نظام نامه جامع کتابخانه های کانون های فرهنگی هنری مساجد کشور رونمایی می شود

به گزارش خبرگزاری شبستان از مشهد، ابوالفضل هاشمی، مدیرکل کتابخانه های کانون های فرهنگی، هنری مساجد کشور  صبح امروز (29 آبان) در مراسم جشن کتاب و تجلیل از کتابداران کانون های فرهنگی هنری مساجد استان که به همت دبیرخانه کانون های مساجد خراسان رضوی و کانون تخصص کتابخانه کانون فرهنگی هنری حضرت خدیجه (س) در مجتمع فرهنگی هنری امام رضا (ع) برگزار شد،

فعالان فرهنگی مساجد مازندران بیمه می‌شوند

مسئول کانون های فرهنگی و هنری مساجد مازندران با اشاره به در اولویت بودن مدیران و کتابداران کتابخانه‌های مساجد از بیمه شدن فعالان فرهنگی مساجد این استان خبر داد. به گزارش شبکه نیوز، محمد فوقی، مسئول کانون فرهنگی و هنری مساجد مازندران، گفت: با تلاش مجدانه مسئولان ستاد عالی کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد کشور، حمایت وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و با پیگیری مدیر عامل صندوق حمایت از هنرمندان، نویسندگان و روزنامه‌نگاران، تعدادی از فعالان فرهنگی مسجد و کتابداران مساجد از بیمه تامین اجتماعی بر خوردار می‌شوند.

مسابقه اینترنتی بهترین عکس با موضوع کتابخانه‌های مساجد

به گزارش «فارسی مچ» معاونت فرهنگی و هنری ستاد عالی مساجد کشور به مناسبت فرارسیدن هفته کتاب اقدام به برگزاری مسابقه اینترنتی “بهترین عکس با موضوع کتابخانه‌های مساجد” نموده است؛ لذا از علاقمندان جهت شرکت در این مسابقه دعوت بعمل می آید.

21 نفر از کتابداران مساجد استان اردبیل بیمه می شوند

اردبیل - سایت بسیج هنرمندان ـ حسن مهدوی مسئول فرهنگی کانون های فرهنگی وهنری مساجد اردبیل گفت در راستای حمایت از فعالان عرصه کتاب وکتابخوانی وهم چنین برای بالا بردن روحیه کتابداران مساجد جهت تلاش هرچه بیشتر این عزیزان در راستای ارتقای فرهنگ مطالعه 21 نفر از کتابداران مساجد اردبیل همزمان با هتفه کتاب وکتابخوانی بیمه می شود . به گزارش خبرنگار بسیج هنرمندان  وی تجلیل از کتابداران مساجد در مراسم جشن شهرستانی وهم چنین اهدای بیش از 6 هزارجلد کتاب به کتابخانه های اردبیل را از مهمترین برنامه های کانون های فرهنگی وهنری مساجد این استان در هفته کتاب وکتابخوانی دانست.

كتابخانه مساجد شرق تهران تجهيز مي شود

شهردار منطقه 8 از تجهيز كتابخانه هاي مساجد شرق تهران خبر داد.     محمدمهدي شادالوئي با اشاره به اين كه با اين اقدام شهروندان به محلي ترين كتابخانه ها دسترسي پيدا مي كنند، گفت: بر همين اساس با تجهيز 7 كتابخانه فعال در منطقه و بهره برداري از 6 كتابخانه جديد در سراي محله هاي زركش، لشكرشرقي، تهرانپارس، تسليحات، فدك و هفت حوض، ساكنان شرق تهران مي توانند از 13 كتابخانه زيرنظر شهرداري استفاده كنند.

برای اولین بار بیمه کتابداران کتابخانه های مساجد محقق می شود

به گزارش خبرگزاری شبستان، امسال برای بار با توجه مسئولان وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به ویژه وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، بیمه کتابداران محقق می شود. در این راستا 800 نفر از کتابداران کتابخانه‌های کانون‌های مساجد در سال جاری بیمه می‌شوند. 11 هزار و 239 کتابدار در استان‌ها فعالیت می کنند. این افراد در کتابخانه‌های مساجد شاغل هستند.

فراهم شدن شرایط بیمه برای مدیران و کتابداران

مسوول دبيرخانه کانون هاي مساجد خراسان رضوي از فراهم شدن شرايط براي تحت پوشش خدمات بيمه اي قرار گرفتن 131نفر از مديران کانون‌ها و کتابداران کتابخانه هاي مساجد اين استان خبر داد.  به گزارش واحد دريافت خبر ايسنا_منطقه خراسان، محمد حسين عبداللهي با بيان اين مطلب اظهارداشت: در مرحله نخست اجراي اين طرح 71 نفر از مدير مسوولان کانون‌هاي فرهنگي هنري و 60 نفر از کتابداران کتابخانه هاي مساجد خراسان رضوي از تحت پوشش بيمه تامين اجتماعي قرار مي گيرند.

