نظام نامه جامع کتابخانه های مساجد کشور رونمایی شد

به گزارش خبرگزاری شبستان، کتاب نظام نامه جامع کتابخانه های مساجد کشور امروز با حضور سید محمد حسینی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، محمدرضا رضایی، نماینده رییس جمهور در امر اقامه نماز، بهمن دری، معاون امور فرهنگی وزیر ارشاد و پدر شهید محمد جهان آرا رونمایی شد.

کانون‌های تخصصی توانایی ارائه خدمات بامحتوا به دستگاه‌های اجرایی دارند

به گزارش خبرگزاری شبستان از سنندج، حجت الاسلام علی ملانوری، مدیر کل کانون‌های تخصصی کشور 22 آذر در بازدید از کانون تخصصی هاوری روستای مارنج گفت: کانون‌های تخصصی نزدیک به سه سال است که تشکیل شده‌اند و برای ایجاد ظرفیت ملی و استانی برای اجرای برنامه‌های فرهنگی به وجود آمده‌اند.

تقدير از كتابداران نمونه كانون‌هاي مساجد كردستان

كامل گلباغي امروز در گفتگو با خبرنگار فارس در سنندج با اشاره به برنامه‌هاي هفته كتاب و كتابخواني اظهار داشت: به منظور گسترش فرهنگ كتابخواني در بين اعضاي كانون‌هاي فرهنگي ـ هنري مساجد استان ستادي در دبيرخانه استان تشكيل شده كه برنامه‌هاي متنوعي را در اين هفته اجرا مي‌كند.

مسئولان کانون های فرهنگی مساجد تا کنون آمار دقیقی از کتابخانه های مساجد به نهاد کتابخانه ها ارائه نداده اند

علی قیاسی مدیر کل امور مشارکت های شهرداری در نهاد کتابخانه های عمومی کشور در پاسخ به دلایل عدم اجرایی شدن تفاهم نامه کتابخانه های مشارکتی گفت: باید آمار و اطلاعات از جانب کتابخانه های کانون مساجد به نهاد کتابخانه های عمومی کشور ارائه می شد که تا کنون ارائه نشده و علت آن را باید از آقای هاشمی مدیر کل کتابخانه های کانون فذهنگی مساجد و سایر مسئولان آن سازمان پرسید.

تفاهم نامه کتابخانه های مساجد و نهاد کتابخانه ها هرگز اجرایی نشد

سید ابوالفضل هاشمی مدیرکل کتابخانه های مساجد گفت: در سال های اخیر تفاهم نامه ای با نهاد کتابخانه های عمومی کشور امضا شد که براساس آن قرار شد کتابخانه های مساجد و نهاد فعالیت های مشترکی با هم داشته باشند، البته چون این تفاهم نامه هنوز خیلی نهایی نشده و کار مشترکی در آن انجام نداده ایم.

برگزاری کارگاه آموزشی نرم‌افزار کتابداری در خراسان‌جنوبی

به گزارش سرويس استان هاي باشگاه خبرنگاران، به نقل از روابط عمومی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد خراسان‌جنوبی، حجت‌الاسلام و المسلمین رمضان زاهدی‌اصل از برگزاری کارگاه آموزشی نرم‌افزار کتابداری ویژه کتابداران کانون‌های مساجد استان خبر داد و اظهار داشت: این کارگاه با حضور کارشناسان ستاد عالی کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد کشور برگزار می‌شود.

افتتاح هزار باب كتابخانه و كانون فرهنگي مساجد در دهه‌فجر

رييس كميته مساجد ستاد مركزي دهه‌فجر انقلاب اسلامي از افتتاح بيش از هزار باب كتابخانه، كانون فرهنگي هنري مساجد و خانه فرهنگ ديجيتال در دهه‌فجر خبرداد و گفت: برنامه‌هاي فرهنگي هنري مانند نمايشگاه كتاب در محلات با مشاركت شهرداري مناطق، پايگاه‌هاي بسيج و كانون‌هاي فرهنگي هنري مساجد اجرا خواهند شد.-
۱
تا این لحظه تعداد ۶۵۴۹ کتابدار از ۷۲۸۵ کتابخانه مسجد به ثبت رسیده است. در کل تعداد ۱۸۸۵۹۰۵۹ جلد کتاب در کتابخانه‌های فوق موجود است. همچنین تعداد ۲۰۳ کتابخانه درجه یک و ۳۱۷ کتابخانه درجه دو و ۸۵۶ کتابخانه درجه سه و ۱۹۷۳ کتابخانه درجه چهار و ۳۹۳۶ کتابخانه درجه پنج از سراسر کشور در این سامانه به ثبت رسیده است. از آمار فوق تعداد ۴۴۶۶ کتابخانه شهری و ۲۸۱۹ کتابخانه روستایی است و ۷۳۱۵۰۹ متر مربع مساحت را شامل می‌شود و نیز تعداد ۱۳۰۵۸۰۹ عضو ثابت از خدمات کتابخانه‌های مساجد بهره می‌گیرند.
تا این لحظه ۶۶۲۷ کتابخانه باز مساجد در این سامانه به ثبت رسیده است که از این تعداد ۳۵۱۵ کتابخانه شهری و ۳۱۱۲ کتابخانه روستایی است. در کل تعداد ۲۳۶۱۹۶۵ جلد کتاب در کتابخانه‌های فوق موجود است.

نظرسنجی

هیچ نظرسنجی ای ثبت نشده است

مسابقات کتابخوانی- -