اطراق مرمتگران در کتابخانه مسجد جامع آمل

معاون حفظ، احيا و ثبت آثار تاريخي اداره کل ميراث فرهنگي، صنايع‌دستي و گردشگري استان مازندران در گفتگو با ميراث آريا(chtn) با بيان اين مطلب گفت: ازجمله اقدامات مرمتي مي‌توان به دوخت و دوز ترک‌ها، کف سازي، بندکشي نماي بيروني و اندود دروني اشاره کرد. مهدي ايزدي با اشاره به نصب کانال ناکش و زه کش به منظور دفع رطوبت، بيان داشت: عمليات نورپردازي و اجراي سيستم تأسيسات آن نيز انجام شد.

بانک سپه 203 عنوان کتب را به کانون فرهنگی و هنری مسجد روستای مارنج کامیاران اهداكرد

گروه شهرستان ها : طي مراسمي مديريت شعب بانك سژه تعداد 302 عنوان كتاب در  زمينه علوم قرآني ، ديني ، ادبيات كردي و فارسي و هنر را به كتابخانه مسجد روستاي مارنج اهدا كرد . به گزارش خبرگزاري شبستان از سنندج ، در راستای گسترش نشر فرهنگ کتاب و کتابخوانی و هدایت نسل جوان بر پایه معیارهای نظام اصیل اسلامی ديروز مدیر شعب بانک سپه منطقه کردستان در پاسخ به درخواست هيات امنا مسجد روستاي مارنج كامياران تعداد 302 عنوان كتاب در زمينه علوم قرآني ، ديني ، ادبيات كردي و فارسي و هنر و كتاب هاي كمك درسي را باقيمتي معادل 3 ميليون و 500 هزار ريال اهدا نمود .

27 هزار نفر در یزد عضو کتابخانه های مساجد هستند

مسئول کانون مساجد استان یزد گفت: در حال حاضر بیش از 27 هزار نفر از جوانان یزدی عضو کتابخانه های این استان هستند. علی حکیمیان در گفتگو با خبرنگار مهر در یزد اظهار داشت: در حال حاضر90 کتابخانه عمومی در کانونهای مساجد یزد فعالیت می کنند که در به طور میانگین در هر کتابخانه 300 نفر عضو هستند. وی همچنین خاطرنشان کرد: همزمان با هفته کتاب نیز 50 کتابخانه عمومی و 36 کتابخانه باز به این تعداد کتابخانه افزوده شده است. حکیمیان همچنین با اشاره به افزایش تعداد کانونهای مساجد در طول چند سال اخیر عنوان کرد: تعداد کانونهای فرهنگی و هنری مساجد استان یزد از 50 کانون به 320 کانون رسیده است.

برگزاری مراسم تقدیر از پذیرفته گان کنکور سراسری سال ۸۹

طی این مراسم که با همکاری بسیاری از جوانان دلسوز روستا برگزار شد از قبول شده گان کنکور سراسری امسال قدردانی شد که تعداد این افراد یازده نفر بودند.که پنج نفراز آنها وارد دانشگاه های دولتی و بقیه در دانشگاه پیام نور مشغول به تحصیل شدند. برگرفته از وبلاگ کتابخانه هاوری مارنج کردستان

افتتاح نخستین کتابخانه دیجیتال کانون های مساجد کشور در نیشابور

برای نخستین بار در کشور کتابخانه دیجیتال در یک کانون فرهنگی و هنری مسجد نیشابور به بهره برداری رسید. 

دوره آموزشی کتابداری ویژه اعضای کانونهای مساجد خراسان جنوبی

دوره آموزشی کتابداری ویژه اعضای کانونهای مساجد خراسان جنوبی برگزار شد بیرجند - خبرگزاری مهر: دوره آموزشی کتابداری ویژه اعضای کانونهای فرهنگی هنری مساجد خراسان جنوبی برگزار شد. به گزارش خبرنگار مهر در بیرجند، مسئول کانون تخصصی کتابخانه ای خراسان جنوبی عصر شنبه در حاشیه این دوره در جمع خبرنگاران گفت: دومین دوره آموزشی کتابداری ویژه کتابداران کتابخانه های کانونهای فرهنگی هنری مساجد این استان به مدت سه روز برگزار شد.

