راه اندازی کتابخانه الکترونیکی در مسجد

جهت استفاده از نرم افزارهای کتابخوانی، کتابخانه الکترونیکی در کتابخانه مسجد راه اندازی شد.کتابخانه عمومی مشارکتی معراج برای اعضای خود کتابخانه الکترونیکی ایجاد تا اعضا بتوانند استفاده بهتر نمایند. در این کتابخانه دو دستگاه رایانه خاص این کار پیگیری شده که نرم افزارهای مذهبی و علمی نصب شده است

سیصد کتابخانه مساجد در استان مرکزی تجهیز شدند

اراک- مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد استان مرکزی، از تجهیز بیش از سیصد کتابخانه در مساجد این استان خبر داد.

راه اندازی نخستین کتابخانه دیجیتال مرکز کانون مساجد خراسان شمالی

نخستین کتابخانه دیجیتال مرکز کانون فرهنگی و هنری مساجد استان همزمان با گشایش هفتمین نمایشگاه کتاب استان در هفت شهریور ماه سال جاری راه اندازی می شود.

معرفی کتاب: خاطرات زخمی

زبان: فارسی              نویسنده : عبدالرضا حیاتی                                 تعداد صفحات : 27                         ناشر: انتشارات امیر کبیر           ناشر در ابتدای کتاب بیان می کند که جنگ که آغاز شد؛ جوانان داوطلب برای دفاع و دفع تجاوز دشمن با دندان مسلح، به سوی جبهه ها جنگ شتافتند . آنها که ذوق و شوقی برای نوشتن در خود دیدند از همان آغاز جنگ قلم به دست گرفتند و بدون برنامه از پیش تعیین شده نخستین داستان های جنگ تحمیلی و دفاع مقدس را آفریدند .

زمزمه ی انتظار

عنوان: زمزمه ی انتظار نویسنده: علی اصغر یونسیان نوع: مذهبی - زبان : فارسی - تعداد صفحات : - حجم: 385 کیلوبایت           

توسط معاونت پژوهشی و آموزشی سازمان تبلیغاتتوزیع کتاب «زنده تاریخ» در کتابخانه‌های مساجد

کتاب «زنده تاریخ؛ شهید آیت الله سید حسن مدرس به روایت اسناد» توسط دفتر تهیه و تالیف متون و نشریات معاونت پژوهشی و آموزشی سازمان تبلیغات اسلامی تهیه و در کتابخانه‌های شبستان سراسر کشور توزیع شد.

تجهیز کتابخانه های مساجد اراک به کتب دانشگاهی

کتابخانه های کانون های فرهنگی هنری مساجد استان مرکزی در ایام ماه مبارک رمضان به کتب کمک درسی و دانشگاهی تجهیز شدند.

در خجسته روز ولادت امام حسن مجتبی (ع)سایت اداره کل کتابخانه های مساجد کشور راه اندازی شد

توضیح خبر شروع به کار وبسایت اداره کل کتابخانه‌های مساجد کشور.

اجرای طرح پیک کتابخانه در شش کتابخانه مساجد شهرستان سمنان

سمنان –خبرگزاری مهر: اجرای طرح پیک کتابخانه در شش کتابخانه مساجد سمنان، کسب رتبه مقاله علمی کارشناس پلیس سمنان در همایش ملی و پیشرفت بیش از 60 درصدی سد مجن شاهرود، از جمله عناوین اخبار کوتاه استان سمنان است.

تجهیز کتابخانه‌های مساجد و ترغیب جوانان به کتابخوانی باید سرلوحه کار مسئولان قرار گیرد

امام جمعه بافق با تاکید بر ضرورت توجه به تجهیز کتابخانه‌های مساجد اظهار داشت: تجهیز کتابخانه‌های مساجد و تشویق و ترغیب جوانان به کتابخوانی باید سرلوحه کار مسئولان قرار گیرد. حجت‌الاسلام سیدجواد سلیمانی گفت: اهدا کتاب به قشرهای مختلف جامعه و برگزاری مسابقات کتابخوانی نقش مهمی در پرورش فکر و اندیشه و جوانان و تعالی جامعه دارد.

کتابخانه های مساجد کردستان به تجهیزات و کتاب های جدید مجهز می شود

سنندج - خبرگزاری مهر: مسئول دبیرخانه هیات نظارت بر کانون های فرهنگی و هنری مساجد کردستان از اهدای تجهیزات به کتابخانه های مساجد استان خبر داد و گفت: تجهیز کانون های مساجد به امکانات و تجهیزات جدید در جذب جوانان به مساجد موثر است.

مديركل امور كتابخانه‌هاي ستاد عالي مساجد: کتابخانه‌های مساجد مجوزدار می‌شوند

مديركل امور كتابخانه‌هاي ستاد عالي كانون‌هاي فرهنگي ـ هنري مساجد سراسر كشور، اعطای مجوز به کتابخانه‌های مساجد را از برنامه‌های در دست اقدام این مرکز عنوان كرد که بر اساس گفته وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی پیگیری می‌شود.
۱
تا این لحظه تعداد ۶۴۸۸ کتابدار از ۷۲۲۲ کتابخانه مسجد به ثبت رسیده است. در کل تعداد ۱۸۸۳۶۲۳۹ جلد کتاب در کتابخانه‌های فوق موجود است. همچنین تعداد ۲۰۷ کتابخانه درجه یک و ۳۱۶ کتابخانه درجه دو و ۸۴۶ کتابخانه درجه سه و ۱۹۴۲ کتابخانه درجه چهار و ۳۹۱۱ کتابخانه درجه پنج از سراسر کشور در این سامانه به ثبت رسیده است. از آمار فوق تعداد ۴۴۱۹ کتابخانه شهری و ۲۸۰۳ کتابخانه روستایی است و ۷۲۴۴۱۲ متر مربع مساحت را شامل می‌شود و نیز تعداد ۱۲۹۵۸۲۵ عضو ثابت از خدمات کتابخانه‌های مساجد بهره می‌گیرند.
تا این لحظه ۶۶۲۶ کتابخانه باز مساجد در این سامانه به ثبت رسیده است که از این تعداد ۳۵۱۳ کتابخانه شهری و ۳۱۱۳ کتابخانه روستایی است. در کل تعداد ۲۳۶۲۱۰۳ جلد کتاب در کتابخانه‌های فوق موجود است.

نظرسنجی

هیچ نظرسنجی ای ثبت نشده است

مسابقات کتابخوانی- -