاي فرهنگي مساجد ارسال مي‌شود، اظهار داشت: اين برنامه علاوه بر تسهيل مراجعه به كتابخانه‌ها، برنامه‌ها و فعاليت‌هاي اجرايي كتابداران را نيز تسهيل خواهد كرد. وي با اشاره به اين كه هجدهم اسفندماه، سال‌روز تاسيس كانون‌هاي مساجد است، گفت: براي اين زمان برنامه‌هاي متنوعي داريم كه از جمله مي‌توان به تجهيز كتابخانه‌هاي باز و معرفي و تقدير از كتابداران و اعضاي برگزيده، تجليل از ائمه جماعات، نويسندگان و اعضاي نخبه كانون‌ها و ... اشاره كرد.
۱
تا این لحظه تعداد ۶۵۵۷ کتابدار از ۷۳۰۴ کتابخانه مسجد به ثبت رسیده است. در کل تعداد ۱۸۸۷۲۶۳۹ جلد کتاب در کتابخانه‌های فوق موجود است. همچنین تعداد ۲۰۴ کتابخانه درجه یک و ۳۱۶ کتابخانه درجه دو و ۸۵۵ کتابخانه درجه سه و ۱۹۷۵ کتابخانه درجه چهار و ۳۹۵۴ کتابخانه درجه پنج از سراسر کشور در این سامانه به ثبت رسیده است. از آمار فوق تعداد ۴۴۷۰ کتابخانه شهری و ۲۸۳۴ کتابخانه روستایی است و ۷۳۳۷۰۶ متر مربع مساحت را شامل می‌شود و نیز تعداد ۱۳۰۸۸۹۴ عضو ثابت از خدمات کتابخانه‌های مساجد بهره می‌گیرند.
تا این لحظه ۶۶۳۷ کتابخانه باز مساجد در این سامانه به ثبت رسیده است که از این تعداد ۳۵۱۸ کتابخانه شهری و ۳۱۱۹ کتابخانه روستایی است. در کل تعداد ۲۳۶۴۷۸۵ جلد کتاب در کتابخانه‌های فوق موجود است.

نظرسنجی

هیچ نظرسنجی ای ثبت نشده است

مسابقات کتابخوانی

- -