توزیع 3000 جلد کتاب در کانون‌های مساجد نیشابور

گروه انديشه و علم: 3000 جلد کتاب بین کانون‌های فرهنگی ـ هنری مساجد اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی نیشابور توزیع شد. سيداحمد قلندري، سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي نيشابور، در گفت‌وگو با خبرگزاری قرآنی ايران(ايكنا) شعبه خراسان رضوی، گفت: در راستاي توسعه فرهنگ كتاب و كتابخواني در سطح جامعه، تقويت بيش از پيش کانون‌های فرهنگی، هنری مساجد و ارائه كتاب‌هاي تازه منتشره در حوزه نشر كه توسط ستاد عالي كانون‌هاي فرهنگی، هنری مساجد وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي خريداري مي‌شود، اين كتاب‌ها در اواخر سال 1390 در سطح شهرستان نيشابور توزيع شد.

کسی نمی‌تواند ادعا کند که کتابخانه های مساجد در مالکیت اوست

کتابخانه های مساجد مسئله پنهانی در تجمیع آمار از هیچ مرجعی ندارد مرتضی طاهریان معاون فرهنگی ستاد عالی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کشور گفت : ما این آمادگی را داریم و مشغول ارزیابی مجدد کتابخانه‌های مساجد از نظر کیفی و کمی هستیم و فکر می‌کنم اوایل سال آینده آمار را در اختیارشان بگذاریم که موضوعات تفاهم‌نامه ماست و اگر ندهیم ما تخطی کرده‌ایم.

ارتباط 2 میلیون نوجوان با کانون‌های مساجد

سمنان-خبرگزاری مهر: مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و دبیر ستاد عالی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کشور از ارتباط 2 میلیون نوجوان و جوان با کانون‌های مساجد خبر داد و گفت: تعداد کانون های مساجد کشور به 13 هزار باب خواهد رسید.

کتابخانه های مساجد بر اساس نیاز تجهیز شود

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اصفهان در دیدار با دبیر ستاد عالی کانون های فرهنگی هنری مساجد گفت: کتابخانه مساجد به کتاب های مسجدی و مورد نیاز مردم تجهیز شود.

نظام نامه جامع کتابخانه های مساجد کشور منتشر شد

نظام نامه جامع کتابخانه های مساجد کشور نوشته 'سید ابوالفضل هاشمی' و 'عباس گیلوری' به همت ستاد عالی کانون های فرهنگی و هنری مساجد منتشر شد. به گزارش روز سه شنبه خبرنگار معارف ایرنا، در پیشگفتار این کتاب به نقل از حجت الاسلام و المسلمین 'حمیدرضا ارباب سلیمانی' دبیر ستاد عالی کانون های فرهنگی و هنری مساجد کشور آمده است: این نظام نامه همه اصول و قوانینی را در بر دارد که برای گردآوری، سازماندهی، مدیریت، برنامه ریزی و ارایه انواع مختلف خدمات کتابخانه ای و تولید انواع پایگاه های اطلاعاتی در کتابخانه های مساجد ضروری است.

۳۱ کتابدار و مدیر فعال کانون های مساجد خراسان شمالی بیمه شدند

شیرازیان، مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی، هنری مساجد خراسان شمالی به خبرنگار شبستان در بجنورد گفت: به مناسبت 18 اسفند سالروز تاسیس کانون های فرهنگی، هنری مساجد 31 کتابدار و مدیر فعال کانون های فرهنگی هنری مساجد تحت پوشش بیمه صندوق حمایت از هنرمندان، نویسندگان و خبرنگاران قرار گرفتند. وی افزود: در پی تلاش های ستاد عالی کانون های فرهنگی، هنری مساجد کشور و حمایت های وزیر ارشاد مقرر است امسال 2 هزار نفر از کتابداران و مدیران فعال کانون های مساجد کشور از طریق صندوق حمایت از هنرمندان، نویسندگان و روزنامه نگاران، از مزایای بیمه تأمین اجتماعی برخوردار شوند. شیرازیان سهمیه استان خراسان شمالی از مجموع این آمار را 43 نفر ذکر کرد و افزود: از این تعداد 23 نفر مدیرکانون و 20 نفر کتابدار است که مابقی افراد تاپایان سال بیمه خواهند شد.

کانون تخصصی کتابخانه ای مانه وسملقان مجهز به نرم افزار مهر مساجد شد

مدیرکانون تخصصی کتابخانه ای مانه وسملقان ازنصب نرم افزار مهر مساجد در کتابخانه کانون خبر دادو گفت: این نرم افزار 40هزار کتاب را در خود ثبت کرده و  قابلیت  ثبت اطلاعات جامع از همه کتاب ها، خواندن بارکد و انواع گزارش گیری ها را دارد. به گزارش روابط عمومی دبیر خانه نظارت بر کانون های فرهنگی هنری مساجد خراسان شمالی؛ ابراهیم شاکری مدیر کانون فرهنگی هنری حجه ابن الحسن  مانه وسملقان گفت :  این کانون واقع  در شهر آشخانه از توابع شهرستان مانه سملقان است و  اولین کانون در سطح خراسان شمالی است که مجهز به نرم افزار مهر مساجد است
۱
تا این لحظه تعداد ۶۶۰۳ کتابدار از ۷۱۸۲ کتابخانه مسجد به ثبت رسیده است. در کل تعداد ۱۸۵۷۱۵۸۹ جلد کتاب در کتابخانه‌های فوق موجود است. همچنین تعداد ۲۰۰ کتابخانه درجه یک و ۳۱۱ کتابخانه درجه دو و ۸۳۸ کتابخانه درجه سه و ۱۹۳۷ کتابخانه درجه چهار و ۳۸۹۶ کتابخانه درجه پنج از سراسر کشور در این سامانه به ثبت رسیده است. از آمار فوق تعداد ۴۳۸۸ کتابخانه شهری و ۲۷۹۴ کتابخانه روستایی است و ۷۱۷۶۴۱ متر مربع مساحت را شامل می‌شود و نیز تعداد ۱۲۸۵۱۲۷ عضو ثابت از خدمات کتابخانه‌های مساجد بهره می‌گیرند.
تا این لحظه ۶۴۰۷ کتابخانه باز مساجد در این سامانه به ثبت رسیده است که از این تعداد ۳۴۲۱ کتابخانه شهری و ۲۹۸۶ کتابخانه روستایی است. در کل تعداد ۲۲۵۹۳۹۶ جلد کتاب در کتابخانه‌های فوق موجود است.

نظرسنجی

هیچ نظرسنجی ای ثبت نشده است

مسابقات کتابخوانی- -