نشست هم اندیشی کتابداران مساجد برگزار شد

نشست هم اندیشی کتابداران مساجد با حضور 32 نفر از نمایندگان کتابخانه های مساجد از 32 استان کشور در محل ستاد عالی کانون های فرهنگی و هنری برگزار شد. در این نشست که با محوریت سفرهای استانی و هماهنگی در این خصوص انجام گرفت ضمن توجیه اهمیت سفرهای استانی مقرر گردید تیمی متشکل از نمایندگان اداره کل کتابخانه های مساجد، شرکت سیف نرم افزار و دبیرخانه های استانی از روز 24 مهرماه و بر طبق جدول سفرها کلیه استان ها را در مدت 4 ماه بازدید و به کتابخانه های آنها سرکشی نماید.

وقف ملک 300 میلیون ریالی برای ساخت کتابخانه مسجد

یک واقف اردبیلی ملک 300 میلیون ریالی خود را با نیت احداث مسجد کتابخانه به ثبت رسانید. به گزارش سرویس اجتماعی اول نیوز، حجت الاسلام وحدت مشهوری نظری مدیر کل اوقاف و امور خیریه اردبیل در خصوص این وقف  گفت: زمینی به مساحت ۵۰۱ متر مربع با نیت احداث مسجد و کتابخانه در جاده آلوارس سرعین برای استفاده مومنان و دانشجویان وقف شده است.

10 کتابخانه مساجد دامغان تجهیز شدند

کارشناس فرهنگی اداره تبلیغات اسلامی شهرستان دامغان از تجهیز 10 کتابخانه مساجد این شهرستان خبر داد.

گزارش برپایی نمایشگاه معرفی فعالیت های کتابخانه مسجد پیغمبر (ص)

به استحضار می رساند با عنایت به فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی برلزوم فراگیرشدن تبلیغات کتابخوانی و با هدف گسترش فرهنگ کتابخوانی در منطقه به منظور معرفی فعالیت ها و برنامه های کتابخانه مسجد پیغمبر (ص) نمایشگاهی با همت اداره کتابخانه های وابسته و روابط عمومی سازمان کتابخانه ها موزه ها و مرکز اسناد آستان قدس رضوی در بوستان فردوس واقع درمنطقه رضاشهر و نزدیکی کتابخانه مسجد پیغمبر (ص)در روزهای ۵/۷ ۶/۷ و ۷/۷ همزمان با میلاد امام رضا (ع) دایر گردید. فعالیت این نمایشگاه در این ۳روز به طور متوالی از ساعات اولیه صبح تا ۱۱شب ادامه داشت و این در حالی است که برگزاری جشن امام مهربانی ها در این بوستان و حضور جمع زیادی از اهالی منطقه موجب استقبال اهالی از غرفه کتابخانه مسجد پیغمبر (ص) گردید . با توجه به برگزاری نمایشگاه در ایام دهه کرامت تعداد ۷۵جلد کتاب در موضوع امام رضا (ع) و حضرت معصومه (س) در این مکان به نمایش در آمد . برپایی مسابقات کتابخوانی ؛توزیع فرم عضویت به متقاضیان توزیع بسته های اهدایی روابط عمومی سازمان کتابخانه ها موزه ها و مرکز اسناد آستان قدس رضوی ؛نمایش پوستر های مربوط به تعویض ضریح مطهر و پذیرایی مختصر از بازدیدکنندگان از برنامه ها ی این نمایشگاه بود . لازم به ذکر است شهردار منطقه ۹ نیز ضمن بازدید از غرفه کتابخانه مسجد پیغمبر (ص) این فعالیت فرهنگی را زمینه ساز پیشرفت علمی و فرهنگی کشور دانستند .

افتتاح کتابخانه مسجد ابوالفضل (ع) روستای فاروق همزمان با دهه کرامت

مراسم افتتاح کتابخانه مسجد ابوالفضل (ع) روستای فاروق شهرستان مسجد با حضورسرپرست دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد فارس، معاون فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس، رئییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی مرودشت، بخشدار سیدان، رئیس شورای اسلامی فاروق، امام جماعت و هیئت امناء مسجد ابوالفضل (ع)، اهالی روستای فاروق برگزار شد.

همزمان با دهه کرامت 68 باب کتابخانه در کانون های مساجد استان فارس افتتاح می شود

سرپرست دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد فارس گفت: همزمان با دهه کرامت در سالجاری تعداد 68 باب کتابخانه در مساجد نقاط مختلف استان با تاکید بر روستا ها و مناطق محروم فاقد کتابخانه عمومی طبق استاندارد های کتابخانه های عمومی کشور تجهیز، تاسیس و راه اندازی شده است.

کتابخانه مسجد ابوالفضل (ع) روستای فاروق افتتاح شد

همزمان با دهه کرامت و در آستانه میلاد امام رضا (ع) کتابخانه کانون فرهنگی هنری مسجد ابوالفضل (ع) روستای فاروق شهرستان مرودشت با حضور مسئولان و اهالی روستا فعالیت خود را آغاز کرد. احمدرضا نداف، معاون فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس، در این مراسم با اشاره به سیاست های مسجد محوری دولت در چند سال اخیر، گفت: در شهر ها و بخش هایی که امکان تاسیس بخش های فرهنگی به صورت کادر اداری و تشکیلاتی وجود ندارد، استفاده از پتانسیل کانون های فرهنگی هنری مساجد می تواند به انجام فعالیت ها و اجرای برنامه های مطلوب فرهنگی منجر شود.
۱
تا این لحظه تعداد ۶۶۰۳ کتابدار از ۷۱۸۲ کتابخانه مسجد به ثبت رسیده است. در کل تعداد ۱۸۵۷۱۵۸۹ جلد کتاب در کتابخانه‌های فوق موجود است. همچنین تعداد ۲۰۰ کتابخانه درجه یک و ۳۱۱ کتابخانه درجه دو و ۸۳۸ کتابخانه درجه سه و ۱۹۳۷ کتابخانه درجه چهار و ۳۸۹۶ کتابخانه درجه پنج از سراسر کشور در این سامانه به ثبت رسیده است. از آمار فوق تعداد ۴۳۸۸ کتابخانه شهری و ۲۷۹۴ کتابخانه روستایی است و ۷۱۷۶۴۱ متر مربع مساحت را شامل می‌شود و نیز تعداد ۱۲۸۵۱۲۷ عضو ثابت از خدمات کتابخانه‌های مساجد بهره می‌گیرند.
تا این لحظه ۶۴۰۷ کتابخانه باز مساجد در این سامانه به ثبت رسیده است که از این تعداد ۳۴۲۱ کتابخانه شهری و ۲۹۸۶ کتابخانه روستایی است. در کل تعداد ۲۲۵۹۳۹۶ جلد کتاب در کتابخانه‌های فوق موجود است.

نظرسنجی

هیچ نظرسنجی ای ثبت نشده است

مسابقات کتابخوانی- -