یکصد و پنجاه هزار جلد کتاب به کتابخانه های مساجد 31 استان کشور ارسال شد

به گزارش خبرنگار شبستان، سیدابوالفضل هاشمی مدیرکل کتابخانه های مساجد ستاد عالی کانون های فرهنگی هنری مساجد کشور در نشست خبری تشریح برنامه ها و عملکرد کتابخانه های مساجد با اشاره به اینکه به مناسبت هفته کتاب کاروان ارسال کتاب به 31 استان کشور از دیروز آغاز شده است، گفت: بالغ بر 150 هزار جلد کتاب در قالب این کاروان ها به استان های کشور ارسال  شد که این کتاب ها به ارزش شش میلیارد ریال خریداری شده است.

تجلیل از کانون های فرهنگی هنری و کتابداران مسجدی در جشن بزرگ کتاب یزد

به گزارش روابط عمومی کانون مساجد یزد، جشن بزرگ کتاب یزد از کانون های فرهنگی هنری مساجد و کتابداران مسجدی استان تجلیل شد. در این جشن از علی اصغر سلطانی به عنوان مسئول برتر کتابخانه مسجد از شهرستان بافق، اعظم رحمتی مسئول برتر کتابخانه مسجد اردکان و مریم منگلی مسئول برتر کتابخانه مسجد از شهرستان مهریز با حضور مسئولین استانی در سالن اجتماعات هلال احمر تجلیل شد.

كتابداران كانون‌های مساجد استان مركزی تقدير شدند

گروه فرهنگ و هنر: كتابداران كانون‌های فرهنگی ـ هنری مساجد استان مركزی دوشنبه اول آذرماه با اهدای لوح و هدايايی تجليل شدند.   به‌گزارش خبرگزاری قرآنی ايران(ايكنا) شعبه مركزی به نقل از روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مركزی، حجت‌الاسلام «مصطفی ذوالفقاری»، مسئول دبيرخانه كانون‌های فرهنگی ـ هنری مساجد استان مركزی در اين مراسم كه روز دوشنبه اول آذرماه برگزار شد، گفت: برپايی نمايشگاه و كتابخانه در مساجد يكی از راهكارهای زمينه‌سازی برای گرايش بيشتر جوانان به مساجد است.
۱
تا این لحظه تعداد ۶۶۰۳ کتابدار از ۷۱۸۲ کتابخانه مسجد به ثبت رسیده است. در کل تعداد ۱۸۵۷۱۵۸۹ جلد کتاب در کتابخانه‌های فوق موجود است. همچنین تعداد ۲۰۰ کتابخانه درجه یک و ۳۱۱ کتابخانه درجه دو و ۸۳۸ کتابخانه درجه سه و ۱۹۳۷ کتابخانه درجه چهار و ۳۸۹۶ کتابخانه درجه پنج از سراسر کشور در این سامانه به ثبت رسیده است. از آمار فوق تعداد ۴۳۸۸ کتابخانه شهری و ۲۷۹۴ کتابخانه روستایی است و ۷۱۷۶۴۱ متر مربع مساحت را شامل می‌شود و نیز تعداد ۱۲۸۵۱۲۷ عضو ثابت از خدمات کتابخانه‌های مساجد بهره می‌گیرند.
تا این لحظه ۶۴۰۷ کتابخانه باز مساجد در این سامانه به ثبت رسیده است که از این تعداد ۳۴۲۱ کتابخانه شهری و ۲۹۸۶ کتابخانه روستایی است. در کل تعداد ۲۲۵۹۳۹۶ جلد کتاب در کتابخانه‌های فوق موجود است.

نظرسنجی

هیچ نظرسنجی ای ثبت نشده است

مسابقات کتابخوانی- -