200 میلیون تومان کتاب در کانون‌های مساجد یزد توزیع شد

یزد - خبرگزاری مهر: مسئول کانون مساجد استان یزد با اشاره به اجرای طرح تفسیر همراه در بیش از 500 مسجد استان یزد، گفت: بیش از 200 میلیون تومان کتاب در سطح کانون‌های مساجد یزد توزیع شده است.

بهره مندی بیش از دو میلیون نفر از کتابخانه های مساجد کشور

مدیر کل امور کتابخانه های ستاد عالی کانون های فرهنگی، هنری مساجد کشور، از بهره مندی بیش از دو میلیون نفر از کتابخانه های مساجد کشور خبر داد.

4 ميليارد تومان کتابهاي مذهبي و کمک درسي به مساجد ارسال مي‌شود

حجت‌الاسلام و المسلمين حميدرضا ارباب سليماني در نشست خبري سيد محمد حسيني وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي به مناسبت سالروز تاسيس ستاد عالي کانون‌هاي فرهنگي هنري مساجد در بحث کتابخانه‌هاي مساجد گفت:  تا سال 85 هزار و 500 کتابخانه داشتيم که در حال حاضر اين رقم به مرز 2 هزار و 800 کتابخانه رسيده است. به دليل کمبود مکان در مساجد حتي طرح کتابخانه‌هاي باز را پيشنهاد داديم که با توجه به اين طرح 5 هزار کتابخانه باز در شبستان مساجد احداث شد. ارباب سليماني در پايان سخنانش گفت: ساليانه حداقل 500 عنوان کتاب براي کتابخانه‌هاي مساجد ارسال مي‌شود که مبلغ آن بالغ بر 4 ميليارد تومان کتابهاي مذهبي و کمک درسي است. به علاوه در بخش نرم افزاري نيز کتابخانه‌هاي مساجد به روزرساني مي‌شوند. آموزش کتابداران کتابخانه‌هاي مساجد نيز در دستور کار است که به زودي اين طرح در دستور کار قرار مي‌گيرد. آموزش اعضاي کانون‌هاي فرهنگي هنري مساجد نيز از ديگر برنامه‌هاي وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي است

114 میلیون تومان کتاب به کانون های مساجد استان سمنان اهدا شد

سمنان - خبرگزاری مهر: مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی و هنری مساجد استان سمنان گفت: امسال 114 میلیون تومان کتاب به کتابخانه های کانون های فرهنگی و هنری مساجد استان سمنان اهدا شد.

سالانه دو ميليون نفر به كتابخانه‌هاي مساجد كشور مراجعه مي‌كنند

مديركل امور كتابخانه‌هاي ستاد عالي كانون‌هاي فرهنگي هنري مساجد كشور گفت: سالانه دو ميليون نفر به كتابخانه‌هاي مساجد كشور مراجعه مي‌كنند. به گزارش خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا)، ابوالفضل هاشمي در جمع خبرنگاران بجنورد با بيان اينكه بالغ بر 850 هزار عضو ثابت در كتابخانه‌هاي مساجد سراسر كشور فعاليت دارند، افزود: بالغ بر شش هزار و 100 نفر كتابدار نيز به صورت ثابت در اين كتابخانه‌ها فعاليت دارند

رشد 73 برابری اعضای کتابخانه های کانون های فرهنگی و هنری مساجد

به گزارش خبرگزاری شبستان از مازندران، ابوالفضل هاشمی، مدیر کل کتابخانه های ستاد عالی کانون های فرهنگی و هنری مساجد کشور، شب گذشته (14 اسفند) در آیین تجلیل از کتابداران کتابخانه های کانون های فرهنگی و هنری مساجد مازندران به مناسبت 18 اسفند، هجدهمین سالگرد تاسیس کانون های فرهنگی و هنری مساجد کشور در مجتمع فرهنگی و هنری سلمان هراتی ساری، اظهار کرد:

آمادگی لازم جهت ایجاد کانون و کتابخانه را در مساجد داریم

252 کتابخانه با 25هزار و 218نفر عضو در مساجد استان همدان به فعالیت می پردازند. مسئول دبیرخانه نظارت بر کانون های فرهنگی هنری مساجد استان همدان ضمن تأکید بر این موضوع به فعالیت 311 کانون فرهنگی و هنری با 51هزار و 184نفر عضو در مساجد استان اشاره کرد و افزود:19خانه نور ، 668 مرکز مجری طرح تلاوت نور و 15 کانون تخصصی نیز درسطح استان همدان فعال می باشند.
۱
تا این لحظه تعداد ۶۶۰۳ کتابدار از ۷۱۸۲ کتابخانه مسجد به ثبت رسیده است. در کل تعداد ۱۸۵۷۱۵۸۹ جلد کتاب در کتابخانه‌های فوق موجود است. همچنین تعداد ۲۰۰ کتابخانه درجه یک و ۳۱۱ کتابخانه درجه دو و ۸۳۸ کتابخانه درجه سه و ۱۹۳۷ کتابخانه درجه چهار و ۳۸۹۶ کتابخانه درجه پنج از سراسر کشور در این سامانه به ثبت رسیده است. از آمار فوق تعداد ۴۳۸۸ کتابخانه شهری و ۲۷۹۴ کتابخانه روستایی است و ۷۱۷۶۴۱ متر مربع مساحت را شامل می‌شود و نیز تعداد ۱۲۸۵۱۲۷ عضو ثابت از خدمات کتابخانه‌های مساجد بهره می‌گیرند.
تا این لحظه ۶۴۰۷ کتابخانه باز مساجد در این سامانه به ثبت رسیده است که از این تعداد ۳۴۲۱ کتابخانه شهری و ۲۹۸۶ کتابخانه روستایی است. در کل تعداد ۲۲۵۹۳۹۶ جلد کتاب در کتابخانه‌های فوق موجود است.

نظرسنجی

هیچ نظرسنجی ای ثبت نشده است

مسابقات کتابخوانی- -