رشد ۳۲ درصدی تعداد کتابخانه های مساجد از سال ۷۴ تا ۹۰ +جدول

از سال ۷۴ تا ۹۰ تعداد کتابخانه های تحت پوشش ستاد عالی از ۱۳۹ باب به ۴۴۰۲ باب کتابخانه رسیده است. به همان نسبت تعداد اعضای کتابخانه های مساجد تحت پوشش ستاد نیز تقریبا ۱۲۱ برابر شده است.   خبرگزاری شبستان: هم اکنون حدود 80 هزار مسجد و مکان مذهبی دیگر از جمله حسینیه، مهدیه، حیدریه، زینبیه و امامزاده در کشور وجود دارد. بسیاری از این اماکن مذهبی فضایی را برای کتابخانه و فعالیت های فرهنگی اختصاص داده اند. از این میان و به صورت سیستمی تاکنون تعداد 4402 باب کتابخانه تحت پوشش ستاد عالی کانون های فرهنگی هنری مساجد قرار دارند که مجموعا 1189292 نفر در این کتابخانه ها عضو هستند.

روابط عمومی در کتابخانه‌ها بررسی شد

کارگاه «روابط عمومی در کتابخانه ها: با تاکید بر کتابخانه های مساجد» با تدریس ابوالفضل هاشمی، مدیرکل کتابخانه های کانون های فرهنگی، هنری مساجد کشور در کارنامه نشر سرای اهل قلم بیست و پنجمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران برگزار شد

جایگاه مساجد در توسعه فرهنگ کتاب

نشست «جایگاه مساجد در توسعه فرهنگ کتاب و کتابخوانی» برگزار شد   نشست «جایگاه مساجد در توسعه فرهنگ کتاب و کتابخوانی» جمعه (22 اردیبهشت) با حضور کارشناسان این حوزه در کارنامه نشر سرای اهل قلم بیست و پنجمین نمایشگاه بین المللی کتاب  برگزار شد

کارگاه «خدمات مرجع در کتابخانه‌های مساجد» برگزار شد

کارگاه «خدمات مرجع در کتابخانه های مساجد»  روز گذشته 21 اردیبهشت 1391، توسط دکتر سعید غفاری در کارنامه نشر سرای اهل قلم بیست و پنجمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران برگزار شد.

کارگاه «كتابخانه ديجيتال مساجد» برگزار شد

کارگاه «كتابخانه ديجيتال مساجد» روز سه شنبه 19 اردیبهشت در کارنامه نشر سرای اهل قلم بیست و پنجمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران برگزار شد.

کتابخانه های مساجد مازندران به مناسبت نمایشگاه کتاب تجهیز می شوند

محمد فوقی، مسئول کانون های فرهنگی و هنری مساجد مازندران، امروز (14 اردیبهشت) با اشاره به فعالیت 188 کتابخانه عمومی و 131 کتابخانه باز در مساجد این استان، به خبرنگار شبستان گفت: 78 هزار و 110 کتاب آموزشی، کودک و عمومی در کتابخانه های کانون های فرهنگی و هنری مساجد مازندران وجود دارد.

مسابقه کتابخوانی از کتاب سیری در سیره نبوی به مناسبت گرامیداشت سالروز شهادت استاد مطهری و هفته معلم

« من به دانشجویان و طبقه روشنفکران متعهد توصیه می کنم که کتاب های این استاد عزیز(شهید مطهری) را نگذارند با دسیسه های غیر اسلامی فراموش شود»            امام خمینی(ره)

عضويت رايگان در كتابخانه مسجد آیت الله جبل عاملی

مدیر کانون استاد مطهری گفت: عضويت رايگان در كتابخانه مسجد آیت الله جبل عاملی صورت می گیرد.

تعداد 4000 جلد کتاب به کتابخانه مسجد جامع طرقرود اهداء شد

تعداد 4000 جلد کتاب با موضوعات دینی و قرآنی و ... به مسجد جامع طرقرود نطنز اهداء شد. این کتاب ها که توسط اقای ابراهیم افتخاری از اعضای فعال هیئت مکتب الزهرا طرقیهای مقیم تهران تهیه شده بود به مقصد طرق بارگیری و ارسال شد. ارسال کتاب به کتابخانه مسجد جامع طرقرود بعد از فراخوان از همشهریان در رابطه با اهدای کتاب در راستای تجهیز کتابخانه مسجد جامع طرقرود که در سال گذشته صورت گرفته بود انجام شده که غالبا موضوعات مذهبی و قرآنی را در بر میگیرد.

نشریه 18 اسفند

ماهنامه اردیبهشت 1391
۱
تا این لحظه تعداد ۶۶۰۳ کتابدار از ۷۱۸۲ کتابخانه مسجد به ثبت رسیده است. در کل تعداد ۱۸۵۷۱۵۸۹ جلد کتاب در کتابخانه‌های فوق موجود است. همچنین تعداد ۲۰۰ کتابخانه درجه یک و ۳۱۱ کتابخانه درجه دو و ۸۳۸ کتابخانه درجه سه و ۱۹۳۷ کتابخانه درجه چهار و ۳۸۹۶ کتابخانه درجه پنج از سراسر کشور در این سامانه به ثبت رسیده است. از آمار فوق تعداد ۴۳۸۸ کتابخانه شهری و ۲۷۹۴ کتابخانه روستایی است و ۷۱۷۶۴۱ متر مربع مساحت را شامل می‌شود و نیز تعداد ۱۲۸۵۱۲۷ عضو ثابت از خدمات کتابخانه‌های مساجد بهره می‌گیرند.
تا این لحظه ۶۴۰۷ کتابخانه باز مساجد در این سامانه به ثبت رسیده است که از این تعداد ۳۴۲۱ کتابخانه شهری و ۲۹۸۶ کتابخانه روستایی است. در کل تعداد ۲۲۵۹۳۹۶ جلد کتاب در کتابخانه‌های فوق موجود است.

نظرسنجی

هیچ نظرسنجی ای ثبت نشده است

مسابقات کتابخوانی- -