50 کتابخانه باز و بسته در مساجد استان اصفهان به بهره‌برداری می‌رسد

اصفهان – خبرگزاری مهر: رئیس کانون های فرهنگی هنری مساجد استان اصفهان گفت: همزمان با هفته کتاب و کتابخوانی، 50 کتابخانه باز و بسته در مساجد استان اصفهان افتتاح و مورد بهره برداری قرار می گیرد.

کتابداران مساجد اصفهان بیمه می‌شوند

اصفهان - خبرگزاری مهر: رئیس کانونهای فرهنگی هنری مساجد استان اصفهان با اشاره کتابداران در 720 کتابخانه تحت پوشش کانونهای مساجد در استان اصفهان به صورت افتخاری فعالیت دارند، گفت: بر اساس مجوز وزارت ارشاد کتابداران بیمه مشاغل آزاد می‌شوند. به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام رمضانعلی معتمدی صبح چهارشنبه در نشست خبری سهم استان اصفهان را از دو هزار نفر کشور 244 نفر دانست و اظهار داشت: دنبال هستیم تا این تعداد به 300 نفر افزایش یابد.

پنجمین دوره مراسم تجلیل از قبول شدگان کنکور ۹۰ ویژه جوانان مسجد جامع حصارک پایین و گرامیداشت هفته کتاب

کتابخانه امام علی (علیه السلام) با همکاری کانون فرهنگی و هنری باقرالعلوم (علیه السلام) وابسته به مسجد جامع حصارک پایین برگزار می کند : پنجمین دوره مراسم تجلیل از قبول شدگان کنکور ۹۰ ویژه جوانان مسجد جامع حصارک پایین و گرامیداشت هفته کتاب و کتابخوانی و تقدیر از خادمین فرهنگ مکتوب و کتابخوانان نمونه، همزمان با عید سعید غدیر خم و روز کتاب و کتابخوانی در روز سه شنبه ۲۴ آبان ماه سال جاری بعد از نماز مغرب و عشاء در مسجد جامع حصارک پایین برگزار می گردد. در این مراسم از جوانان این مسجد و کتابخانه امام علی (علیه السلام) و آموزشگاه زبان باقرالعلوم (علیه السلام) تجلیل به عمل خواهد آمد.

180 هزار کتاب در کتابخانه های روستائی مساجد خراسان رضوی توزیع شد

مشهد - خبرگزاری مهر: کارشناس آموزش تبلیغات اسلامی خراسان رضوی از توزیع بیش از 180 هزار کتاب در کتابخانه های روستایی و شبستان مساجد استان خبر داد.

۲۰ کتابدار فعال کانون های فرهنگی، هنری مساجد خراسان شمالی بیمه می شوند

مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی، هنری مساجد خراسان شمالی، از بیمه ۲۰ کتابدار فعال کانون های مساجد خراسان شمالی به مناسبت هفته کتاب خبر داد. به گزارش روابط عمومی دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد خراسان شمالی، مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی، هنری مساجد خراسان شمالی، از بیمه ۲۰ کتابدار فعال کانون های مساجد خراسان شمالی به مناسبت هفته کتاب خبر داد.
تا این لحظه تعداد ۶۶۰۳ کتابدار از ۷۱۸۲ کتابخانه مسجد به ثبت رسیده است. در کل تعداد ۱۸۵۷۱۵۸۹ جلد کتاب در کتابخانه‌های فوق موجود است. همچنین تعداد ۲۰۰ کتابخانه درجه یک و ۳۱۱ کتابخانه درجه دو و ۸۳۸ کتابخانه درجه سه و ۱۹۳۷ کتابخانه درجه چهار و ۳۸۹۶ کتابخانه درجه پنج از سراسر کشور در این سامانه به ثبت رسیده است. از آمار فوق تعداد ۴۳۸۸ کتابخانه شهری و ۲۷۹۴ کتابخانه روستایی است و ۷۱۷۶۴۱ متر مربع مساحت را شامل می‌شود و نیز تعداد ۱۲۸۵۱۲۷ عضو ثابت از خدمات کتابخانه‌های مساجد بهره می‌گیرند.
تا این لحظه ۶۴۰۷ کتابخانه باز مساجد در این سامانه به ثبت رسیده است که از این تعداد ۳۴۲۱ کتابخانه شهری و ۲۹۸۶ کتابخانه روستایی است. در کل تعداد ۲۲۵۹۳۹۶ جلد کتاب در کتابخانه‌های فوق موجود است.

نظرسنجی

هیچ نظرسنجی ای ثبت نشده است

مسابقات کتابخوانی- -